Насіння в помідорі проросло

| | 0 Comments| 17:20
Categories:

Насіння в помідорі проросло

У зв’язку з ситуацією, що склалася, ми не можемо працювати в повному обсязі. Наше насіння можна знайти в магазинах: Супермаркет насіння, Агролайф, Імперія Насіння.

  • Продукція
    • Кавун//Watermelon
    • Баклажан/Eggplant
    • Буряк столовий/Garden beet
    • Зеленопряні
    • Кабачок/Squash
    • Капуста/Cabbage
      • Цвітна капуста/Cauliflower
      • Рання білоголова
      • Середня білоголова
      • Пізня білоголова
      • Пекінська
      • Червоноголова
      • Солодкий сортовий
      • Солодкий F1
      • Гострий

      Підготовка насіння помідорів до висадки у відкритий грунт часто викликає питання навіть у досвідчених городників. Це пов’язано з різноманіттям сортів, в тому числі нових, з особливостями клімату і грунту. Найчастіше вибір починається з показників термінів дозрівання і висоти стебла. Для відкритого грунту підходять всі типи:

      • слаборослиє (супердетермінантние), скоростиглі;
      • середньорослі (детермінантні), ранні, з обмеженим плодоносінням;
      • високорослі, кучеряве (індетермінантні), зазвичай теплолюбні і з більш пізніми термінами дозрівання, вимагають пасинкування.

      Форма, розмір, колір, смак, урожайність – питання переваг і цілей вирощування плодів.

      Вибір насіння помідорів

      Для того щоб не помилитися, потрібно врахувати особливості ділянки, на якому будуть вирощуватися овочі. Селекціонери рекомендують вибирати гібриди, оскільки вони менш вимогливі і більш стійкі до хвороб. До того ж такі сорти зберігають найкращі якості схрещується видів.

      Купуючи насіння, необхідно уточнити термін їх зберігання. Після трьох років схожість значно знижується.

      Передпосівна обробка

      Основним джерелом інформації щодо підготовки та вирощування є інструкція на пакеті з насінням. Про те, що матеріал оброблений і готовий до посадки, попереджає виробник. Коли такого зауваження немає, насіння необхідно замочити в антисептику і помістити в живильне середовище.

      Перед обробкою матеріал для посадки потрібно перебрати вручну, щоб видалити явно безплідні насіння. Позбутися від пустотілих допоможе сольовий розчин: 1 ст. л. солі на склянку (250 мл) води.

      Спливли зразки зазвичай виявляються бракованими. Результат буде точніше після десяти хвилин відстоювання (під час розмішування спливають навіть якісні).

      Для подальшого знезараження і протруювання залишилися насіння томатів беруть слабкий розчин (1%) марганцівки, в нього поміщають посівний матеріал на 20-30 хв. Завершити процес можна замочуванням протягом трьох годин в розведеною соді (1 ст. Л. На 1 л води).

      При зміні розчинів насіння необхідно промивати чистою водою.

      Для гібридних же сортів пряма висадка в грунт без попередніх процедур знезараження не стане критичною. Можна як і раніше розраховувати на хорошу плодоношення.

      З метою підвищення врожайності за добу перед висаджуванням посівний матеріал рекомендують замочити в живильному розчині. Це можуть бути гумінові калійні або натрієві підгодівлі, промислові суміші, народні засоби (мед, сік алое, деревна зола). Після такої підготовки промивка не потрібно, лише просушка.

      Хитрощі хорошого врожаю

      Ті, хто займаються вирощуванням овочів серйозно, нерідко висаджують в грунт вже пророщену заготовку.

      Щоб підвищити стійкість томатів до можливих перепадів температури, проводиться гарт насіння, що надзьобалося. Для цього їх поміщають на добу в холодильник.

      Хороший урожай залежить від багатьох факторів, і якість посівного матеріалу займає одну з перших позицій. Тому підготовку до нового сезону необхідно починати з вибору надійного продавця.

      Насіння проросло всередині томата – використовувати плід або викидати

      Час від часу на інформаційних просторах з’являються фотографії диво-томатів, стиглих і червоних, але «тих, хто» ощетинився «» в усі боки зеленими проростками. “” Що це таке, чи не небезпечні такі помідори для здоров’я і як це взагалі могло статися? “- запитують спантеличені власники дивних плодів.

      Хтось виявив такий томат у себе в овочесховищі або підвалі, хтось залишив на кілька днів на кухонному столі магазинні помідори.

      І тут же горе-доброзичливці з числа коментаторів починають активно ділитися сенсаційними поясненнями: це все страшне ГМО винне, це новомодний і небезпечний трансгенний сорт, це все через жахливу городню «» хімію «», це неймовірно шкідливий мутант, терміново викинете, поки всі інші продукти не переуражав, це невдалий гібрид, вас обдурили в магазині, не смійте їсти, отруїтеся.

      Чи все так страшно насправді? Зрозуміло, ні. Ситуація цілком побутова, і бувалі дачники-городники, яким неважко «» включити голову «», цілком можуть з’ясувати причини самостійно.

      Отже, в чому справа? Все виключно банально – всередині томатної ягоди, як і всередині будь-якого плоду, знаходиться насіння. Ось вони і проросли. Ця зелена “” щетина “- не що інше, як молоді паросточки майбутніх помідорних рослин, якщо хочете, звичайна” “розсада” “, правда, у незвичайній природній ємності.

