Кукурудза для попкорну

| | 0 Comments| 17:22
Categories:

Особливості вирощування кукурудзи попкорн і кращі сорти

Попкорн (Zea mays L. var. Everta) – це кукурудза, зерна якої лопаються при нагріванні. Вона є особливим частуванням, без якого не проходить жоден кіносеанс. Також ця незвичайна закуска легко готується вдома в мікрохвильовці або на сковороді під кришкою.

Зараз в будь-якому магазині можна придбати готовий попкорн або зерно для його приготування, але все ж є любителі, які вирощують попкорн-кукурудзу самостійно.

Технологія вирощування попкорну практично не відрізняється від вирощування інших видів кукурудзи. Є тільки деякі нюанси у виборі місця, догляді та зборі. З секретами виробництва кукурудзи попкорн, а також кращими сортами можна ознайомитись в даній статті.

  1. Кращі сорти кукурудзи попкорн
  2. Пінг Понг
  3. Поп корн
  4. Вулкан
  5. Естрелла F1
  6. Янарь F1
  7. Вирощування попкорну
  8. Умови зростання
  9. Підбір ділянки
  10. Місце в сівозміні
  11. Підготовка ґрунту
  12. Удобрення
  13. Посів
  14. Полив
  15. Догляд за посівами
  16. Контроль над бур’янами
  17. Шкідники і хвороби
  18. Збір та зберігання врожаю

Кращі сорти кукурудзи попкорн

Кукурудза попкорн вирощується не тільки для виробництва попкорну, з неї ще готують кукурудзяні палички й пластівці. Також, було помічено, що з крупи даної кукурудзи виходять відмінні мамалига і банош. Ключовим складовим успішного врожаю є посів якісних сортів і гібридів. Представляємо кращі сорти кукурудзи для попкорну.

Пінг Понг

  • Один з найпопулярніших середньостиглих сортів повітряної кукурудзи із середнім терміном дозрівання.
  • Вегетаційний період від сходів до збирання – 95-110 днів.
  • Рослина середньої висоти, формує по 1-2 качани довжиною до 15 см.
  • Початки кукурудзи Пінг Понг щільно наповнені жовтим зерном, яке добре розтріскується при нагріванні.

Поп корн

  • Сорт кукурудзи для попкорну з ультрараннім періодом дозрівання – 72-80 днів. Підходить для виробництва кукурудзяних пластівців, паличок і крупи.
  • Рослина висотою 150-160 см. Формує по 2-3 качани циліндричної форми масою 200-250 г.
  • Качани Поп корн довжиною 12-14 см і діаметром до 5 см. Зерно дрібне кремово-жовтого кольору, добре розкривається при нагріванні. Має відмінні смакові якості та приємний аромат.

Вулкан

  • Середньостигла кукурудза попкорн, яку можна збирати через 90-110 днів після посіву.
  • Рослина висотою від 180 до 200 см, вимоглива до поливу.
  • Качани циліндричні, довжиною від 11 до 15 см і вагою 200-250 г, добре наповнені жовтим зерном, яке дає тріщини при нагріванні.
  • Вулкан відрізняється високими смаковими якостями та приємним ароматом. Призначений для перероблення на пластівці й попкорн.

Естрелла F1

  • Середньостиглий сорт кукурудзи для попкорну з вегетаційним періодом 95 днів після сходів насіння.
  • Рослина середньої висоти, в середньому формує по 1-2 качани.
  • Початки циліндричної форми, довжиною 18-20 см, з 16-18 рядами темно-жовтих зерен.
  • Естрелла F1 відмінно росте на всіх типах ґрунтів і в різних кліматичних зонах. Призначена для приготування попкорну.

Янарь F1

  • Пізній урожайний гібрид кукурудзи попкорн. Вегетаційний період становить 120-140 днів.
  • Рослина середнього розміру, формує по 1-2 качани на стеблі.
  • Качани довжиною до 15 см, з золотистим зерном, яке розкривається при нагріванні.
  • Янар F1 має відмінні смакові та товарні якості. Кукурудза використовується для свіжого ринку і приготування повітряної кукурудзи.

