Коли перестане нудити після медикаментозного аборту

| | 0 Comments| 22:52
Categories:

Чи можлива вагітність зразу після викидня чи аборту

Про це свідчать нові дослідження, які суперечать рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Там радять планувати дитину не раніше ніж за шість місяців після штучного переривання вагітності чи викидня. За цей час організм жінки відновиться, а гормональний фон прийде в норму.

Однак норвезький науково-медичний проєкт PLoS Medicine проаналізував 72 тисячі зачать і припустив, що пари можуть спробувати завести дитину раніше.

Їхній висновок відрізняється від більш ранньої роботи латиноамериканських вчених, який ліг в основу рекомендацій ВООЗ щодо інтервалів між вагітностями.

Британська благодійна організація Tommy’s, що займається дослідженнями мертвонародження, заявляє, що жінка може повторити спробу завагітніти відразу після викидня, якщо не має медичних протипоказань.

У ВООЗ підтвердили дослідження і пообіцяли оновити рекомендації.

Норвезькі вчені протягом восьми років досліджували зачаття й породіль і не виявили серйозних відмінностей між вагітностями, що настали пізніше чи раніше, ніж за шість місяців після викидня чи аборту.

Вони вважають, що подружжя мають ухвалювати виважене рішення щодо народження малюка. Але просити почекати шість місяців після викидня або аборту для деяких пар може бути неприйнятно довго, особливо якщо нові медичні дані це не підтверджують.

Норвезька команда також рекомендує провести додаткові дослідження.

Вагітність після викидня

Експерти сходяться на думці, що гарне здоров’я збільшує шанси на зачаття.

Майбутнім мамам рекомендують щодня приймати фолієву кислоту – на етапі планування і до 12-го тижня вагітності.

Це знижує ризик народження дитини з дефектами мозку, черепа та спинного мозку. А також з іншими вродженими зовнішніми (ущелини губи та піднебіння) та внутрішніми (сечового міхура, нирок) дефектами.

За статистикою, приблизно 20% вагітностей на ранніх термінах закінчуються викиднем. З’ясувати точну причину часто не вдається.

Якщо у жінки вже був один викидень, є висока ймовірність, що наступна вагітність буде успішною. Повторний викидень трапляється рідко.

Але для майбутньої матері це однозначний сигнал зайнятися своїм здоров’ям: обстежити статеві органи, гормональну систему, здати аналізи на інфекції, пояснюють фахівці благодійної організації Tommy’s.

Також необхідно враховувати психологічний фактор. Деяким парам потрібен час, щоб емоційно і фізично підготуватися до нової вагітності.

“Одні хочуть оплакати втрачену дитину, перш ніж думати про нового малюка. А іншим повторна спроба допомагає змиритися із втратою”, – кажуть у Tommy’s.

“Це індивідуальний вибір кожного”.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Також на цю тему

  • Медицина
  • Жінки
  • Здоров’я жінок
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ)
  • Медичні дослідження
  • Здоров’я
  • Наука
  • Діти

Медикаментозний аборт: як працюють пігулки для переривання вагітності

Медикаментозний аборт – це прийом таблеток для переривання вагітності на ранніх термінах. Цей спосіб ще називають “пігулка для переривання вагітності”, але насправді при процедурі потрібно буде прийняти кілька медикаментів. Про те, що таке медикаментозний аборт, вплив процедури на організм і наслідки читайте в нашому матеріалі.

Медикаментозний аборт: опис, ефективність, наслідки

Медикаментозний аборт – серія рецептурних таблеток, які необхідно прийняти протягом 2 днів, пояснює goodrx.com. ВООЗ рекомендує дозволити жінкам самостійно робити медикаментозні аборти вдома – від початку до кінця – за допомогою таблеток для переривання вагітності на строк до 12 тижнів.

Як відбувається медикаментозний аборт?

Як робиться медикаментозний аборт? Він проходить у кілька етапів, кожному з яких необхідно прийняти рецептурний препарат.

Прийом міфепрістону є першим етапом таблетованого аборту. Таблетка зупиняє вироблення прогестерону, основного гормону, що підтримує вагітність, що розвивається, і призводить до того, що плід відхиляється від стінки матки, після чого перестає рости. Міфепристон також змушує організм виділяти простагландини, хімічні речовини, що викликають скорочення матки.

Другим етапом медикаментозного аборту є прийом препарату мізопростол. Це лабораторна версія простагландинів, яка викликає сильніші скорочення, які виштовхують вагітність із тіла.

Через 7-14 днів після прийому препарату жінці необхідно відвідати лікаря. Він повинен переконатися, що пігулка для переривання вагітності подіяла. Якщо це не допомогло, то може знадобитися хірургічний аборт.

