Посів газону своїми руками покроково

| | 0 Comments| 00:16
Categories:

Зміст:

Як правильно посадити газонну траву: покрокова технологія посіву галявини

Щоб виростити гарний газон, мало навчитися доглядати за ним. Ці знання вам знадобляться, коли англійська партер або поле для гольфу вже будуть в наявності. А поки, коли перед вами голий клаптик землі, потрібно задуматися про те, як правильно посадити газонну траву. Від цього будуть залежати декоративні якості і життєстійкість майбутньої галявини. Розібратися в основних моментах цього процесу потрібно обов’язково. Зробимо це прямо зараз.

Для створення декоративного газону знадобиться вивчення технології його створення, починаючи з посадки газонних трав

  1. Зміст
  2. Вибір відповідних насіння для посіву
  3. Технологія грамотної посадки галявини
  4. Крок #1. Видалення бур’янів на ділянці
  5. Крок #2. Культивація грунту
  6. Крок #3. Добриво грунту
  7. Крок #4. Розрівнювання граблями і ущільнення катком
  8. Крок #5. Посів насіння
  9. Крок #6. Перший полив
  10. Догляд за посівами
  11. Відео з порадами від досвідченого садівника

Зміст

  • Вибір відповідних насіння для посіву
  • Технологія грамотної посадки галявини
    • Крок #1. Видалення бур’янів на ділянці
    • Крок #2. Культивація грунту
    • Крок #3. Добриво грунту
    • Крок #4. Розрівнювання граблями і ущільнення катком
    • Крок #5. Посів насіння
    • Крок #6. Перший полив
    • Догляд за посівами

    Вибір відповідних насіння для посіву

    Почнемо з вибору насіння для газону. У продажу є безліч готових сумішей, призначених для газонів різного призначення. Їх назви зазвичай збігаються з цільовою спрямованістю майбутньої галявини – «спортивний газон», «швидкий газон», «декоративний газон для тіньових місць» і т. д.

    Вибираючи суміш для газону, звертайте увагу на її видовий склад

    Зазвичай споживачі не замислюються на тему того, яку газонну траву краще посадити. Вони керуються тільки назвою, не заглядаючи в склад. Купують будь-який «універсальний» газон, а потім дивуються, що вже на другий рік галявина майже повністю вимерзла або покрилася некрасивими ” дірками”. А все тому, що більшість виробників везуть свої склади із Західної Європи або складають їх по тамтешнім нормам. І тому дуже часто в готових травосумішах містяться насіння неморозостойких, не пристосованих до нашого клімату, рослин.

    Наприклад, самий відомий такий представник – райграс. Він зустрічається практично у кожної готової суміші, причому в досить великій кількості (іноді – до 50-60% від загальної кількості насіння!). Для Європи райграс – відмінна газонна трава. Вона дуже швидко дає сходи і покриває великі площі, відрізняється високою декоративністю. Єдине «але»: термін життя райграсу навіть в ідеальних європейських умовах не перевищує 5 років. А в нашій країні райграс практично повністю вимерзає в першу зиму, залишаючи на газоні лисини.

    Райграс часто використовується для створення «швидких» газонів, наприклад, перед складанням комерційного ландшафтного об’єкта

    Для клімату середньої смуги кращими газонними травами є овсяниця червона і мятлик луговий. Вони утворюють густий трав’янистий покрив яскраво-зеленого забарвлення, володіють високою морозостійкістю і довговічністю. Костриця більш невибаглива, тіньовитривала, швидко розростається. Тонконіг набирає чинності повільніше, але за декоративним якостям перевищує вівсяницю. Не дарма багато садівники визнають, що найкрасивіший партерний газон виростає з мятлика лугового, в ідеалі – при використанні одного сорти цієї трави.

    Мятликовый газон один з найбільш декоративних. Крім того він відрізняється витривалістю і стійкістю до витоптування

    Якщо ви знайдете у продажу суміш, що складається з різних сортів тонконога і вівсяниці – чудово. Наприклад, в складі суміші «Ідеал» від «Premiumline» містяться тільки ці трави в співвідношенні 50:50. Можна придбати окремо вівсяницю і тонконіг, змішати їх і засіяти. Це безпрограшний варіант для створення декоративного і, в той же час, сталого газону.