Вирощування попкорну

Умови зростання

Основна характеристика якості повітряної кукурудзи — це кількість вибухів при нагріванні в процентах. Для цього зерно повинно повноцінно сформуватися, щоб утримувати багато білка (протеїну). А формування якісного білка — це копітка робота рослини, яка вимагає багато часу і сил.

З цих причин попкорн є найвибагливішим видом кукурудзи. Він вимогливий до температури, вологості, освітленості та вмісту поживних речовин в ґрунті. Потрібно ретельно підбирати ділянку, на якому буде рости кукурудза-попкорн.

Вимогливість кукурудзи попкорн до елементів ґрунтового живлення особливо висока в перші фази росту, оскільки в цей час рослина і її коренева система ростуть повільно.

Стосовно тепла — попкорну потрібна висока температура в період сходів і до цвітіння, а після — рекомендується зниження температури повітря. Це і відрізняє даний вид від цукрової кукурудзи, якої навпаки потрібно тепло після цвітіння. Тому посів попкорну проводять в кінці травня — початку червня, і водночас йому потрібен полив протягом всього періоду вирощування.

Кормова, цукрова і повітряна кукурудзи

Підбір ділянки

Для кукурудзи попкорн найкраще підходять ділянки з родючим і вологим ґрунтом з pH від 5,8 до 7,0. Кукурудза погано росте на легких піщаних ґрунтах, попри їх хорошу аерацію. Коренева система в початкових фазах дуже повільно розвивається, тому якщо навколо культури буде рости багато бур’янів, вони будуть пригнічувати її зростання.

Кукурудза попкорн повинна самозапилюватися або запилюватись аналогічним сортом для досягнення найкращого результату. Для цього їй потрібно садити блоками не менше чотирьох рядів. У кукурудзи, посадженої в один ряд, велика частина пилку буде віднесена вітром, і можуть вийти качани з несформованими зернами.

Також насіння попкорну, зібраного з кукурудзи, яка буда запилена з цукровою, може мати погану схожість і давати неякісний урожай. Своєю чергою, цукрова кукурудза, матиме погані смакові та товарні якості. Тому всі види повинні бути ізольованими один від одного на відстані не менше 300-500 м.

Звичайно, на дачі або невеликому городі не вийде створити таку просторову ізоляцію. В такому випадку, різні види кукурудзи сіються в різні терміни, щоб у них не збігався період цвітіння.

Цікавий факт. В обсязі 1 л попкорну міститься всього 100 калорій. Тому навіть ті, хто стежать за фігурою, можуть дозволити собі ці ласощі з невеликою кількістю рослинної олії або карамелі.

Місце в сівозміні

Кукурудза є хорошою попередньою культурою для всіх рослин, але дуже вимоглива до своїх попередників. По-перше, структура ґрунту повинна бути пухкою, а по-друге, попередні культури не повинні занадто “виснажувати” ґрунт (до таких відносяться, соняшник і цукровий буряк).

Не варто сіяти кукурудзу попкорн після інших видів кукурудзи або пшона, щоб запобігти поширенню однакових шкідників і хвороб.

Кращими попередниками кукурудзи попкорн є зернові та бобові культури, гречка, диня, всі овочі та картопля.

Підготовка ґрунту

Обробка ґрунту під повітряну кукурудзу проводиться так само як і під кормову. Слабкій кореневій системі культури потрібен добре аерований ґрунт, тому його потрібно добре розпушити перед посівом. Глибока обробка ґрунту сприяє знищенню бур’янів, які негативно впливають на розвиток культури. Оранку проводять за допомогою грунтофрези або глибокорозпушувача.

