Коли діти не сплачують аліменти батькам

| | 0 Comments| 21:14
Categories:

Діти мають утримувати своїх батьків, якщо вони непрацездатні і потребують матеріальної допомоги. Платити аліменти батькам мають лише повнолітні діти. Лише тоді, коли батьки не мають можливості забезпечити своє гідне життя через відсутність пенсії чи її низького розміру.19 лип. 2023 р.

Обов'язок утримувати батьків (виплачувати аліменти) може бути покладено лише на повнолітніх дочку, сина (стаття 51 Конституції України, стаття 202 Сімейного кодексу України).

Найбільш поширений та простий спосіб того, як ухилитися від сплати аліментів в Україні, – це якщо неповнолітні вступили в шлюб. Згідно положень українського законодавства, якщо особа не досягла повноліття, але за особливих обставин втупила до шлюбу (що дозволяється з 16 років), то вона набуває цивільну дієздатність.

Відповідно до вищезгаданої норми, аліменти на повнолітню дитину, що продовжує навчання, виплачуються до досягнення нею 23-х років. При цьому, право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Звільнити одного з батьків від обов'язку утримувати дитину закон дозволяє за наступних підстав: Досягнення дитиною повноліття. У цьому випадку батько звільняється від сплати аліментів, якщо дитина досягла 18 років. Також така дитина повинна бути працездатною та не навчатися у вищому навчальному закладі.

Діти мають виявляти до батьків пошану (синівську любов), вдячність, послух і покору. Це, як і добрі стосунки з братами та сестрами, – умова гармонії та святости в усьому сімейному житті.





Тимчасова допомога не призначається, якщо: 1. дитина перебуває під опікою чи піклуванням або на повному державному утриманні. Якщо дитина, яка перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, перебуває вдома під час літніх канікул або карантину, …