    Сіяти насіння можна з травня по вересень. Головне, щоб під зиму газон пішов вже достатньо зміцнілим. І тут є один момент. Якщо ви вирішили створювати газон навесні, то кількість насіння для посіву можна взяти трохи більше, ніж зазначено на упаковці (у різних складів ця кількість може становити 10-25 г/м2). Це дозволить швидше отримати густу галявину. По мірі росту трави почнуть конкурувати один з одним і до осені в живих залишаться тільки найсильніші. Вони і сформують газон, який без втрат переживе зиму і почне колоситися вже ранньою весною.

    У серпні-вересні сіяти траву з надлишком небажано. У сильних екземплярів не вистачить часу, щоб перемогти слабших сусідів. Сильна конкуренція призведе до того, що травинки підуть під зиму в стадії боротьби один з одним, а значить – ослабленими. Швидше за все вони не зможуть пережити зиму і загинуть.

    Іншими словами, більше шансів сформувати гарну, щільну дернину у газонних трав буде при весняній посадці.

    Технологія грамотної посадки галявини

    Тепер, коли ви визначилися з сезоном посадки і видом газонної трави, приступимо до посівам. Розглянемо покроково, як посадити газонну траву на дачі і як доглядати за сходами для отримання красивого галявини.

    Крок #1. Видалення бур’янів на ділянці

    На майданчику, де ви плануєте розбити газон, необхідно знищити всі бур’яни. Для цього можуть застосовуватися різні методи: ручне видалення, глибока культивація, мульчування, обробка гербіцидами.

    Найефективнішим способом є застосування гербіцидів. Приміром, обприскування «Раундапом» допомагає знищити навіть найдрібніші коріння бур’янів всіх видів. Препарат проникає в тканини рослини через листя і молоді пагони, потім доходить до коренів і вбиває їх. Повне знищення бур’янів цим способом відбувається через 2-3 тижні після обробки. Коли це станеться, пожовклі і засохлі будяки прибирають, після чого приступають до наступного кроку підготовки грунту.

    Раундап – гербіцид суцільної дії. Тому знищення бур’янів цим препаратом проводиться тільки перед посівом газону

    Крок #2. Культивація грунту

    Скопують Землю на висоту леза лопати, вибирають трапляються камені, засохле коріння – все те, що може перешкодити тонким корінцях газонної трави розростатися. Великі грудки землі розбивають, щоб товща грунту була пухкою і однорідною.

    На етапі скопування намагаються вирівняти поверхню майданчика, щоб на ній не залишилося горбів і ям. У ямах буде накопичуватися вода, що може призвести до надмірного намокання трави і гниття. На горбах виникнуть складнощі при проході газонокосарки. Вирівнювання виконується шляхом підсипання або, навпаки, відбирання грунту в проблемних місцях.

    Передпосівне скопування грунту на глибину леза лопати

    Крок #3. Добриво грунту

    Газонна трава добре росте на нейтральному ґрунті. Тому, якщо грунт лужна, в неї варто внести торф, якщо кислотна – вапно.

    Важливо поліпшити родючий шар ґрунту, внесенням мінеральних або органічних добрив. Краще всього використовувати органіку – компост, перепрілий гній, біогумус.

    Якщо грунт дуже бідна і непридатна для вирощування рослин, є сенс її поліпшити більш радикальним способом. Шляхом повної заміни верхнього шару на родючий ґрунт. Для цього на майданчику, відведеному під майбутній газон, викопують «корито» глибиною 35-40 див. Бідний грунт видаляють, замість неї укладають чорнозем або інший родючий, добре удобрений грунт. Можна скористатися спеціальними ґрунтами для газонів, які містять високоякісний торф, пісок і необхідну кількість мінеральних добрив.