Навесні потрібно провести ранньовесняне боронування для кращого збереження запасів вологи в ґрунті, потім до посіву кілька разів зробити культивацію також для збереження вологи й знищення бур’янів. Це створить умови для кращого росту кореневої системи кукурудзи та, як наслідок — надземної маси.

Поле повітряної кукурудзи

Удобрення

Оскільки у кукурудзи-попкорн невелика коренева система, добрива краще вносити в прикореневу зону. Найбільш ефективні добрива для культури — це калійна селітра в поєднанні з амофосом. На багатих чорноземах можна використовувати амофос разом з карбамідом.

Рекомендовані норми внесення добрив з посівом:

  • Амофос – 1 кг на сотку;
  • Калійна селітра – 1 кг на сотку (на бідних грунтах);
  • Карбамід – 1 кг на сотку;
  • Нітроамофоска – 2-3 кг на сотку.

Добрива також можна внести під весняну оранку або фрезерування, але в такому випадку норми потрібно збільшити в три рази.

Також на зростання повітряної кукурудзи позитивно впливають органічні добрива, внесені з осені під оранку.

При вирощуванні культури на краплинному зрошенні внесення добрив можна проводити з поливом під час вегетації культури. У такому випадку їх вносять дробно невеликими дозами, але з більшою частотою.

*Точні норми внесення добрив залежать від вмісту елементів живлення в ґрунті та запланованої врожайності культури.

Посів

Мінімальна температура проростання насіння кукурудзи – +10…+ 12°С, а оптимальна – +14…+15°С. У домашніх умовах можна замочити насіння на добу перед посівом. Також якщо посів буде проводитися необробленим насінням, рекомендується його протравити. Для протруювання використовують препарати для обробки картоплі перед посадкою.

У промислових масштабах вирощування для цього використовують препарати — Вайбранс 500 FS, Февер, Максим 025 FS, Каріоліс, Метакса, Екзор і т.д.

Кукурудза попкорн витримує досить густу посадку – 80-110 тисяч рослин на гектар, тобто на одну сотку висаджують від 800 до 1100 рослин. При вирощуванні без поливу щільність посіву слід знизити до 500-600 рослин на сотку.

Насіння кукурудзи попкорн висівають з відстанню між рядами в 70 см, а в ряду між рослинами – 25-30 см без поливу, або 14-18 см з поливом. Глибина посіву насіння – 2,5-5 см в залежності від механічного складу ґрунту.

Для розрахунку потреби в посівному матеріалі можна скористатися «Калькулятором розрахунку кількості насіння на певну площу». Також за допомогою калькулятора можна перевести насіння з грамів в штуки та навпаки.

Відразу після посіву потрібно рясно полити землю і мульчувати соломою, щоб не втрачати дорогоцінну вологу.

Полив

Як і у випадку з кормовою кукурудзою, дефіцит вологи в будь-який період зростання попкорну може знизити врожайність, а самою згубною є посуха і спека в фазу викидання волоті. Ця культура під час росту формує нове коріння, яке розвивається трохи вище рівня ґрунту біля основи рослини. Ці корені грають велику роль в поглинанні води та поживних речовин.

Найкраще для поливу використовувати крапельне зрошення. З його допомогою можна зволожувати ґрунт безпосередньо в прикореневій зоні рослини, і не поливати міжряддя для провокації росту бур’янів. Також через «краплю» можна вносити добрива і пестициди.

У відсутності дощів кукурудзу варто поливати 2-3 рази в тиждень. Також частота поливів залежить від механічного складу ґрунту і погодних умов, тобто можливо буде потрібно поливати через день. Поливи повністю припиняють, коли зерно на початках наповниться і дозріє.

Кукурудза для попкорну, кукурудзяних пластівців і паличок

Догляд за посівами

Під час вегетації кукурудзи-попкорн проводиться мінімум 3 міжрядні культивації для розпушування ґрунту і знищення бур’янів. Перша обробка проводиться на глибину 12 см, а глибина наступних змінюється в залежності від вологості ґрунту.