Медикаментозний аборт: побічні ефекти

Після прийому першого препарату починаються спазми та кровотеча. Ситуація погіршиться після прийому других ліків. Це ознака того, що аборт працює. Спазми та кровотеча пройдуть через кілька днів, та іноді може знадобитися і кілька тижнів.

Рівень спазмів та болю може залежати від тривалості вагітності, а також від того, чи народжувала жінка раніше. Наприклад, медикаментозний аборт на терміні вагітності 6 тижнів або менше зазвичай супроводжується меншим болем та спазмами, ніж аборт, виконаний на термін 9 тижнів. Жінки, які народжували, зазвичай відчувають менше болю,

— пояснює CNN доктор Деніел Гроссман, професор акушерства, гінекології та репродуктивних наук.

Також протягом кількох днів після аборту жінка може відчувати нудоту, озноб та слабкість. Підвищення температури протягом дня після прийому мізопростолу вважається нормальним явищем.

Ось ознаки того, що аборт може йти не так, як планувалося:

  • температура тримається більше доби,
  • біль у животі та спазми не вщухають,
  • з’являються нові симптоми.

Медикаментозний аборт: ефективність

Таблетка для переривання вагітності дуже ефективна для переривання вагітності на строк менш як 10 тижнів. Загалом вона перериває вагітність більш ніж у 97% випадків. Ефективність залежить від терміну – чим раніше жінка прийме препарати, тим краще вони діють. При терміні вагітності до 11-го тижня може знадобитися додаткова доза мізопростолу.

Медикаментозний аборт: підготовка

Перед процедурою обов`язково треба звернутися до лікаря. Гінеколог огляне пацієнтку і вирішить, чи підійде їй взагалі ця процедура. Це важливий етап підготовки, оскільки медикаментозний аборт має низку протипоказань:

  • позаматкова вагітність,
  • кровотечі або проблеми зі згортанням крові,
  • прийом препаратів, які розріджують кров,
  • алергічна реакція на таблетки для переривання вагітності,
  • прийом кортикостероїдів протягом тривалого часу,
  • проблеми з наднирниками.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали, що таке вакуумний аборт . Ця процедура переривання вагітності проходить швидше та займає від 5 до 15 хв.

Головне фото: freepik

Контрацепція після аборту

Надання послуг з планування сім’ї для жінки після аборту потрібно розпочати негайно, оскільки овуляція у неї може наступити вже на 11-й день після аборту і, як правило, відбувається до першої менструації.

Здатність до зачаття відновлюється дуже швидко – протягом 2 тижнів після штучного або самовільного аборту, що мав місце у 1-му триместрі вагітності, і протягом 4 тижнів після штучного або самовільного аборту, що мав місце у другому триместрі вагітності.

З метою профілактики інфекції, жінці слід утримуватися від статевих стосунків до повної зупинки кровотечі – тобто близько 5-7 днів. Якщо жінка одержує лікування з приводу інфекції або пошкодження тканин піхви або шийки матки, їй рекомендується утримуватися від статевих контактів до повного одужання.

Якщо жінка планує знову завагітніти найближчим часом, порекомендуйте їй почекати не менше 6 місяців, що дозволить знизити ризик народження дитини з низькою масою тіла, передчасних пологів і виникнення анемії у матері.

Всі жінки після аборту потребують консультування і детальної інформації.

Не треба відкладати використання методів контрацепції після неускладненого аборту, так як більшість методів можуть бути запропоновані негайно.

Оральні гормональні препарати (КОК, ПТП). Перша таблетка КОК чи ПТП може бути вжита у день проведення операції, її контрацептивний ефект наступає відразу, немає необхідності у використанні додаткових засобів контрацепції.

Ін’єкційні препарати (комбіновані або прогестагенові). Ін’єкцію можна зробити перед випискою після аборту або в один з 7 днів після аборту.

Імплантат може бути введений протягом першого тижня після аборту, контрацептивна дія його наступає негайно.

ВМК (що містять мідь або з левоноргестрелом) можна вводити відразу після аборту або в один з 7 днів за умови відсутності симптомів інфекції.

Використання бар’єрних методів (презервативи, сперміциди) починають під час відновлення сексуальної активності.

Для використання методів розпізнавання фертильності необхідно дочекатися, поки відновиться регулярний менструальний цикл.

КОНТРАЦЕПЦІЯ ПІСЛЯ МЕДИКАМЕНТОЗНОГО АБОРТУ

Кожна жінка повинна знати, що відновлення овуляції після медикаментозного переривання вагітності може відбуватись через 2 тижні після аборту. Тому, для попередження наступної небажаної вагітності, важливо розпочати використання ефективних методів контрацепції.

Використання контрацепції може бути почато лише після точного встановлення факту переривання вагітності та евакуації плідного яйця. За умови відсутності ускладнень рекомендовано використання тих же методів контрацепції, що й після неускладненого аборту до 12 тижнів вагітності.

Матеріал підготувала: завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології О. В. Кравченко.