Коли ембріони розморожують перед перенесенням

| | 0 Comments| 19:03
Categories:

Розмороження і перенесення ембріонів

Ось уже понад тридцять років в розпорядженні допоміжних репродуктивних технологій існує процедура кріоконсервації, якій піддаються статеві клітини і ембріони на ранніх стадіях розвитку. Процес заморозки ембріонів відбувається заплановано і цілеспрямовано або в разі невдалої підсадки при спробі ембріотрансферу. Так чи інакше, пари, які не відмовляються від кріоконсервації найбільш життєздатних зразків з етичних міркувань, отримують додатковий шанс настання вагітності в разі, якщо стандартна процедура підсадки не увінчалася успіхом. Також заморожені ембріони часто використовують для наступних вагітностей при вдалому результаті виконання попереднього протоколу ЕКЗ.

Розморожуванням ембріонів є одним з етапів реалізації кріопрограми як частини допоміжної репродуктивної технології.

Що таке заморожування і розмороження ембріонів?

В рамках виконання протоколу ЕКЗ жінка проходить етап стимуляції яєчників з метою викликання суперовуляції, що необхідно для забору максимальної кількості яйцеклітин з яєчників. Тому, коли в циклі ЕКЗ при культивації ембріонів отримано більшу кількість хороших життєздатних ембріонів, ніж можливо підсадити за один раз, лікарі пропонують подружжю зберегти ембріони за допомогою заморожування.

Позитивні сторони заморозки ембріонів полягають в наступному:

  • Ембріони заморожуються під впливом низьких температур (-1960 С), що дозволяє зупинити метаболізм в клітці, зберігши при цьому її життя.
  • Ембріони заморожуються методом вітрифікації, яка передбачає використання кріопротекторів – речовин, що захищають клітину від “класичного” замерзання з формуванням кристалів криги, які легко ушкоджують її ніжну структуру.
  • Зберігаються такі ембріони десятками років, не змінюючи своїх властивостей.
  • Використання заморожених ембріонів дозволяє завагітніти жінкам, у яких підсадка “свіжих” зразків не дала результату.
  • Збереження ембріонів дозволяє уникнути від повторних стимуляцій у разі невдалої попередньої спроби.

Ембріотрансфер розморожених ембріонів

Ніяких принципових відмінностей від стандартної процедури ембріотрансферу (переносу ембріонів) в даному випадку немає. Що стосується збереження життєздатності ембріонів після заморозки, вони зберігають свої якості майже в 100 відсотках випадків. Тому, по-перше, через максимальне збереження своєї якості, а також завдяки більшим можливостям отримати ендометрій хорошої якості, відсоток настання вагітностей при застосування кріопрограм коливається від 50 до 80 %. Слід зазначити, що діти, народжені після застосування кріопрограм, не відрізняються за станом здоров’я, від дітей, народжених після природного запліднення.

Коли краще розморожувати ембріони?

Якщо ембріони були піддані кріоконсервації на етапі бластоцисти (5-6 доба) або в період дроблення, процес відтавання їх призначають на той же день, в який заплановано підсадка.

Запис на прийом до медичного центру “Матерна”

Шановний відвідувач! Запис на прийом до медичного центру “Матерна” є попередньою. Будь ласка, заповніть форму, і ми зв’яжемося з вами протягом 30 хвилин. Заявки обробляються адміністраторами медичного центру “Матерна” в будні дні з 9:00 до 17:00, в суботу з 9:00 до 13:00.

Коли ембріони розморожують перед перенесенням

У програмі запліднення in vitro цей етап є найважливішим. Під час ембріотрансферу (ЕТ) відбувається перенесення ембріонів у порожнину матки майбутньої матері.

У більшості випадків перенесення ембріонів відбувається на п’ятий день їх культивування, коли вони перебувають у стадії бластоцисти. Це дозволяє обрати ембріони найкращої якості, що збільшує шанси на успіх екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Як приготуватися до процедури ЕТ?

Процедура перенесення ембріона вимагає, щоби у пацієнтки був добре наповнений сечовий міхур. Це потрібно для того, щоби під час процедури була добра видимість для ультразвукового контролю за процедурою. Крім цього, наповнений сечовий міхур полегшує проникнення катетера в порожнину матки, зменшуючи кут нахилу матки.

Тому за годину до процедури трансферу ембріона пацієнтці пропонують випити певну кількість води.

Як відбувається процедура ембріотрансферу?

Вибір ембріонів. Перед процедурою перенесення ембріонів відповідальний працівник Medicover Fertility для підтвердження особи пацієнтки уточнить її ім’я, клінічний номер та основну інформацію. Також лікар узгодить з пацієнткою кількість ембріонів, які будуть перенесені. Це залежить від ряду факторів, зокрема її віку, діагнозу безпліддя та попередніх результатів програми запліднення in vitro.

Анестезія. Процедура перенесення ембріона зазвичай виконується без знечулення, оскільки є абсолютно безболісною. Але у випадку, коли важко пройти через цервікальний канал, її застосовують.

Процедура ембріотрансферу. Погоджена для перенесена кількість ембріонів розміщається в еластичному катетері, який крізь шийку вводять в порожнину матки. Ці маніпуляції лікар проводить під контролем ультразвуку. Після перенесення, ембріолог перевіряє катетер під мікроскопом, щоб переконатись, що всі ембріони були перенесені.

Після процедури ембріотрансферу рекомендується вести спокійний спосіб життя протягом кількох днів. Лікар призначить пацієнтці вживати прогестерон, що збільшує шанси настання вагітності. Через два тижні після перенесення ембріону, пацієнтці потрібно буде здати аналіз крові на виявлення вагітності.

Не впадайте у відчай, якщо зіткнулися з проблемою безпліддя. І не розчаровуйтесь, якщо перша спроба ембріотрансферу не призвела до вагітності. Довіртесь професіоналізму фахівців Medicover Fertility. Сучасна медицина та допоміжні репродуктивні технології не стоять на місці, постійно розвиваються і допомагають мільйонам людей народжувати здорових дітей.

Схоже

Перенос ембріона: процедура (етап ЕКЗ)

На жаль, в нашій країні і за кордоном, кількість бездітних пар збільшується. Лікування безпліддя забирає багато сил, часу, нервів і майже завжди супроводжується сумнівами і стресами. Але, на щастя, сучасна репродуктивна медицина пропонує ефективні способи лікування безпліддя і ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) один із них.

Перенос ембріонів в порожнину матки (ембріотрансфер) – це заключний етап процедури (ЕКЗ). Це дуже важливий і серйозний процес, що вимагає особливої ​​професійної підготовки.

Важливо розуміти, що процедура перенесення ембріонів в порожнину матки “не пробачає” навіть найменших помилок, адже вони можуть зіпсувати весь процес програми ЕКЗ. Ембріони переносяться в порожнину за допомогою спеціальної трубки (катетера). Вся процедура проводиться під контролем ультразвуку. Через 2 тижні після перенесення ембріонів жінці потрібно здати аналіз крові на ß-ХГЛ (гормон вагітності), щоб дізнатися ефективність проведеної маніпуляції.

Підготовка до переносу ембріона в порожнину матки передбачає проходження всіх необхідних обстежень. Щоб підвищити шанси настання вагітності, жінка повинна обов’язково дотримуватися всіх медичних рекомендацій і призначень свого лікуючого лікаря. Крім цього, їй важливо знизити фізичну активність з великими навантаженнями, уважно стежити за своїм здоров’ям і уникати негативних емоцій. Ці рекомендації допоможуть завагітніти, знизити ризик аномального розвитку плоду і служать профілактикою викидня і завмерлої вагітності.

Перенесення ембріонів при ЕКЗ: що потрібно знати?

Дана процедура має масу важливих особливостей, які варто знати парі, яка зважилася на проведення ЕКЗ. Ось деякі з них:

Перенесення ембріонів виконують виключно в стерильних умовах під УЗД-контролем.
Дана процедура не викликає ніякого дискомфорту і хворобливих відчуттів, тому не вимагає знеболювання і не вимагає госпіталізації.
Вся процедура не займає багато часу і нагадує звичайне гінекологічне обстеження.
Перенесення ембріонів неможна проводити, якщо жінка хворіє, має інфекції і запалення.
Число ембріонів для переносу визначається сімейною парою разом з репродуктологом і ембріологом.
Процедура підсадки ембріонів, як правило, не викликає ніяких ускладнень.

Перенесення декількох ембріонів: які ризики?

Безумовно, перенесення кількох ембріонів багато в чому підвищує шанси на вагітність, але в такому випадку парі потрібно бути готовою до того, що вони можуть стати багатодітними батьками. Важливо розуміти, що багатоплідна вагітність має свої ризики, серед яких: загроза викидня, важке протікання вагітності, передчасні пологи тощо.

Мрієте стати батьками і народити здорову дитину? Хочете побачити на тесті заповітні 2 смужки? Клініка репродуктивної медицини «LITA» пропонує програми екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) в Києві. Висококваліфіковані лікарі-гінекологи і репродуктологи знають, як успішно і безпечно виконати ЕКЗ і наблизити вас до щастя материнства і батьківства.