Коли садити чорнушку на сівалку

| | 0 Comments| 01:08
Categories:

Зміст:

Цибуля чорнушка: вирощування сіянки з насіння, як садити

Чорнушку можна виростити не тільки з сіянки, але і з насіння. Головне знати, як правильно здійснити посів та догляд. Для цього краще всього використовувати розсаду.

Підготовка насіння

Посів насіння відразу у відкритий грунт вимагає попередньої підготовки. Після цього необхідно забезпечити йому необхідний догляд. Скільки розсади потрібно це залежить від виділеного місця в городі.

Вирощування цибулі з сіянки насіння не принесе особливих клопотів. Спочатку треба перевірити насіння на схожість. Для цього за місяць до призначеного терміну посадки, виконується наступна дія. Невелика кількість насіння загортаються у вологу ганчірку. В такому стані їх тримають 14-18 днів. Головне стежити, щоб ганчірочка завжди була вологою. Після закінчення даного терміну, посівний матеріал оглядається на схожість. Має з’явитися більше 75% росточков.

Наступним етапом підготовки матеріалу для розсади є те, що вивів грибкових захворювань. Для цього посадковий матеріал замочується в слабенькому розчині марганцівки і залишається в ньому до висадки в грунт. Замочування слід проводити за 10-12 годин до посадки. Але перш ніж сіяти, необхідно дати посівного матеріалу підсохнути. Після посадки в грунт забезпечуємо догляд: поливання і розпушування. В результаті, виросте хороший лук ріпка.

Готуємо розсаду

Дуже гарним способом для одержання розсади є сівба насіння в равлику. Для цього береться підкладка під ламінат приблизно 15*40 см. Зверху по всій довжині укладають в один шар туалетний папір. Далі папір необхідно гарненько побризкати водою, щоб не залишилося жодного сухого плямочки. Відходимо від довгого краю 1,5-2 см і починаємо викладати насіння по одному. Робиться всього один ряд по всій довжині. Відстань між посівним матеріалом потрібно дотримуватися 1-1,5 см.

Після цього таку підготовку для розсади згортають в рулет, закріплюють гумкою, поміщають в целофановий пакет і прибираємо в тепле місце.

Через 14 днів розкриваємо заготівлю і насипаємо по всій довжині землю. Знову звертаємо в рулет і покласти в підходящий посуд. Далі поливу і чекаємо схожість насіння.

Сорти цибулі

Найкращі сорти цибулю чорнушки є:

  • У середніх смугах Росії краще всього вибирати для посіву такі сорти, як Біловезький, Бурштиновий, Спаський і Мячковський;
  • Імпортні сорти: Штутгарт, голланский Робуста і польський Вольська;
  • Самі тривалі терміни зберігання мають сорти: Мягковский, Голубчик, Одиновец і Бессонівський.

Посадка цибулі навесні

Навесні чорнушку слід сіяти, коли грунт вже відтане. Для цього розсаду необхідно готувати в кінці лютого. Добре б використовувати стимулятор плодоутворення, який допомагає краще проростати. Вже в середині квітня розсаду можна висаджувати у відкритий грунт.

Не можна садити севок після капусти, картоплі і огірків. Для посадки краще всього вибирати дрібні цибулини, діаметр яких не перевищує 1 див. Так цибуля чорнушка не буде утворювати стрілок. Більш великі цибулини краще посадити пізніше. Тоді цибуля на ріпку буде дуже хороший.

До появи росточков лукавицам потрібен хороший догляд.

Розсаду цибулі-чорнушки найкраще висаджувати в середині квітня

Висіваємо цибулю під зиму

В першу чергу слід визначитися, який цибулю краще сіяти під зиму. Найкращі сорти – це Бессонівський і Стригуновский. Вони ще є ранньостиглими.

Якщо є можливість, то садити цибулю під зиму рекомендується різного сорту. Таким чином, можна за один рік підібрати підходящий варіант в залежності від клімату і смакових уподобань.

Посадка цибулі восени під зиму здійснюється тільки в перериту і добре прорыхленную грунт. Також грунт рекомендується удобрити перегноєм або компостом, до якого додається деревна зола. Грядка для посіву лука під зиму повинна бути шириною 1 метр.