    Крок #4. Розрівнювання граблями і ущільнення катком

    Після обробітку і удобрення ґрунту, її поверхню розрівнюють граблями, а потім ущільнюють. Зробити це можна за допомогою садового ковзанки. Якщо цього інструменту в господарстві немає, застосовують альтернативну заміну – круглу металеву або азбестову трубу, бочку з водою. Будь-яким подібним предметом прокочують грунт. Ущільнювати потрібно до тієї міри, щоб можна було ходити по ґрунті, не потопаючи ногами в її товщі.

    Втоптування грунту шматком азбестової труби

    Крок #5. Посів насіння

    На утрамбованому грунті граблями роблять борозенки глибиною близько 1 див. Глибше – не рекомендується, так як насіння злаків дрібні і при більшій глибині загортання вони можуть не зійти. Насіння висівають спочатку вздовж майданчика, а потім – поперек.

    «Нарізка» борозенок граблями

    На упаковці будь-яких продаються для газону трав зазначена норма витрати насіння на 1 м2 площі. Приміром, кількість насіння тонконогу при одновидових посівах становить 10-18 г/м2, овсяниці червоною – 15-25 г/м2, суміші насіння тонконогу і вівсяниці (50:50) – 12,5-21,5 г/м2. Тому слід візуально розмежувати майданчик на квадратні метри і, виконуючи посів, намагатися дотримуватися рекомендованих норм.

    Після посіву граблями виконують закладення насіння, акуратно засипаючи їх землею. Потім грунт знову накочують ковзанкою або трубою.

    Посів насіння газонних трав найчастіше здійснюють вручну

    Крок #6. Перший полив

    Першим заходом догляду за тільки що висадженими насінинами буде полив. Для цього оптимально використовувати розпилювачі з режимом дрібнодисперсного зрошення. Тоді на поверхні землі не будуть утворюватися стоячі калюжки і насіння не віднесе на садові доріжки.

    Система автоматичного поливу дозволяє здійснити акуратне зрошення ще не зійшло газону

    Якщо посівні роботи виконуються восени або навесні в дощові дні, то полив щойно висаджених насіння не обов’язковий.

    Догляд за посівами

    При правильному догляді за посівами перші паростки з’являться на світ через 10-14 днів.

    Першими прокльовується «швидкі» насіння, наприклад, райграс

    Трава, особливо в комбінованих сумішах, сходить і розвивається нерівномірно. Тому на перших порах на газоні будуть проглядатися порожнечі. Об’єктивна картина почне вимальовуватися лише через 3-4 тижні.

    Густий травостій смарагдово-зеленого кольору при правильному догляді за газоном утворюється не раніше, ніж через місяць після посіву

    У суху погоду поливати молодий газон доведеться кожен день, починаючи з моменту посадки. Особливо потребують поливі тільки що зійшли паростки, навіть найменша посуха загрожує їм неминучою загибеллю.

    При відростанні газонної трави на 8-10 см, проводиться її перше скошування. При цьому довжина обрезаемых частин не повинна перевищувати 1,5-2 см, тобто зрізуються тільки кінчики листя. Це дозволяє мінімізувати стрес, отриманий молодими рослинами. Позитивні моменти стрижки будуть помітні вже через тиждень: закладка нових бруньок росту посприяє швидкому розвитку нових пагонів. Трава почне кущитися і покривати площа газону щільним покривом.

    Подальший режим скошування газону буде залежати від видового складу трави, пори року, погодних умов. Як правило, стрижка проводиться раз на 5-7 днів. Ранньою весною і пізньою осінню частота косовиці знижується, у зв’язку з уповільненням зростання травостою.

    Відео з порадами від досвідченого садівника

    Більш докладно те, як посіяти насіння трав для газону вам розповість і покаже на практиці досвідчений садівник-агроном. Дивіться відео-сюжет:

    Подивіться статті за схожою тем:

    • Битва не на життя, а на смерть – три способи боротьби з бур’янами
    • Газонна решітка – пристрій міцного газону на пластикових комірках
    • Боротьба з кротами на ділянці – 5 гуманних способів виселення сліпих «пухнастиків»
    • Укладання рулонного газону і догляд за ним
    • Газон своїми руками – створення зеленої галявини біля будинку
    • Мавританський газон – створюємо квітучу галявину

    На сайті виникла критична помилка.