      А які ж причини проростання насіння прямо всередині помідора, чому абсолютно всі томати, зірвані з куща, не починають випускати проростки через якийсь час зберігання? Причин дещо – неправильні умови зберігання, недотримання агротехніки вирощування, незвичайний сорт. Розберемо їх всі.

      Неправильне зберігання помідорів

      Найчастіше причиною такого несвоєчасного зростання томатного насіння прямо всередині плоду є недотримання правил зберігання стиглих томатів.

      Простіше кажучи – коли зрілі помідори після надмірно тривалого зберігання або транспортування в умовах холоду (холодильники, машини-рефрижератори, холодний підвал тощо) різко відправили в тепло (на магазинний прилавок, у кухню з кімнатною температурою тощо), помідорне насіння, що вже минули період спокою Так, прямо в «» батьківському «» плоді – чому ні, сприятливі умови вже настали. Також стимулювати процес в промислових умовах може незбалансована за складом газова суміш, в якій можуть зберігатися томати до надходження на реалізацію.

      Зазвичай у зірваному вчасно і відправленому на правильне зберігання помідорі мимовільному передчасному проростанню насіння заважають особливі речовини-інгібітори, які містяться в слизовій оболонці навколо насіння, що не пропускає воду. При тривалому та/або неправильному зберіганні всередині томата починаються процеси гниття (бродіння), навколосеменні оболонки витончаються, а речовини ці не можуть повноцінно виконувати свою функцію, руйнуються. Насіння проростає без перешкод.

      Чи можна їсти такі самотужки пророслі помідори, якщо візуально вони не гнилі і не зіпсовані? В принципі, можна – чим це не новомодна мікрозелень, яку втридорога продають в магазинах здорового харчування? Ніякої небезпеки для організму в цьому вже точно немає, хіба що смак такого плоду особливо вишуканим не назвеш.

      Неправильні умови вирощування томатів

      Виявляється, і неграмотне культивування томатів може позначитися на їх подальшому «» самопочутті «», в тому числі і в плані несвоєчасної появи паростків із насіння.

      Найнебезпечніше в даному випадку «» перекорм «» зростаючих помідорних кущів азотними добривами (як в принципі і будь-яке незбалансоване харчування) або стимуляторами зростання – перенасичений такими речовинами ззовні стиглий плід стає відмінним «» плацдармом «» для передчасного проростання насіння. В особливій небезпеці томати, які вирощують за технологією гідропоніки, де особливо легко порушити баланс води і підживлень.

      Затягнули зі збором врожаю? Також цілком можна чекати проростання томатного насіння в плодах прямо на кущах. Особливо якщо осінь коштує дуже тепла, волога, світла. Або у випадку, коли перезрілі помідори, які все ще висять на кущі, пережили перші різкі похолодання, а потім знову опинилися в теплі під примхливим осіннім сонечком – згадайте, що ми говорили вище про стан холодового спокою.

      Особливий сорт помідорів

      Як не дивно, ситуація з проростанням насіння всередині помідора може бути пов’язана навіть з сортом рослини!

      В першу чергу в «» зоні ризику «» томати тривало дозріваючі і довгохоронювані – з свідомо прісними плодами без надлишку кислот і цукрів (які інгібують проростання, як ми вже згадували), а також з гладкою щільною шкіркою, яка не мнеться і не лопається.

      На кущах таких томатів зазвичай визрівають лише поодинокі плоди (за це відповідає особливий ген «» довгого дозрівання «»). А прибирають перед заморозками їх незрілими, зеленими – основна частина дозріває вже при зберіганні. Причому зберігатися такі томати можуть хоч до Нового року (навіть у кімнатних умовах), хоч до 8 березня, а окремі, як стверджують досвідчені томатоводи, пролежать і до наступного врожаю.

      У цих томатів «» зовнішнє «» дозрівання, яке багато хто визначає по зміні кольору на «» стиглий «», ніяк не пов’язане з «» внутрішнім «». Насіннєві камери з вмістом у таких помідор дозрівають набагато раніше самого плоду. Тому насіння цілком може прорости прямо в ньому.

      Це, наприклад, томати сортів Жираф, Новорічний, Лонг Кіпер, Довгохоронюваний, Лонг Лайф, Озалтін червоний, Озалтін жовтий.

      Як бачите, ні з мутаціями томатів, ні з генними модифікаціями рослин взагалі, ні з хімічними обробками посівів такий природний процес, як проростання насіння, не пов’язаний.

      Якщо насіння помідора проросло прямо всередині плоду, видаліть їх, а соковиті “стінки” “томата використовуйте у вашому улюбленому кулінарному рецепті. Можете не викидати проростки, а використовувати їх як розсаду – посадіть у ґрунт або в торф’яні таблетки найміцніші паростки з великими листочками.

      Якщо ж хочете, щоб у майбутньому такого не сталося, вибирайте при покупці тільки міцні свіжі плоди і зберігайте їх у темряві і холоді в холодильнику. А перед посадкою нових томатних рослин на свої грядки на дачній ділянці уважно ознайомтеся з повним описом обраного сорту – чи не відноситься він до «» тих самих «» довгохоронюваних.

      Взагалі, томати – не єдина культура, чиї насіння при занадто тривалому або неправильному зберіганні можуть прорости прямо в плоді. Такою ж ситуацією можуть вас спантеличити болгарський перець, диня, кабачок, багато цитрусових. Не поспішайте придумувати страшні причини цьому, згадайте шкільний курс біології.