Для формування високого та якісного врожаю на кукурудзі рекомендується робити листкові підживлення в фази 3-4 листків і перед виходом волоті. Для цього рекомендуємо використовувати добрива Амино Вікс, Мегафол, Біохелат Кукурудза, Мікрофол Комбі, Авангард Кукурудза і т.д.

Цікавий факт. Крихітні зерна кукурудзи після нагрівання, збільшуються в 3-4 рази від початкового розміру. Це обумовлено тим, що зерна попкорну мають тверду зовнішню оболонку, яку оточує велика кількість крохмалю з вологим центральним зародком. Коли зерно нагрівається, волога перетворюється в пар, який розм’якшує крохмаль, змушуючи його розширюватися і тиснути на внутрішню частину шкаралупи. І коли тиск досить великий — зерно вибухає і буквально вивертається навиворіт.

Контроль над бур’янами

При наявності бур’янів на полі, кукурудза попкорн буде конкурувати з ними за поживні речовини, світло та вологу, які необхідні їй для максимального зростання і розвитку. Крім того, деякі види бур’янів є господарями хвороб і приваблюють шкідників.

Часта неглибока обробка ґрунту вб’є бур’яни до того, як вони стануть проблемою. Також зменшити кількість бур’янів на ділянці допоможе мульчування ґрунту скошеною травою, соломою, тирсою або іншим органічним матеріалом шаром в 7-10 см.

Як тільки рослини кукурудзи розростуться, вони утворюють навіс з листя, який буде перешкоджати зростанню нових бур’янів.

Існує маса гербіцидів, які можна використовувати на кукурудзі для боротьби з небажаною рослинністю. До сходів культури застосовують ґрунтові гербіциди Стомп, Пендіган, Датоніт Голд, Фронтьер Оптима або Панда, а після появи 3-5 листочків — Зеагран 340, Тітус 25, Тівітус, Елегант 2 FD, Балерина, Альфа-Піралід, Рамзес, Хелпіт або Формула і т.д.

Шкідники і хвороби

Найчастіше качанами любить поласувати кукурудзяний метелик. Він пошкоджує зерна, що виявляється після очищення качанів від листя. Тому час від часу перевіряйте рослини на наявність шкідливих комах. У домашніх умовах при виявленні шкідника, потрібно зібрати личинок вручну, відокремити цілі зерна та інше викинути. На промислових полях для боротьби з метеликом використовують інсектицид Ампліго.

Також посівам кукурудзи часто шкодять ворони або інші птахи, які харчуються не пророслим насінням. Для відлякування птахів на городі можна розмістити опудало.

Серед хвороб на кукурудзі попкорн часто зустрічаються головня та іржа. Для того, щоб запобігти розвитку захворювань, варто проводити профілактику — дотримуватися сівозміни, вирощувати стійкі сорти, боротися з бур’янами й т.д.

Про поширених шкідників і хвороби кукурудзи, а також методи боротьби з ними, читайте в статті:

«Хвороби та шкідники цукрової кукурудзи. Фото, опис, заходи захисту та боротьби»

Збір та зберігання врожаю

Досягти отримання ідеального попкорну можна тільки якщо кукурудза повністю дозріє. Зрілі качани мають пухке, тверде і склоподібне зерно. Тому дочекайтеся повного висихання кукурудзи на рослині. Але важливо зібрати урожай до настання заморозків.

Не рекомендується збирати качани в сиру погоду. Але якщо прибирання неможливо відкласти, після збору розкладіть качани в сухому приміщенні, щоб вони досушились.

Для закладки на зберігання з качанів видаляють сухе листя і складають урожай в сітчасті мішки. Мішки можна підвісити в теплому, добре провітрюваному місці для сушіння приблизно на місяць.

Ідеальний вміст вологи в зерні для виробництва попкорну становить 13-14%. Якщо зерно буде занадто сухим або вологим, воно буде погано лопатися.