Краще всього, якщо севок буде посаджений за 1 місяць до появи перших заморозків. Цього часу достатньо, щоб вкоренитися, але не прорости.

Розмір сіянки для посіву під зиму повинен становити 1-1,5 см. Саме такий діаметр є найоптимальнішим, щоб отримати хороший урожай. Якщо цибуля під зиму садиться у грунт заради отримання зелені, то цибулю можна використовувати діаметром до 3 див.

У першому випадку глибина посадки становить 2-3 см, при 4 см цибулю прорости, вже не зможе. У другому випадку глибина дозволяється до 6 див. Але слід вибирати сорти многоклубневого цибулі або сімейного. Догляд включає в себе поливання і розпушування.

Розмір сіянки для посіву під зиму повинен становити 1-1,5 см.

Чорнушка на зелень

Цибулю-чорнушку можна посадити на свіжу зелень. Отримати її можливо вже ранньою весною. Для цього слід зробити правильний догляд. Після посіву цибулин, потрібно рихлити грунт, періодично підживлювати і поливати.

Щоб зелень швидше з’явилася, рекомендується накрити грядку плівкою. Це дозволить утеплити грунт додатково. Коли зелень досягне 30 см, то її можна збирати. У таких зелених розточках дуже багато вітамінів, які так необхідні під час авітамінозу.

Також, щоб отримати зелень ранньою весною, можна садити цибулю з осені. Сіяти слід тільки тоді, коли температура знижується майже до нуля. Щоб цибуля за зиму не загинув, його необхідно присипати листям на 20 див. Ранньою весною робиться підживлення добривами і незабаром можна чекати появи зелені.

Збирання врожаю цибулі відбувається, коли перо лягати і жовтіє. Якщо забезпечити належний догляд, то можна вже в перший рік отримає великий севок.

Коли садити цибулю-чорнушки? Тонкощі вирощування з насіння

Багато городників рано чи пізно замислюються над тим, чи можна виростити цибулю з насіння. Така практика існує і вже давно. Хоча б раз у житті кожен власник садової ділянки робив спробу висадити цибулю-чорнушки. Для далеких від теми людей може здатися, що мова йде про сорт або вид культури. Насправді, ця назва насіння ріпчастої рослини. Тому далі пропонуємо з’ясувати, як відбувається вирощування з насіння цибулі чорнушки.

Садити навесні і восени

Посівний матеріал для подальшої посадки можна отримати всього з 2 цибулин. Фото: sovet-ok.ru
Опис виду:

  1. Чорнушка— це насіння, які формуються в стрілках торішніх цибулин для вирощування насіннєвої та продуктового лука. Для отримання посадкового матеріалу необхідно правильно підібрати сорт.
  2. Дозрівають насіння в квіткових коробочках. Доросла цибулина викидає стрілку висотою до 1 м, на якій формується кулясте суцвіття білого або рожевого кольору. У міру цвітіння, на місці невеликих квітів утворюються насіннєві коробочки, спочатку зеленого кольору, потім вони набувають коричневого кольору.
  3. Збирати насіння рекомендується, коли коробочки побуреют. Для цього зрізати стрілки і помістити їх в добре провітрюється крите приміщення для дозрівання. Коли головки повністю висохнуть, їх слід енергійно струсити, щоб висипалися насіння.
  4. Зберігати посівний матеріал слід в скляних банках або паперових пакетах в сухому, провітрюваному приміщенні до 2 років. Насіння містить достатню кількість жирів, тому з них одержують масло, яке використовують в лікувальних цілях.
  5. Для отримання цибулин чорнушки висівають як під зиму, так і навесні. Причому посадку здійснюють, як прямим посівом у відкритий грунт, так і вирощеної розсадою.

З насіння виходить посівна зубки для отримання продуктового лука. Фото: ursn-rm.ru
Автор відеоролика рекомендує перед посадкою насіння цибулі замочувати в гарячій воді з Епін. Сіяти насіння загущено, для отримання свіжої зелені і посадкового матеріалу:

Посадка на розсаду: як сіяти, через скільки днів сходить?

Чи можлива посадка чорнушки на розсаду і через скільки днів з’являються сходи, ви дізнаєтеся далі. Розсадний спосіб допомагає отримувати ранні врожаї . Висіяне заздалегідь насіння дозволяють до моменту посадки отримувати вже підросли рослини на яких починають формуватися цибулинки. Далі можна дізнатися, скільки часу сходить цибулю.

Виростити розсаду можливо тільки з чорнушки тих сортів у яких термін схожості становить 120-140 днів.

Основні сходи утворюються приблизно через 14 днів. А перші можуть з’явитися і раніше.

Сівши насіння зручно проводити в спеціальних пластикових контейнерах , розміри яких варіюються в залежності від уподобань. Вони мають герметичні прозорі кришки.

Через брак контейнера підійде будь-яка порожня тара:

  • пластикова пляшка, розрізана уздовж;
  • шухлядки;
  • розсадні касети;
  • горщик для квітів;
  • пластиковий стакан.

Покрокова інструкція: як виростити в равлику?

Чи не кожен городник знає спосіб вирощування чорнушки «в равлика». Процес посадки таким способом і подальшим доглядом займає досить багато часу, тому користуються ним досвідчені городники.

Що знадобиться:

  • підкладка для ламінату;
  • гумка;
  • туалетний папір;
  • поліетиленовий пакет.

Як правильно посадити на розсаду:

  1. З підкладки для ламінату вирізати смужки розміром 20 * 30 сантиметрів.
  2. Зверху постелити шар туалетного паперу і рясно окропити її водою з пульверизатора.
  3. Від нижнього краю смуги відступити 2 сантиметри і розкласти посівну чорнушки, дотримуючись інтервал 1-2 сантиметри.
  4. Згорнути заготовку в рулон і зафіксувати гумкою.
  5. Увести «равлика» в пакет і покласти в тепле місце.
  6. Через 14 днів акуратно розгорнути конструкцію і присипати насіння пухкою землею.
  7. Провести обприскування водою і поставити в піддон.

«Равлика» потрібно зберігати в світлому і теплому місці, а також стежити за вологістю землі.

Як правильно посіяти в стакан?

Посадка насіннєвого матеріалу в стакан нічим не відрізняється від вирощування в розсадних скриньках. Основне правило — прозорість стаканчиків:

  1. Зробити дренажні отвори знизу ємностей.
  2. Насипати шар піску в 1 сантиметр.
  3. Потім землю, залишаючи 2 сантиметри до краю склянки.
  4. У кожну склянку помістити 1 насіннячко і присипати землею.
  5. Полити водою з столової ложки для зволоження землі.

Розсада в момент висадки в город не хворіє і легко приживається завдяки такому посіву.

Помірно поливати і підгодовувати

Як виростити ріпчасту цибулю:

  • в першій половині вегетаційного періоду слід проводити помірні поливи, при цьому, не допускаючи пересихання грунту;
  • для збереження вологи постійно рихлити між рядами землю
  • для нарощування зеленої маси і вигонки пера в грунт вносити азотні або органічні добрива;
  • при формуванні голівки підгодівлю здійснювати комплексними мінеральними добривами
  • коли зелена маса стане підсихати, і пір’я впадуть на землю, настає пора збору врожаю;
  • цибуля викопати і розкласти на сонці для повного висихання;
  • прибрати залишки гички, розсортувати головки за розмірами і зберігати в добре провітрюваному приміщенні;
  • насіннєві стрілки зрізати, після чого досушити під укриттям

Підготовка до посіву

Підготовчий етап полягає в обробці посівного матеріалу і підготовці грунту.

Обробка посадкового матеріалу

Насіння чорнушки перед посадкою знезаражують для захисту від хвороб і пророщують для прискорення появи сходів.

Спочатку насіння засипають в тканинний мішечок і замочують у воді на кілька годин. Потім їх занурюють в розчин марганцівки (0,1%) на 20-30 хв. Протруєне насіння промивають проточною водою.

Після цього приступають до пророщування. Насіння перекладають на зволожену розчином «Епін» (1 крапля на 200 мл) тканину і витримують так до появи перших корінців. При цьому весь час стежать, щоб тканина не пересихала.

підготовка ґрунту

Обраний з урахуванням попередників ділянку для посіву перекопують і розрівнюють. Якщо в попередній сезон в землю вносили багато гною, то додатково перегній або компост не додають. В якості добрив використовують готові набори, призначені для цибулинних культур.

Чому не сходить цибулю

  1. Старі насіння. Якщо для посіву використовувати насіння після 2 років зберігання, то схожість може бути менше 30%. Перед посадкою слід замочити насіння і дочекатися прокльовування, тільки після цього їх висаджувати.
  2. Недостатній полив, бідна земля. Лук вологолюбна культура, тому при нестачі вологи може призупинитися розвиток головки. При недостатньому харчуванні саджанці слабшають і висихають.
  3. Поразка лушпиння мухою. Личинку цибулевої мухи можуть завдати великої шкоди врожаю. Щоб запобігти її поширенню по грядках слід поруч з посадками висаджувати кріп, календулу або морква. Ще рекомендують полити грядки, підсоленою водою.

Подальший догляд у відкритому грунті

Догляд за чорнушкою незначний. Згодом будуть потрібні такі заходи, як полив, підживлення, боротьба з шкідниками, усунення бур’янів культур.

Проріджують загущені посадки

Проріджувати чорнушки варто, як тільки виникли паростки. Між молодими рослинами повинна залишатися не менше 2 см. Другий раз культуру проріджують через 20 діб і відстань має становити 6 см. Це правило стосується тих випадків, коли планувалося ростити однорічний цибулю.

Садовод з 17-ти річним стажем і наш експерт

Увага! Садити севок потрібно досить густо, в іншому випадку городник ризикує виростити цибулини середнього розміру.

Розпушування і прополювання грунту

У момент міцного вкорінення культури, проводиться розпушування грунту між рядами. У цибулі невелика коренева система, яка не здатна боротися за вологу і поживні речовини з бур’янами. Розпушують грунт акуратно, намагаючись не пошкодити коріння.

Ефективна прополка можлива при вологій землі. Усунути бур’яни можна за допомогою сапи або вручну.

полив

Як зазначалося раніше, коріння у культури короткі, тому цибуля може залишатися без води в сухому грунті раніше, ніж інші рослини. Якщо не проводити своєчасний полив, плоди не досягне вказаної величини.

Полив грядок проводиться в міру висихання землі. Оптимальним варіантом у даному випадку стане крапельне зрошення.

Город зволожують вранці, так як в денний час під променями ультрафіолету волога миттєво випаровується. Увечері полив здійснювати не рекомендують, так як коренева система через тривалого контакту з водою може загнити.

добриво

В процесі вирощування чорнушки проводять два підживлення. Першу ініціюють на етапі, коли на рослині є три зелених листка. Для підгодівлі беруть сечовину: на 10 л рідини — 1 ст. ложка кошти. Не зайвим буде додати калійне добриво.

Подивіться також Як боротися з лушпиння мухою

Коли на рослині виникне п’ять листків, проводять другу підгодівлю. Для цього буде потрібно монофосфат калію з розрахунку 1 ст. ложка на 10 л рідини.

Всі підгодівлі проводять до того, як сформується цибулина. Оптимальним варіантом стане використання комплексних добрив.

Захист від захворювань і шкідників

Найчастіше чорнушка піддається таким шкідників, як цибульна муха і нематоди.

Коли культуру вражає цибульна муха, на рослинах можна помітити жовтіють стебла. Виникає шкідник, коли встановлюється сухий і сонячний клімат. Саме комаха має сірий відтінок і зовні нагадує звичайну муху. Комаха відкладає яйця в стеблі, тим самим вражаючи рослина. Молоді цибулини гинуть, а старі зупиняються в рості. Щоб визначити шкідника рослина дістають з грунту і оглядають. Вражений плід викопують і спалюють.

Борються з лушпиння мухою за допомогою хімічних препаратів або народних засобів. Серед перших популярністю користуються Актара і Екстрафлор. В якості народних засобів грядки з цибулею поливають сольовою сумішшю або гасом.

Також культуру вражають нематоди. Це невеликого розміру черв’яки, які масово нападають на рослини. Знаходяться шкідники в землі. Про те, що нематоди атакують цибулю можна зрозуміти по гнилостному запаху і деформації пір’я. З метою профілактики грядки обробляють меліорантів перікальцітом. Проводять захід за тиждень до висадки цибулі.

