Що робити коли ліфт падає

| | 0 Comments| 19:55
Categories:

Як вибратися живим з ліфта, що падає – фахівці

Що робити, якщо ви опинилися в кабіні ліфта, що летить зі швидкістю легкової машини до землі?

На жаль, ніхто з нас не застрахований від попадання в екстремальну ситуацію, однак в наших силах заздалегідь дізнатися, як діяти. Саме своєчасні і правильні дії можуть врятувати життя вам і вашим близьким, пишуть ЗМІ

По-перше, вам буде важко підстрибнути, перебуваючи у вільному падінні. По-друге, стрибок зменшить швидкість падіння рівно настільки, наскільки швидким він буде, і це погані новини для тих, хто не займається баскетболом професійно, тобто для більшості.

По-третє, ви не можете передбачити, на яку частину тіла ви приземлитеся і до яких травм це призведе. Хлопці на каналі Discovery вже давно довели, що так робити не можна.

Теж не найкращий варіант, оскільки під час падіння на ваші ноги обрушується маса, що в 10 разів перевищує масу вашого тіла. Це може привести до дуже серйозних травм.

Як тільки ви відчули, що ліфт падає, негайно ляжте на спину на підлогу ліфта. У цій позиції сила удару буде рівномірно розподілена по всій площі вашого тіла. Тоді необхідно сісти на підлогу – в цій позиції навантаження на скелет буде менше, ніж в стоячому положенні.

Якщо місця в ліфті зовсім мало, то зігніть ноги в колінах – це теж допоможе зменшити силу удару.

Американський інженер розповів, як вижити у ліфті, що падає — і це не стрибок

Сучасні конструкції ліфтів, з технічної точки зору, вважаються досить безпечними.

Але, у світі працює величезна кількість ліфтів, механізми яких вже зносилися. Звичайно, служби, відповідальні за безпеку ліфтів, проводять їх регулярну перевірку, але іноді, випадки падіння підйомників абсолютно непередбачувані, інформує Ukr.Media.

Що ж робити людині, яка в момент падіння ліфта опинився в ньому. Природно, що кожному хочеться залишитися в живих. Всупереч розхожій думці, що потрібно присісти або підстрибнути в момент приземлення ліфта, вони не є кращими способами виживання.

Так вважає Елліот Франк, вчений з Массачусетського технологічного інституту.

Робота інженера полягає, зокрема, у вивченні безпеки підйомників.

Експерт пояснив, чому два вищеописані способи не допоможуть уникнути смертельних травм. Якщо присісти навпочіпки, то можна отримати травми колінних суглобів і хребта.

Якщо ж підстрибнути в момент приземлення падаючого ліфта, то можна отримати травму голови. Крім того, знаходячись у закритому просторі складно визначити потрібний момент, коли слід підстрибнути.

Інженер вважає, що якщо вже ви опинилися в падаючому ліфті, то краще за все, лягти на підлогу, животом вниз, і обхопити голову руками. В такому разі, сила удару розподілиться по всьому тілу і вдасться уникнути серйозних травм.

Природно, інженер зазначив, що багато чого ще залежить від інших факторів, наприклад, від висоти поверху, з якого почалося падіння ліфта.

Чи можна вижити в ліфті, який падає, та як це зробити

Напевно, всім нам снилися страхіття, коли ми падаємо в ліфті. Що робити, якщо це станеться насправді та чи є шанси на виживання?

Тож, ми опинилися у дуже неприємній ситуації – летимо разом з ліфтом у шахту. Чи є якась позиція, яка може збільшити мої шанси на виживання?

Удар ліфта в нижню частину шахти може спричинити надзвичайне гравітаційне прискорення (G). Кількість G, яку ви відчуваєте, збільшує вашу нормальну вагу, тож ви можете відчувати, що важите у 10 разів більше.

До того ж враховуючи швидкість падіння ліфтової кабіни, пошкодження все одно будуть, але шанси на виживання значно збільшуються.

Ви можете подумати, що згинання ніг також може допомогти, але при великих силах тяжіння ноги просто можуть не витримати вагу тіла. Навіть вага вашої власної голови була б занадто великою для шиї.

Еліот Х. Франк, інженер-дослідник Центру біомедичної інженерії Массачусетського технологічного інституту, радить лягти на підлогу на спину якомога рівніше. Він вважає це найкращим варіантом.

Це розподілить силу удару на по всьому тілу, а хребет та великі кістки будуть розташовані паралельно напрямку впливу, а значить, навряд чи зламаються. Але є одна проблема – коли ми летимо разом з ліфтом у вільному падінні, на якийсь час опиняємося у стані невагомості, й лягти рівно на підлогу буде важко.

Те що стрибки у момент удару можуть вас врятувати, переконливо розвінчується у відеоролику “Розбиття міфів” на веб-сайті каналу Discovery. Це не спрацювало б, якби ви не знали точного моменту удару та стрибка з тією ж швидкістю, на якій опускається ліфт.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин