Коли лохина скидає листя восени

| | 0 Comments| 01:08
Categories:

Як та коли садити лохину

Лохина це корисні та смачні ягоди, які можна посадити у себе на подвір’ї.

Свіжі ягоди лохини смачні і корисні, містять вітаміни і мінеральні речовини. У 100 грамах ягід міститься 0,81 г калію, 0,14 г вітаміну С, 0,01 г заліза. Лохину використовують у медицині. Ягоди лохини мають лікувальну дію на нирки, стимулюють серцеву діяльність, поліпшують зір, підсилюють виділення шлункового соку, корисні при діабеті і в дієтичному харчуванні.

Ягоди придатні для заморожування і при такому способі консервації зберігають свої дієтичні і лікарські властивості. Так само з них готують варення, желе, джеми, соки.

Кущ лохини виглядає досить декоративно протягом усього сезону – навесні (в середині травня) під час цвітіння, влітку під час плодоношення, і особливо восени, коли листя набуває червоного кольору. Тому можна садити лохину як декоративну рослину і одночасно збирати врожай смачних ягід. Лохина досить довголітня, в хороших умовах плодоносить до 30 років.

Коли садити лохину

Висаджувати на постійне місце садову лохину можна і восени, і навесні, але весняне висаджування все ж краще, тому, що зменшується ризик підмерзання молодих саджанців взимку.

Де садити лохину

Лохина дуже сонцелюбна рослина і не любить холодних вітрів, тому садити її найкраще на сонячному і захищеному від вітру місці. Якщо її садити в тіні дерев, то ягоди будуть кислими, а їх кількість також не потішить. Грунтові води повинні бути не нижче 70 см, але і не вище 40 см. відносно поверхні грунту.

Лохина дуже вимоглива до грунту, її добре садити в торф’яно-піщані або торф’яно-суглинні, добре дреновані грунти (рН 3,5-4,5). Бажано вибрати таке місце висаджування, щоб раніше на цій ділянці не росли культурні рослини. Справа в тому, що на корінні лохини є МІКРОЗИМ, він погано переносить розроблену землю.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

МІКРОЗИМ – коріння рослин з’єднані з грибницею. При МІКРОЗИМ коренева система не має поглинаючих органів і щільно обплутана грибними нитками. Грибниці в даному випадку беруть на себе функцію постачальника поживних речовин із землі до куща.

Як садити лохину

Перед висаджуванням лохини потрібно перекопати ділянку, де збираємося її садити. Для підкислення можна додати торф, який підходить ідеально для лохини. До нього підмішати тирсу, кору, опале листя, хвою. Щоб досягти потрібної кислотності можна додати сірку (50-100 г / кв.м) або можна полити підкисленою водою (на 1 кв.м 10 л води). Для підкислювача підійдуть щавлева або лимонна кислота (на 10 л води 3 чайних лож.), яблучна кислота (100 мл на 10 л води). Під перекопування вноситься мінеральне комплексне добриво 60-100 гр на 1 кв.м.

Ямки для висаджування бажано підготувати заздалегідь, тижні за 2-3 до посадки саджанців лохини, щоб грунт за цей час осів. Відстань між низькими кущами 0,3-0,5 м, кущами середнього розміру 0,7-1м, для високорослих потрібна відстань 1,2-1,5м. Якщо ви садите рядами, то ширина між рядами залежить від висоти та ширини куща у дорослому віці (від 1 до 3 м).

Розміри посадкових ям залежать від грунту і розміру куща лохини.

Високорослу лохину краще садити у важкі суглинки – ширина ями 100см, глибина 20 см. Пов’язано це з тим, що після сильних опадів в глибоких ямах вода буде довго застоюватися, що погано впливає на коріння лохини.

Важливо. Ні в якому разі не можна при висаджуванні просто перевалити саджанець з контейнера в яму, адже ніжні коріння лохини не зможуть в щільному комі землі розвинутися в сторони і коренева система не зможе нормально розвиватися, в зв’язку з цим рослина швидше за все через кілька років загине. Щоб цього не сталося, необхідно перед висаджуванням контейнер з саджанцем опустити всього на 10 хвилин у воду, потім вийняти рослину з контейнера і постаратися дуже акуратно розім’яти цей земляний ком, а якщо коріння щільно обплели землю, то необхідно обережно розправити їх руками.

Саджанець потрібно садити глибше на 5-6 см, ніж він ріс в контейнері, поливаємо його і мульчуємо тирсою (або будь-якої іншої мульчею). Мульча влітку зможе вберегти від бур’янів, збереже вологу, та й просто послужить додатковим добривом; взимку ж вона захистить коріння від обмерзання.

Лохина восени: полив, обрізка верхньої заправки, підготовка до зими

Лохина – одна з найпопулярніших сучасних ягідних кущів. Ягоди лохини великі, солодкі, дуже корисні. Виростити саджанці лохини найкращих сортів сьогодні можуть уже не лише професіонали, а й аматори. Цінність і висока вартість ягід мотивують саджати лохину навіть зовсім початківців садівників.

Догляд за лохиною, осіння посадка саджанців, підготовка кущів до зими – лише неповний перелік питань, які ставлять нашим консультантам про вирощування цієї рослини.

Лохина вимагає специфічного догляду. Щоб кущі виросли й давали все більший та стабільніший урожай, потрібно знати та враховувати при посадці й в процесі вирощування особливість її біології.

Осіння посадка лохини

Якщо ви вже вирощували рододендрони чи азалії, еріку чи верески, ялинки та сосни, то вже знайомі з тим, що цим рослинам потрібен ґрунт із кислою реакцією. Для хорошого росту, лохині потрібен спеціальний дуже кислий ґрунт з рівнем pH 4,0-5,0. Така реакція верхового торфу у місцях, де мешкають предки культурної садової лохини. Чому? На корінні лохини живе мікориза, симбіотичний вид грибів. Навіщо? За допомогою грибків коренева система лохини засвоює поживні речовини. Якщо рівень кислотності не відповідає потребам рослини, лохина не може нормально рости, страждає на дефіцит мінеральних елементів, практично не дає приріст і повільно гине. Тому кислий ґрунт – запорука не тільки гарного врожаю, а й виживання саджанців.

Структура ґрунту має бути пухкою, дренованою, вологомісткою. Тому саджанцям потрібна постійно висока вологість ґрунту, але без застою води.

Вибирайте відкриту сонячну ділянку. І готуйте правильну яму для осінньої посадки лохини. Коренева система дорослого куща лохини розташовується на глибині до 30-40 см і добре розростається завширшки. Тому достатньо буде глибини лунки до 50 см і діаметром близько 100 см. Можна формувати траншею для посадки. Між саджанцями лохини в ряді рекомендується відстань 80-150 см, між рядами – 200 см.

Важливо: лохина не виносить застою води в районі коріння. Тому, на важких суглинках на дно ями обов’язково покладіть дренаж шаром 7-10 см, велику соснову кору, пісок та ін. На легких супісках можна обійтися без дренажу.

Стіни ями ізолюють від звичайної землі плівкою, геотканиною, агроволокном або іншим ізолюючим матеріалом. Дно залишають вільним, обов’язково, для безперешкодного відтоку води.

Спеціальний субстрат потрібно підготувати для посадки саджанців лохини заздалегідь. Потрібний кислий торф, з додаванням перепрілого хвойного опаду. Краще взяти готовий субстрат, він гарантовано чистий, без хвороб та шкідників, насіння бур’янів та ін. Крім спеціального субстрату для лохини, підійде субстрат для рододендронів. Торф бідний на поживні речовини, тому для кожної рослини вносять 50-70 г монофосфату калію, 70-100 г суперфосфату. Через те, що кислотність субстрату поступово знижуватиметься, потрібно додати ще 100-120 г підкислювача, препаратів сірки. На посадкову яму приблизно 45-50 см завглибшки та діаметром 100 см. Перемішайте компоненти субстрату для лохини, заповнюйте яму і можна починати осінню посадку саджанців. Можна додати до 20% садового компосту і тирсу, свіжі не використовують.

Не можна: вносити під лохину свіжу органіку, ніякого перегною, гною, курячого посліду тощо не тільки восени, а й навесні.