    Посадка газону: коли краще сіяти та як правильно це зробити

    Посадка газону це відповідальний момент для будь-якого господаря. Особливо, якщо вирішили все зробити своїми руками. Щоб майданчик вийшов красивим, пухнастим і рівним, потрібно грамотно визначити місце, підібрати трави та насіння, врахувати пору року для посіву та займатися облаштуванням у хорошому настрої. У цій статті даю поради зі свого досвіду, розповідаю про нюанси осінньої та весняної посадки та догляду за хорошим газоном.

    1. Весняна посадка 2. Осіння посадка 3. Підготовка землі 4. Насіння 5. Інструкція з посіву 6. Догляд

    Весенняя посадка газона

    Весняна і осіння посадка краще літньої. Влітку насіння гірше сходить, немає потрібної вологості і потрібно багато догляду після посадки. Коли садити газон, кожен вирішує сам. Багато агрономів та фахівці з газонів рекомендують осінній період, але якщо ви не встигли посадити восени, нічого страшного. Це можна з успіхом зробити навесні.

    Як підготувати землю та посадити газон навесні:

    1. Землю готуємо так само, як і восени. Найкраще місце підготувати з осені.
    2. Сіяти можна починати відразу, як тільки нічні температури не опускатимуться нижче за нуль. Починати можна у квітні – травні, як тільки розтане сніг.
    3. Якщо планується автоматична система поливу, прокладаємо її перед засипанням родючого ґрунту на дренаж.

    Якщо ви проводите посадку в травні, потрібно рясно поливати ґрунт, робити це регулярно!

    Плюси та мінуси весняної посадки газону

    Головна перевага весняної посадки в тому, що рослини за літо встигають зміцніти і дуже добре переносять першу зимівлю.

    Плюси

    • Навесні, порівняно з восени, вища схожість у насіння.
    • Ґрунт у весняний період більше багатий на поживні речовини.
    • Довгий світловий день сприяє швидкому зростанню трави.

    Мінуси

    • Бур’яни навесні теж ростуть дуже швидко.
    • Якщо трапляються перепади температури і заморозки, схожість трави може знизитися, а процес зростання затягтися.

    Газові трави теплого сезону зростання

    Трави теплого сезону, такі як свинорий пальчатий (Cynodon dactylon, перчатник, бермудська трава), греча помітна (Paspalum notatum, бахія), зойсія тонколиста (Zoysia tenuifolia) і японська досягають піку зростання під час більш теплих температур в кінці весни. Як правило, трави теплого сезону, посаджені щонайменше ніж за 90 днів до перших осінніх заморозків, встигають укорінитися задовго до зими. Трави теплого сезону виростають у південних та західних регіонах, тому ми не будемо окремо зупинятись на особливостях південних газонів.

    Газові трави для південних регіонів

    Ці люблячі літо трави переходять у стан спокою, коли температура опускається до 12°С, тому пізно посіяне насіння не може підготуватися до похолодання. Єдиний виняток із правила весняного посіву газонів у теплий сезон – це осіннє підсівання багаторічного райграсу для яскравішого зимового кольору. Райграс підсівають на півдні восени, коли температура падає, і газони переходять у сплячку та втрачають колір.

    Незалежно від того, чи вирощуєте ви трави в прохолодну або теплу пору року, вибір часу для посіву з урахуванням природних періодів пікового зростання вашого типу трави допоможе насіння швидко проростати і вкорінюватися.

    Посадка газону восени

    Найкраще газон висівати восени, наприкінці серпня – на початку вересня або перед самими заморозками наприкінці жовтня.

    Найголовніше – встигнути до перших постійних заморозків. А якщо ні, то молода трава може не пережити довгої зими. Невеликі зниження температури до – 5 ° C некритичні.

    Якщо газон посіяти наприкінці серпня – на початку вересня, то до листопада буде гарний лужок із свіжої трави заввишки 8-10 см.

    Позитивний результат осінньої посадки залежить від погодних умов, якості насіння, часу та якості виконаних робіт.