Найбільш серйозним захворюванням називають білу гниль, спори якої залишаються в землі до 7 років після збирання пошкоджених культур. Проблему можна виявити по листю: ​​вони стають безбарвними, і на них проявляється водянистий наліт. Хвороба розвивається в умовах підвищеної вологості. Грибок розноситься вітром і здатний заразити великі території протягом 7 днів. Від білої гнилі використовують мідний купорос, з додаванням цинку і сечовини. Отриманим розчином обприскують культуру з метою профілактики до того, як відбулося зараження.

Другим не менш небезпечним захворюванням є несправжня борошниста роса. Її можна дізнатися по виникненню на листках нальоту або коричневих плям. Згодом пір’я засихають. Плоди стають м’якими і не підлягають зберіганню. Хвороба прогресує на надмірно зволожених грядках. В якості профілактики культуру зрошують розчином засобу Байкал Ем-1 або бордоською рідиною.

Хвороби і шкідники

  • за 5 днів до посадки обробити насіння і грунт Фітоспорін;
  • в другій половині вегетаційного періоду обприскати рослини фунгіцидами групи триазолів, які знищують спори гриба;
  • при зберіганні своєчасно прибирати уражені і підгнилі плоди
  • дотримуватися сівозміни;
  • за 2-3 тижні до посадки прогріти цибулини в теплій воді, температурою +40 градусів, протягом 8 годин;
  • провести обприскування 1% розчином бордоської рідини або препаратом ХОМ

Кращі сорти

Серед маси видів цибулі, придатних для отримання севка, популярними однорічними середньостиглої та пізньостиглої є:

  1. Восторг. Сорт відносять до пізньостиглі однорічним гібридам. Дає великі цибулини яскраво-жовтого відтінку. Маса плоду досягає 150-300 г, якщо посів здійснюється за допомогою розсади. Відрізняється стійкістю до хвороб і кліматичних умов, підходить для тривалого зберігання. Вегетаційний період становить від 130 до 140 діб.
  2. Кентавр. Сорт є однорічним середньостиглих гібридом, здатним рости в несприятливих умовах. Зібрані рослини підлягають тривалому зберіганню. Вегетаційний період становить від 90 до 110 діб. Цибулини темно-жовтого забарвлення, круглі, маса — 100 г.
  3. Багряний м’яч. Великий однорічний гібрид. Цибулини відрізняються темно-фіолетовим забарвленням. Смак соковитий і солодкий. Перо масивне і міцне. Маса плодів становить 80-200 м Підходять для вживання в свіжому вигляді Вегетаційний термін становить 90 діб.

Подивіться також Чому жовтіє цибулю і що з цим робити

Відгуки городників

Сандра, Тула

Розсадою тицьнув вже пристойні рослини, практично те ж саме, що увіткнути севок, полив і все, нехай росте. Приживлюваність близька до 100%.

Олександр, Київ

Щороку севок садимо на перо, і він до заморозків зростає. Навіть як то цибулину нарощує і під зиму з нею йде. А на наступний рік — стрілка.

зимове вирощування

Коли садити цибулю чорнушки на зиму? Посів на зимовий вирощування проводиться в середині серпня. До настання зими і випадання першого снігу рослина встигає відростити кілька зелених листків, які благополучно дочекаються весни під сніговим покривом. Навесні перегляньте грядки і видаліть цибулини, які не витримали зимівлі. Урожай збирати можна буде вже в травні. Але такий спосіб вирощування підходить тільки для регіонів з рясними снігопадами. Якщо зима буде дощовою, цибулю просто згниє в землі.

Схожі статті:

Гібіскус трав’янистий — особливості посадки і догляду …

Гіацинти — особливості посадки і догляду

Фрезія — фото популярних сортів, особливості посадки і догляду

Збір урожаю

Багатьох цікавить, чи можна збирати чорнушки з суцвіть цибулі-севка, посаджених в цьому році? Цього робити не слід. Так як зібрати насіння цибулі, які зроблять гідних нащадків, у вас не вийде. Такі суцвіття мають невелику кількість насіння, а головки цибулі, вирощені з них, дрібні. Збір насіння цибулі проводиться з спеціально висаджених великих цибулин.