Звичайно, у городника немає можливості лабораторно вимірювати вологість зерна. Просто спробуйте час від часу нагрівати зерна для попкорну. Якщо кукурудза надто волога, зерна розкриються, але будуть твердими та жорсткими. Як тільки Ви отримаєте пухнастий і легкий попкорн — кукурудза готова до зберігання.

Повітряну кукурудзу можна зберігати у вигляді качанів або очищеного зерна в мішках, герметичних контейнерах або паперових пакетах для запобігання подальшому висиханню.

Місце попкорну в історії

Дотепер історики сумніваються в тому, чи подавалася індичка на першій вечері в День Подяки, але вони точно знають, що там був попкорн. Відомо, що брат вождя Массасойта, приніс мішок з оленячої шкіри, наповнений попкорном. Кукурудза вже була основним харчовим продуктом корінних американців, і стала популярною у колоністів. Її зберігали у висушеному вигляді всю зиму, подавали з м’ясом, додавали в супи й змішували з кленовим сиропом для отримання солодкого попкорну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сорта кукурузы для попкорна

Многие любят популярное в Америке лакомство — попкорн. Все знают, что он делается из кукурузы. Но это не любая кукуруза, а особенные ее сорта, которые выращивают по определенным правилам агротехники. Кукуруза для попкорна выращивается, а потом собирается и сушится. Только после этого ее можно использовать по назначению.

История появления попкорна

Согласно преданию попкорн появился еще во времена индейцев. В 1630 году вождь племени Куодекуйан приехал в поселок английских колонистов. Именно там он и показал, как делать попкорн, который в индейских племенах считался не только едой, но и средством для гадания. В Чикаго в 1886 году попкорн начали производить в промышленных масштабах. Стандартное применение этого лакомства в кинотеатрах началось с 1912 года, когда его стали продавать для любителей кино. Зерна кукурузы взрываются за счет имеющегося внутри крахмала и небольшой капельки воды. Как до этого додумались индейцы — неизвестно до сих пор. Но в Америке даже есть специальный праздник, так и названный «День Попкорна». Отмечают его 22 января.

Сорта кукурузы для попкорна различаются по названию и внешнему виду, но в любом случае у них есть общие черты, которые помогают кукурузе взрываться.

Почему кукуруза взрывается

Наличие крахмала и воды обеспечивает «взрыв» кукурузы и превращение ее в попкорн. Поэтому и требуются особые сорта, в которых есть твердая и стекловидная оболочка. При взрыве остатки оболочки остаются на конечном продукте. У «попкорновых» сортов кукурузы их очень много.

Сам процесс происходит из-за большого количества влаги, которое находится в зерне. Если ее будет недостаточно, то влага не сможет разорвать оболочку. Но и излишняя вода в зерне приведет к тому, что обычной температуры не хватит для взрыва зерна. Поэтому необходимы сорта, в которых имеется только небольшая капелька воды. Она под воздействием температуры закипает и затем превращается в пар. Именно этот пар и разрывает оболочку.

Какая кукуруза подходит для попкорна

Подходящее зерно для попкорна имеет следующие особенности:

  • тонкие, но прочные стенки;
  • лакированная поверхность зерна;
  • низкий процент крахмала по сравнению с другими сортами кукурузы;
  • больше жиров и протеинов.

Именно такие сорта с легкостью превращают жидкость внутри зерен в пар и разрываются под воздействием температуры в микроволновке или на сковородке.

Лучшие сорта кукурузы для приготовления попкорна

Для изготовления воздушного лакомства есть несколько проверенных сортов злака. Они отвечают всем требованиям и при правильном уходе дают урожай зерен, способных под воздействием температуры легко превращаться в воздушную кукурузу. Для желающих выращивать такую кукурузу можно подобрать сорта по срокам созревания, урожайности и даже цвету зерен. Разнообразие велико, высадить и вырастить такие сорта можно и у себя на участке. При правильном уходе и хранении у этих сортов нераскрывшихся зерен бывает не больше 2%.Сорта кукурузы для попкорна представлены ниже на фото. Некоторые выглядят весьма необычно, как и само лакомство.