    Важливі поради

    1. Під час посіву звертайте увагу на розташування газону на ділянці. У низинах утворюється застій води і це погано позначиться на якості зеленого лужка.
    2. Намагайтеся розрахувати час сівби так, щоб після посадки до перших мінусових температур пройшло не менше 30-40 днів. За цей час рослини зміцніють і легше перенесуть зиму.
    3. Якщо для вашого регіону характерна осінь з періодичними відлигами, траву можна садити при перших заморозках, навіть при першому снігу. Так насіння гартується, а вже навесні з’явиться рання зелень.

    Плюси та мінуси осінньої посадки газону

    На мій погляд, ранній варіант кращий. Земля ще тепла, у повітрі багато вологи та починаються осінні дощі. До перших заморозків приблизно 40 днів. Дні стоять теплі та легко підготувати ґрунт. Немає бурхливого зростання бур’янів.

    Плюси

    • Багато вологи та досить тепла погода.
    • Насіння швидко сходить і добре росте.
    • Не треба поливати.
    • Не треба полоти бур’яни: практично всі рослини вже припинили свій ріст.

    Мінуси

    • Через мінливу погоду насіння може піти в зріст, але не встигне зміцніти, його накриють перші заморозки і вони загинуть.
    • Осіння посадка не зовсім підходить ділянкам із сильним або середнім нахилом. Навесні такою гіркою біжать струмки з талою водою, які вимиють все насіння.

    Газові трави холодного сезону зростання

    Трави холодного сезону, такі як тонконіг луговий (Poa pratensis), райграс багаторічний (Lolium perenne) і овсяниця високоросла (Festuca arundinacea) найбільш активно ростуть у прохолодні температури кінця літа та початку осені. Ці трави ідеальний вибір для створення газону у прохолодному північному кліматі та у складній «перехідній зоні», де перетинаються прохолодні та теплі регіони. Прекрасні газони на тенісних кортах найчастіше вирощують із суміші райграсу та костриці, причому райграсу — 80%.

    Намагайтеся уникати в газонні суміші переважання однорічного мятлика і не давайте йому цвісти і колоситься – газон швидко втратить свої якості і піде купинами.

    Підготовка ґрунту для газону

    Земля під посадку повинна бути дуже добре оброблена та добрива. Вибирайте рівну ділянку, без западин та ямок. Інакше після дощів у низинках застоюватиметься вода, лужок швидко втратить свою красу в таких місцях.

    1. Якщо ями є, засипте їх і вирівняйте поверхню.
    2. Територія очищається від сміття, коріння бур’янів, іншої трави.
    3. Знімається верхній шар землі на багнет лопати і укладається дренаж з піску або дрібного гравію.
    4. На дренаж можна покласти геотекстиль, але це необов’язково. Геотекстиль не пропустить жодного бур’яну на поверхню газону і, при бажанні, можна легко згорнути газон рулоном і перемістити на нове місце.
    5. Потім насипається шар родючого ґрунту, поверхня вирівнюється за допомогою віялових грабель.
    6. Висаджувати газон можна буде приблизно через два тижні, коли земля осяде і ущільниться.

    Для здорового лужка важлива «правильна» кислотність грунту. Ph має бути приблизно 5,5. Перед посівом дізнайтеся кислотність ґрунту на ділянці, якщо вона низька, то можна посипати вапном, перемішати із землею та ретельно полити.

    Фото: Ділянку треба вирівняти та ущільнити

    Яке насіння вибирати для посіву газону

    Насіння купуємо морозостійке. Нині у магазинах великий вибір. Щоб не помилитись, потрібно знати призначення газону. Він у вас просто для краси і ходити нею не будуть? Чи тут буде спортивний майданчик чи футбольне поле? Саме від призначення і слід відштовхуватись. Розглянемо різні варіанти.

    Продаються готові суміші для таких майданчиків. Як правило, на упаковці стоїть слово “спорт”. До складу входять різні види рослин, стійких до витоптування та здатних довго тримати форму. Можна трохи схитрувати та піддивитися, які трави у складі, купити їх окремо і зробити суміш самому.