Так, коли збирати насіння цибулі чорнушки? Прибрати чорнушки слід, коли у насінників цибулі в парасольках з’являються тріснуті коробочки з визріли насінням. Час збору залежить від погодних умов, що склалися в конкретному місцевості (десь кінець липня — середина серпня).

Терміни посадки чорнушки — загальні правила

Вирощувати цибулю для отримання зелені можна різними способами — садити в грунт під зиму або навесні. Також допустимо виводити культуру розсадним методом.

Багатьох цікавить, коли сіяти чорнушки на сіянку. З приходом весни її садять після відтавання грунту. Розсаду рекомендується починати вирощувати в лютому. У цьому випадку вже в квітні саджанці можна буде висадити на городі.

Під зиму цибулю садять в злегка підмерзлу грунт. Завдяки цьому насіння не встигнуть прорости протягом осені.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Посадка цибулі чорнушки на розсаду насінням, правила вирощування в ґрунті

Цибуля – овоч, який є на нашому столі цілий рік. Батьківщина цієї рослини не встановлена. Ця корисна культура, багата мікроелементами та вітамінами таїть у собі багато загадок. Цибуля чорнушка – це не окремий її сорт. Він є насінням цього овочу, яке сорт залежить від рослини, з якого він зібраний.

Як перевірити схожість насіння цибулі чорнушки?

Вони швидко втрачають високі показники цього параметра. Якщо намічається посадка цибулі чорнушки навесні, покупцю слід самостійно перевірити його. Робиться це так:

  1. Оберніть 20-30 насінин у бавовняну тканину, марлю або бинт, зафіксуйте ниткою.
  2. У воду, що тільки закипіла, помістіть згорток, дайте прокипіти 20-25 хв. Високі температури сприяють розриву оболонки насіння корінцями. Якщо це станеться, вони мають гарну схожість.
  3. Щоб обчислити, яку схожість має цибуля чорнушка, потрібно кількість насіння з розірваною оболонкою помножити на 100% і розділити результат на кількість досліджуваного насіння. Хорошою схожістю вважається результат 75% і більше.

Як правильно вибрати сорт?

Зі шкільної лави нас вчили, що цибулинним культурам для завершення повної вегетації потрібно не менше двох років. Спочатку вирощується цибуля сівок, а вже наступного року можна отримати повноцінну цибулю. Можна звичайно купити готову сівалку, але її вартість буде надмірною, якщо вирощувати самостійно, то знадобиться багато зусиль без гарантованого результату.

Процес отримання цибулі-чорнушки. Фото використано як ілюстрацію. Джерело: Яндекс.Картинки

Сорт і гібриди підбирають таким чином, щоб він відповідав меті подальшого використання цибулі, а також з урахуванням даних кліматичних умов. У північних широтах вибирають сорти із ранньою дозріваністю. Для однорічного циклу підійдуть такі сорти:

  1. Гібрид Кеннеді F1. Цибулини мають тривалий термін зберігання, їх вага сягає 300 грам.
  2. Богатирська сила. Термін зберігання цибулі нетривалий, проте можна зібрати до 6 кілограмів з квадратного метра.
  3. Високоврожайний молдавський сорт халцедон. Тривалий термін зберігання.
  4. Сорт Ексібішен. Незначний термін зберігання.

Збір та зберігання врожаю чорнушки

До збирання врожаю з грядки приступають в останніх числах серпня. Цибулю потрібно викопувати обережно, щоб не пошкодити головки. Просто зібрати культуру – мало, важливо її правильно зберігати. Вирвані цибулини необхідно просушити, розклавши на свіжому повітрі. Також варто стежити за вологістю. Якщо її рівень підвищується, рослини потрібно прибирати в приміщення. Коли цибуля висохне, необхідно прибрати засохле листя і лушпиння.

Рослини слід ретельно перебирати перед зберіганням. Містять рослини за температури +18 оС. Урожай обов’язково час від часу перевіряють на наявність пошкоджених цибулин.