Красный попкорн

Это ранний сорт растений с невысокими побегами. В высоту он достигает 120 см. Початки небольшие, в длину не больше 10 см. Зерна имеют интересный цвет, по оттенку похожи на красное дерево. Характеризуется наивысшими вкусовыми качествами.

Гостинец

Еще один ранний сорт, который можно собирать уже через 80 дней после высадки. Особо радует начинающих огородников, поскольку устойчив к засухе, а также редко полегает. Прекрасно подходит для выращивания в засушливых и жарких регионах с небольшим количеством дождей. Выше предыдущего сорта, достигает в высоту 2 м. Длина среднего початка — 200 мм. Перлообразные зернышки имеют равномерный желтый оттенок.

Лопай-Лопай

Среднеранний, высокоурожайный вариант кукурузы для попкорна. Отзывы об этом сорте исключительно положительные. Высота 130-170 см, что ниже большинства сортов. Длина початка 18-21см. От всходов до появления урожая и технической спелости сорта проходит 90-95 дней. Початки в форме цилиндра, крупные до 250 г массой. Зерна желтые, длинные, широкие.

Вулкан

Высокий сорт до 2 м. Имеет крупные початки 20-22 см в длину. Зерна кукурузы Вулкан внешне напоминают рис, имеют ровный желтый цвет. Имеет уникальную устойчивость к перепадам температуры, засухе и болезням. Любители попкорна отмечают высокие параметры вкусы попкорна именно из этого сорта кукурузы. Один початок предоставит до 120 г превосходных зерен.

Зея

Сорт зарекомендовал себя ранним. От всходов до сбора урожая проходит 80 дней. Основное отличие этого сорта от других в особой форме зерен. Они широкие, длинные и закругленные с вершины. Цвет зерен бордово-красный. Высота сорта Зеи до 1,8 м. Размер початка — 20 см.

Внучкина радость

Еще один вариант скороспелого сорта для попкорна. Срок от всходов до урожая 75-80 дней. В высоту кукуруза 1,6 м, размер початка — всего 12 см. Зерна бледно-оранжевого цвета, небольшие. Достаточно капризный сорт, поскольку не любит засуху и требователен к почве. Но отличается устойчивостью к болезням.

Пинг-понг

Это более поздний экземпляр, который созревает для хранения примерно через 100 дней после всходов. Наибольший размер початка, для этого сорта —15 см. Зерна маленькие, продолговатой формы, а само растение высотой до 2,2 м.

Выращивание кукурузы на попкорн

Каждый желающий может вырастить кукурузу для попкорна у себя на участке. Но для получения вкусного лакомства придется постараться в уходе и посадке растений. Мало просто выбрать разновидность, нужно еще его вырастить и обеспечить все тонкости агротехники. В первую очередь нужно учитывать, что сорта кукурузы для попкорна очень теплолюбивы и не подходят для выращивания в северных регионах. При этом большинство из них переносят засуху и жару. Мало правильно вырастить растение для попкорна, его еще необходимо собрать и правильно высушить.

Посадка

При выборе места под посадку попкорновой кукурузы необходимо учесть, что у кукурузы сильное корневище. Она с легкостью перенесет тяжелый грунт, но плохо уживается на легких и песчаных почвах. Предшественниками кукурузы должны быть картошка, помидоры, а также ранние культуры.

Оптимальное время для посадки — середина мая. К этому времени должны полностью миновать угрозы возвратных заморозков и перепадов температур.

За сутки до посадки в почву лучше внести азотные удобрения из расчета 150 г на 10 м 2 . Почву обязательно взрыхлить на глубину в 10 см.

Зерна перед посадкой рекомендуется замочить. Затем высаживают в подготовленные лунки по 1-2 зерна в каждую. Лунки должны находиться на расстоянии 50 см друг от друга. Расстояние между рядами 40-60 см.

