Імпала картопля характеристика

| | 0 Comments| 21:17
Categories:

Зміст:

Картопля Імпала: опис сорту, фото, відгуки

В цьому році ми почали висаджувати три різних сорти картоплі. Імпала не дуже добре виросла але можливо просто ми посадили в невдале місце, топінамбур поруч розрісся і подзадавіл картоплю та й земля не ах але ось Ліга посаджена поруч прекрасно виросла третя зовсім ніяк.

Ред Скарлет і импала гниє сильно.

Ми пробували, в наших умовах показав себе погано, в сире літо було багато хворих картоплин. Перейшли на інші сорти.

нейтральні відгуки

Імпала – непоганий сорт. Бульби красиві, вирівняні. Смак, на мій погляд, вище середнього.

«Помітила, що висота куща не перевищує 70 см, при цьому кущ досить густий і цвіте білими суцвіттями. Висаджую регулярно на власній дачі, так як подобається врожайність сорту Імпала і стійкість до захворювань ».

Сорт картоплі Імпала вважається дуже раннім, так як збирати урожай можна через 50 днів після висадки. Користується цей сорт великим попитом і популярністю, особливо в південних регіонах нашої країни. Практично в різних кліматичних умовах (посуха, велика кількість опадів) – дає стабільний високий урожай, за рахунок швидкого дозрівання і використання весняного запасу вологи. Сорт картоплі Імпала, деякі господарства в Південних регіонах використовують для подвійний посадки в один сезон. Кущі високі з білими квітками. Колір шкірки картопляних бульб: жовтий, форма: овальна. Цей сорт картоплі має високу лежкістю і транспортуванням. Відмінних вихід товарної картоплі 85-95% Стійкість до хвороб і вірусів – високий та середній.

Селекція розвивається постійно, вчені намагаються вивести кращі сорти для овочів або фруктів, які будуть і стійкі до впливу клімату, і не піддаватися захворювань, і мати гарний вигляд, і радувати смаком навіть найвибагливіших гурманів. Картопля Імпала, опис сорту і фото, відгуки став одним з результатів довгих досліджень, схрещування.

Вивчаючи характеристики для сорту картоплі Імпала можна сказати, даний сорт дозріває рано, що радує і великих виробників, і звичайних дачників. Це економить час, дозволяючи краще розподілити зусилля. У нього також висока стійкість до різних захворювань, які на жаль, є навіть у овочів. Імпала вважається універсальним сортом, готовим пристосовуватися і добре зріти в різних кліматичних умовах, в різній грунті, зберігаючи привабливий вигляд і прекрасний смак.

Імпала вважається столовим сортом, який вперше виводили в Голландії (саме в Нідерландах). Так, за кордоном теж активно ростять і люблять картоплю. За його смак, унікальні якості. Адже овоч можна спокійно додавати в супи, робити гарнір і навіть солодкі страви. Останнім часом Імпала все більше популярності набирає саме в України, мабуть, місцеві дачники, городники і великі виробники розсмакували сорт і оцінили його якості. Культивацію частіше можна зустрічати або в середній, або в південній частині.

Картопля сорту «импала» ранній, час дозрівання приблизно 50 днів. Висаджують його в південних регіонах на початку квітня, до червня місяця можна збирати урожай і приступати до наступної партії. У Київській області висаджують як і картопля будь-якого іншого сорту в кінці квітня – початку травня.

На мою великої різниці з іншими сортами, картоплі у картоплі «импала» – немає. Моя мама пару раз десь його діставати і садила так само як і звичайний. Чекала поки грунт прогріється до +8 (не знаю як вона це визначає), в Дніпрі це найчастіше травень. Лопату в руки – і вперед).

Позитивні відгуки

Я вирощувала імпали. Непоганий картопля. Ранній, урожайний, дуже великий, вміст крохмалю не дуже висока, але в вашому регіоні все одно повинен бути смачним. Відмовилася від нього тільки тому, що має один істотний недолік – за посушливого літа дуже тріскається. Такий величезний лапоть і весь у тріщинах. З початку цвітіння вимагає обов’язкового поливу, якщо немає дощів.

Сорт Імпала добре купується жителями південних регіонів, так як вони націлені на отримання ранньої продукції та цей сорт для них один з перспективних. До речі, Краснодарські фермери, привозили імпали, яка була вирощена в їх зоні і смак, я скажу, відрізняється від смаку тієї, яка росте в Нечорнозем’я … До речі по імал. Того року для Краснодара вирощував на насіння. Восени прибрав близько 150 тонн. Хто восени свої забрав, хто навесні. Але сам картопля не пробував на смак. А тут, значить, взяв додому відварити трохи. Так картопля на смак просто бомба, дуже класний. Не очікував.