Посадка саджанців лохини – буде простою навіть для новачків. Саджанці продаються в контейнерах із грудкою землі з добре сформованою кореневою системою. Полийте їх за кілька годин до посадки стимулятором коренеутворення Корневін або гетроауксин. Не руйнуйте земляну грудку, просто опустіть саджанець у землю разом із грудкою. Не заглиблюйте більше, ніж саджанці росли у горщику. Полийте підкисленою водою, використовуйте спеціальні підкислювачі, наприклад, Пікацид.

Як доглядати за лохиною восени?

Восени особливості догляду за лохиною проявляються особливо сильно. Тільки при правильному осінньому догляді ваші кущі добре перезимують і дадуть повноцінний урожай.

Добрива восени, чим підживлювати лохину

Потрібно використовувати лише спеціальні добрива для лохини. Це пов’язано з особливостями розвитку рослин у кислому ґрунті. Звичайні добрива не засвоюватимуться.

  • Початок осіннього догляду для різних сортів лохини починається в різні терміни. Орієнтуйтесь на період початку дозрівання ягід. Зазвичай ще влітку. Як тільки ягоди починають забарвлюватися у лілово-сині тони, потреба рослин в елементах живлення змінюється.
  • У азоті – різко знижується, у калії – значно збільшується. Азотні підживлення потрібно виключити, вони провокують ріст пагонів, які не встигнуть здерев’яніти до зими і загинуть.
  • Чим удобрити лохину перед зимою? У серпні та вересні рослинам потрібен фосфор та калій. Таке підживлення потрібне для того, щоб кущі могли закласти плодові бруньки, і коренева система підготувалася до зими. Крім цього, калій забезпечує збалансований смак ягід, їхню солодкість.
  • Мікроелементні підживлення лохини восени мають містити магній та залізо.
  • Водорозчинні добрива розводять за інструкцією та додають по 3-5 л розчину під кожну рослину.
  • Під кожен кущ восени вносять 10-15 г монофосфату калію на 10 л води.
  • Щоб пагони добре визріли, наприкінці серпня і у вересні поливають кущ розчином сульфату калію 0,8 г на літр та магнію 0,2 г на літр – раз на тиждень, 3-4 рази.

Як правильно вносити добрива восени?

Нагадаємо, посадки лохини завжди ретельно мульчують сосновою корою, перепрілою тирсою або кислим торфом, шаром до 5-7 см. Восени шар мульчі додають до 10-12 см. Тому використовують саме водорозчинні добрива.

Не робіть великих концентрацій підживлень, лохина такого не любить.

Полив лохини восени

Продовжуйте поливати і восени. Навіть після збирання врожаю не варто припиняти поливати лохину. Слідкуйте за тим, щоб земля була весь час вологою. Важливо, щоб у зиму лохина пішла з вологою земляною грудкою. Якщо ґрунт буде пересохлим, шанси лохини благополучно перезимувати різко знизяться. Звичайно, якщо дощів достатньо, то додатково поливати кущі не потрібно.

Обрізка лохини восени

Основну обрізку роблять навесні. Молоді кущі до 3-4 років взагалі не потребують серйозної обрізки. Восени видаляють тільки поламані, хворі і гілки, що явно загущують крону. Обов’язково використовуйте чистий та гострий секатор. Важливо мінімально травмувати пагони, іщоб рослина пішла в зиму без серйозних пошкоджень.

Обробка лохини восени

У вересні-жовтні, коли листя лохини червоніє потроху – починають обробки фунгіцидами, що містять мідь. Першу обробку роблять 1% розчином, через 2 тижні – 2% розчином, ще через 2 тижні – 3% розчином. Така обробка захистить рослини від захворювань, прискорить визрівання пагонів.

Укриття лохини на зиму

Молоді кущі та рослини осінньої посадки ретельно мульчують та вкривають агроволокном. Дорослі кущі, якщо ви правильно провели осінній догляд – чудово взимку без укриття.

Осінній догляд за лохиною не такий складний, як здається на перший погляд. Ви тільки подумайте, щоб ласувати розкішними ягодами прямо у своєму саду з середини літа і до кінця вересня. При правильному догляді кущі плодоносять багато років і будуть давати щедріший і якісніший урожай. Посадіть кілька сортів різних термінів дозрівання від суперранніх до пізніх і збиратимете врожай весь сезон.