Цибуля чорнушка на зелень

Робиться це у відкритий ґрунт, коли він прогріється після зимових морозів. Особливості, як садити цибулю чорнушку навесні для отримання зеленого пір’я:

  1. Підготовка грядок повинна проводитися з осені. Їх необхідно перекопати, удобрити перегноєм. Весною ці дії потрібно повторити. Кислий ґрунт обробляють вапном, а через два тижні можна зайнятися його добривом.
  2. Грядку перед посівом потрібно розпушити, полити, але зволоження не повинно бути надмірним. Необхідно продезінфікувати ґрунт із використанням мідного купоросу.
  3. Насіння розкладається рядами, заглиблюється на 1,5 см. Відстань між ними має становити 5 см, а між рядами – 15 см.
  4. Посадковий матеріал потрібно засипати землею тонким шаром, після чого полити, використовуючи розпилювач.

Висаджування цибулі у відкритий грунт

Для здобуття хорошого врожаю необхідно правильно застосовувати агротехнічні методи. Висаджують розсаду після того, як у вашому регіоні закінчаться заморозки, так само важливо, щоб земля почала прогріватися. У середній смузі України саджанці висаджуються, як правило, у середині травня.

Зверніть увагу! Важливо, щоб ділянка добре висвітлювалася і знаходилася на височини. Також слід дотримуватись правил сівозміни. Для вирощування цибулі підійде нейтральний, пухкий, родючий і суглинистий грунт.

Ближче до зими на грядки вносять мінеральні добрива, між рядами має бути щонайменше 40 сантиметрів, між рослинами має бути відстань щонайменше 15 сантиметрів. Останній показник досить важливий, саме від відстані між рослинами залежить величина одержаних цибулин.

Необхідно мати під рукою плівку, вона стане в нагоді в тому випадку, якщо температура вночі знизиться до негативних значень. Не рекомендується саджанці заглиблювати. Для того, щоб грунт не засихав, можна зробити мульчування.

Скільки сходить цибуля чорнушка?

Цей процес потребує певних умов. Через скільки днів сходить насіння цибулі чорнушки, залежить від виконання низки вимог. У середньому період становить 10–25 днів. Оптимальна температура для їх зростання – 16-18°С. Важливо не перегріти їх – температурний режим 30-35°С може виявитися згубним. Переохолодження посадковий матеріал може не пережити. Критичною температурою є -3°С.

Як прискорити проростання насіння цибулі чорнушки?

Навіть сприятливі умови не є запорукою того, що цей процес відбудеться у короткий термін. Є кілька способів, як швидко проростити насіння цибулі чорнушки:

  1. У ємність 0,5 л потрібно налити теплу воду, додати до неї 2 краплі засобу «Епін». Загорніть посадковий матеріал у марлю, помістіть у розчин на добу. Вийміть пакунок із засобу, відіжміть, перекладіть у пакет із поліетилену. У нього потрібно набрати повітря, зав’язати, утворивши герметичність. Потрібно залишити насіння на 4-5 днів, цього часу вистачить, щоб цибуля чорнушка проклюнулася.
  2. Помістіть у теплу воду посадковий матеріал, загорнувши його у марлю. Через 5 діб витягніть їх і відправте в тепле місце. Марля, в яку вони загорнуті, має постійно бути вологою. Паростки з’являться через 3 дні.
  3. Заваріть склянку міцного чорного чаю, додайте до нього 1/2 ч. ложки соди. Обернувши насіння в марлевий мішечок, помістіть їх у рідину на годину. Після вилучення перекладіть їх у розчин гумату на добу.

Чому не сходить цибуля чорнушка?

Причин тому може бути кілька. Насіння цибулі чорнушки не сходить, якщо:

  1. Було допущено помилки або пропущено етапи підготовки посадкового матеріалу.
  2. Надається неправильний догляд.
  3. Відсутність нормальних умов – недотримання температурного режиму, оптимальної вологості.
  4. Якщо не перевірили схожість насіння, немає гарантії, що вона збереглася і посадкова цибуля чорнушка дасть гарний урожай.
  5. Використання непідготовленої або невідповідної якості ґрунту може стати причиною низьких сходів або їх відсутності.