Важно! Нельзя сажать рядом сорта сахарной и попкорновой культуры. В противном случае может произойти перекрестное опыление, и тогда попкорн из зерен не получится, они потеряют свои исходные качества.

После посадки обязательно полить все лунки.

Уход

Уход за будущим попкорном включает несколько обязательных правил. В первую очередь необходимо следить за регулярным поливом растения. Кукуруза должна получить много влаги. Поливать растение необходимо 1-2 раза в неделю. Если нет дождей и слишком жарко — 3-4 раза в неделю. Если есть возможность создать систему капельного полива, то в воду можно добавлять минеральные подкормки.

Обязательно рыхлить почву и удалять сорняки. Кроме того, для злаков важны дополнительные подкормки. От них напрямую зависит урожайность. Корневая система у сортов для попкорна немного слабовата в плане питания.

После появления первых 5 настоящих листочков необходимо внести мочевину или жидкую органику. Перед выбросом метелок кукурузу подкармливают нитрофоской или азофоской. В период, когда формируются початки необходимо внести калийные или азотные вещества.

Также в уход входит опыление. Кукурузы опыляется при помощи ветра, и помощь ей нужна только в случае безветренной погоды. Необходимо слегка потрясти растения, чтобы произошло опыление.

Кроме сорняков есть и вредители, которые также являются врагами кукурузы. К ним относятся: проволочник, кукурузный мотылек, шведская муха. В качестве профилактики следует не высаживать растение на одном месте несколько лет подряд. Для лечения используются специализированные препараты.

Сбор и сушка кукурузы для попкорна

Сбор урожая является одним из важнейших этапов в производстве попкорна. Если зерна собрать на стадии молочной спелости, как делают с сахарной кукурузой, то они не смогут взорваться на сковородке. Важно, чтобы зерна дозрели и даже высохли непосредственно в початке. Характерным внешним признаком готового зерна является стекловидная оболочка.

Срывать початки нужно непосредственно перед закладкой на хранение. Собирать их необходимо прямо в «одежде». После сбора все кочаны в течение 30 суток лежат в прохладном и сухом месте. После окончания этого периода сырье укладывают в бумажные или в тканевые пакеты. Оптимальным местом для хранения будет погреб или балкон.

В пересушенном зерне не будет той капельки влаги, которая нужна для раскрываемости зерна. При соблюдении условий хранения кукуруза для попкорна в початках хранится 3-4 года без потери свойств.

Если кукуруза выращена, собрана и сохранена по всем правилам, то уровень раскрываемости составит 95% от общего числа зерен.

Как сделать попкорн в домашних условиях

Приготовить попкорн дома можно в микроволновке или в сковородке. При использовании сковороды необходимо подобрать наиболее глубокую тару, чтобы зерна при приготовлении не выскакивали. Алгоритм приготовления прост:

  1. Налить столовую ложку подсолнечного масла.
  2. Высыпать злак так, чтобы он покрывал дно, не больше.
  3. Накрыть крышкой и ждать, пока характерные звуки не прекратятся.
  4. Добавить по вкусу соль или карамель.

Также можно сделать и в микроволновке. Положить зерна в чашу с небольшим количеством масла растительного и накрыть крышкой. Время разогрева 3-4 минуты.

Заключение

Кукуруза для попкорна от сахарной отличается содержанием крахмала, воды и жира. Вырастить такие сорта может любой желающий. Есть некоторые особенности агротехники, но встречаются и некапризные сорта. Важно, чтобы после сбора урожая зерна хранились в прохладном, сухом месте. Тогда готовый попкорн будет вкусный и в разы полезнее магазинного. Сорта есть и ранние и более поздние. Поэтому выбирать сорт необходимо в зависимости от желаемого срока сбора урожая. Попкорновый злак требует регулярно полива и подкормок минеральными и органическими удобрениями.