    Тут можна купити готову травосумішу або скласти її самому. Більшість травосумішок із магазину підійдуть. Подивіться на склад і ви побачите, що в нього входять одні й ті ж трави: тонконіг лучний, райграс, костриця червона або польова пагоноутворююча, просто в різних частках.

    Гарний газон буде і при використанні одного виду трави. Тут є поле для ваших експериментів. ____________________________________________

    Читайте докладніше про види газону та вибір трав

    Посів газону своїми руками покроково

    День повинен бути теплим і безвітряним: насіння не розлітатиметься, газон вийде більш пишним і однорідним.

    1. Насіння висипаємо в глибоку ємність і ретельно перемішуємо руками. На упаковках вказується потрібна витрата на 1 м². Якщо ви травосуміш замішували самі, то на 1 м² потрібно приблизно 50-70 г, все залежить від складу.
    2. Сіяти можна вручну або спеціальним пристроєм. Якщо це невеликий лужок на приватній території, то, як правило, все засівається вручну. Робимо розгонисті рухи руками і метр за метром проходимося.
    3. Ходити краще всього спочатку вздовж, а потім упоперек майданчика, так насіння розташовується рівномірніше і витратиться їх менше.
    4. Потім присипаємо насіння шаром суміші з торфу, перегною та живильного ґрунту, товщиною приблизно до 10 см.
    5. Висаджене насіння потрібно утрамбувати за допомогою спеціальних пристроїв – ковзанка або «лиж». У домашніх умовах робляться прості «лижі» з дощок довжиною до 80 см. На дошки ставляться кріплення з ременів або лижні. Потім одягаються на ноги. Проходячи в таких «лижах» газоном, людина своєю власною вагою трамбує землю. Або можна зробити самому ковзанку із підручних засобів, у кого що буде під рукою.

    Фото: Сейте газонние семена равномерно

    Далі поливаємо кожен день, якщо немає дощів та стоїть суха сонячна погода. Сильно не заливаємо, але добре зволожуємо. Перші сходи мають з’явитися через 1 – 3 тижні.

    Гідропосів газону

    Ще один «новий» спосіб посіву – це гідропосів . Гідропосев застосовується на схилах та на великих площах під газон. До насіння додається вода, клейкі речовини та добрива, все це перемішується і утворюється рідка однорідна маса, яку під великим натиском розпорошують по поверхні. Тиск становить приблизно 6 атмосфер, завдяки цьому насіння міцно прибивається в підготовлений ґрунт і добре тримається на поверхні.

    Поради щодо догляду

    • У посушливу погоду обов’язково поливаємо галявину, але в міру.
    • Якщо осінь тепла і трава росте дуже сильно, можна внести органічне добриво, наприклад, гній, що перепрів. Зелень стане сяючою і набуде більш насиченого кольору.
    • Можливо, знадобиться перша стрижка. Можна поекспериментувати і зробити фігурну стрижку, вистригти якусь фігуру чи слово. Це зараз модно. Якщо вийде не зовсім вдало, то сніг все приховає, а навесні від «мистецтв» мало помітно буде.
    • Під зиму роблять коротку стрижку газону, залишаючи 3-5 см. Якщо залишити довгу траву, то за зиму вона перепреє і вийде мочалка, яку буде важко прочесати і привести в порядок.
    • Також восени на соковиту траву можуть напасти слимаки або миші. Слідкуйте за цим і вчасно вживайте заходів.

    Загальна інформація

    Газони класифікуються за різними параметрами – структурним складом, технологією облаштування та рядом інших. Якщо узагальнити все, то виділяється 3 їх основних типи – готові, рулонні та сіяні. Говорячи про терміни посадки газонної трави, автор має на увазі останній варіант, коли власник самостійно (попередньо підготувавши певний сегмент) займається висаджуванням насіння в ґрунт.

    Якихось строгих часових рамок для посадки газонної трави не існує. Починати облаштовувати свої сотки можна з перших теплих днів, як тільки грунт досить добре прогріється. Така робота зазвичай проводиться аж до наближення заморозків.

    Але в кожній місцевості специфічні погодні умови, та й для конкретної ділянки важливою деталлю є його розташування. Наприклад, наскільки він продує вітрами, чи має ухил