Вирощування цибулі-ріпки з насіння за один сезон

Для тих, хто не хоче довго возитися і мріє виростити повноцінну цибулю з насіння за один сезон, існує цілком реальна, хоч і досить клопітка технологія. Підходять для реалізації подібного плану не всі сорти, а лише ранні, такі як Бородковський, Золотничок, Кармен, Одинцовець, Ранній рожевий, Ред Барон, Скандинавський і т.д.

Вирощування розсади цибулі з насіння на підвіконні

Насіння цибулі на розсаду висівають у ящики глибиною 10 см до 5-12 березня. Для пророщування використовують торфогрунт із мікроелементами або самостійно збагачують його деревною золою з розрахунку 0,5 склянки на 5 кг. Пророщене насіння сіє на глибину 1 см і залишає ємності при кімнатній температурі, злегка зволожуючи. Після появи сходів температуру знижують до 14-16 ° С, а сходи проріджують, щоб між ними залишилося 2-3 см.

Поливають розсаду через день теплою водою, двічі підгодовують комплексним мінеральним добривом за інструкцією. До моменту висадки на кожній рослині має бути 3-4 справжні листочки.

Висаджування цибулі в грунт

У середині травня розсада, як правило, готова до переїзду на постійне місце. До пересадки цибулю готують так:

  • рясно поливають;
  • виймають із ящика;
  • на третину обрізають листя та коріння;
  • вмочують коріння в глиняну бовтанку.

Висаджують цибулинки, не сильно заглиблюючи, на відстані 8 см у ряду та 20 см – між рядами. Подальший догляд здійснюють, як і за звичайною цибулею, але прибирають не раніше середини серпня і намагаються довго не зберігати.

Як бачите, посадка цибулі насінням у ґрунт і вирощування її через розсаду – заняття дуже просте. Спробуйте освоїти цю «бабусину» методику, і цибуля щорічно радуватиме вас рясними врожаями та високою якістю.

Як доглядати за цибулею чорнушка після посадки?

Важливо враховувати такі рекомендації:

Цибуля посадкова чорнушка може бути вражена і шкідниками:

Переваги посадки на ділянці

Говорячи про переваги чорнушки, варто зазначити таке:

  1. завдяки ній можна отримати ранній урожай;
  2. відбувається швидкий розвиток рослин та в результаті городник має високий урожай;
  3. культура негаразд піддається негативному впливу бур’янів;
  4. за рахунок сильної кореневої системи є велика ймовірність отримати хороший урожай, навіть якщо сезон видався посушливим;
  5. на легкому ґрунті при вітровій ерозії спостерігається мінімальна втрата врожаю.

Цибуля чорнушка жовтіє – що робити?

Якщо рослина набула хворого забарвлення, заходи вживаються залежно від причини:

  1. Шкідники. Боротьба із нею ведеться з допомогою інсектицидів. Можна використовувати препарати широкого спектру – Креоцид ПРО, Конфідор, Карбофос.
  2. Посів цибулі чорнушки у відкритий ґрунт може завершитися хворобами культури – бактеріальною гниллю, іржею. Для боротьби використовується хлорокис міді, якою рослина поливається двічі з інтервалом на тиждень.
  3. Дефіцит азоту. У цьому випадку потрібно додати в грунт гній, що перепрів.
  4. Посушлива погода. Якщо вона є причиною пожовтіння рослини, потрібно частіше поливати її.

Коли садити цибулю на розсаду у 2021 році

Сіяти насіння цибулі в домашніх умовах можна в середині – наприкінці лютого і навіть у січні та грудні (на півдні країни). Але в цьому випадку розсаду потрібно буде досвічувати, а після пересадки на ґрунт навесні – вкривати нетканим матеріалом. Досвідчені садівники радять садити Ексібішен та інші сорти на початку – середині березня.

За Місячним календарем сприятливим для посіву насіння цибулі в 2021 році є наступні дні:

  • січень: 7-12, 26, 27;
  • лютий: 3-9, 22-24;
  • березень: 2-8, 21-23, 30-31;
  • квітень: 1-4, 18-19, 26, 28-30;
  • грудень: 1-3, 5-6, 20-21, 29-31.

Вирощують через розсаду цибулю в Скандинавії, ​​на Уралі та інших регіонах з коротким літом.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.