Коли я ще захоплювалася збиранням картопляної колекції, то у мене був і Імпала – сорт голландської селекції, шкірка начебто майже біла з жовтуватим відтінком, відрізняється абсолютно рівними бульбами, колір м’якоті не пам’ятаю, виведений був для виробництва чіпсів, зі зниженим вмістом крохмалю. Єдиний сорт, про який я шкодую, що з часом він у мене загубився.

Цей голландський сорт в каталозі названий спринтером, тому що він любимо фермерами-виробниками самій ранній картоплі на півдні України. (Виходить, насправді, ранній.) Якщо висадити його міцної розсадою під покривний матеріал, то чудовий урожай жовтих овальних вельми великих бульб отримати можна вже через 40 днів. (40 днів! Це ж наша стара знайома сорокадневка). Звичайно подобається! Обганяє цей картопля інші сорти за врожайністю в ранні терміни. При цьому зростання його бульб не зупиняється до самого кінця серпня (так це будуть гігантські картоплини, а дрібних бульб зовсім не буде), і тут можна сподіватися на дуже високий збір. Чи не підводить в спекотні, посушливі роки, добре народиться на будь-яких грунтах. Чи не картопля – унікум, адже в спеку і без поливу дає урожай. Імпала, ура! Ура!

«Я б поставила 4, 8 балів з 5 смаковими характеристиками картоплі Імпала. При варінні бульби не розварюються, а в сирому вигляді при розрізанні не змінюють швидко колір ».

Картоплю «Імпала» ми вирощуємо вже кілька років. За цей час не знайшли в даному сорті ніяких недоліків – одні гідності! Картоплю можна вирощувати абсолютно на будь-яких грунтах, головна вимога – щоб вони були пухкими і в достатній мірі насиченими добривами. У нашій родині практикують отримання врожаю картоплі двічі за сезон, і для цих цілей «Імпала» підходить якнайкраще. Ми помітили, що найефективніше викопувати перший урожай в похмуру прохолодну погоду, тут же оббираючи бульби з кущів і висаджуючи їх в ті ж лунки. Про смак картоплі і говорити не доводиться – багато хто знає про те, що це прекрасний картопля, відповідний для приготування будь-яких страв. Великий плюс сорту – коренеплоди можна зберігати взимку, вони цілком здатні долежати до самої весни. Це дозволяє в новому сезоні використовувати власний насіннєвий матеріал. Тільки ні в якому разі не варто садити картоплю на те саме місце, де він ріс в минулому році. Поганими «сусідами» для нього вважаються всі рослини сімейства пасльонових.

Сорт Імпала вирощую вже тривалий час. Завжди вдається отримувати хороші врожаї. Рослини цього сорту дуже добре переносять тривалу посуху. Крім цього сорт жодного разу не дивувався фітофторозом і грибковими захворюваннями. Завжди застосовую вирощений урожай в приготуванні різноманітних страв. Бульби при правильній обробці добре зберігаються. За зиму лише одиничні екземпляри загнивають. Сорт дуже хороший. Я їм задоволена. Всім рекомендую спробувати виростити сорт Імпала на своїй присадибній ділянці.

Мій город розташований біля річки. У зв’язку з цим на моєму земельній ділянці дуже часто випадають роси і практично всього висока вологість повітря. Такі погодні умови призводять до того, що картопля дуже сильно дивувався фітофторозом і значно знижував урожай. Сусід порадив мені придбати бульби сорту Імпала. Я послухався його поради і не пошкодував про своє рішення. За весь час вирощування рослини даного сорту не вражалися фітофторою. Сорт стійкий до фітофторозу і при гарному догляді, можна отримати дуже хороший урожай. Смакові якості сорту відмінні. Сорт чудовий. Рекомендую.

Ранньостиглий картопля Імпала, нідерландського походження, відрізняється тим, що дає високий урожай при будь-яких погодних умов, тому він так поширений і популярний. Кущі у Імпали високі з білими квітками, бульби овальні зі світло-жовтим забарвленням і неглибокими вічками, починає плодоносити вже на п’ятдесятий день. М’якоть смачна і не змінює свій світло-жовтий колір при готуванні.

Сорт стійкий до ракових хвороб, фітофторозу, Різоктоніоз і досить стійкий до парші звичайної і вірусних захворювань картоплі. Адаптується до будь-яких умов середовища і прекрасно зберігатися, після збору у відповідних умовах.

З вибором не помилилася, смачний сорт! Після сходів врожаю вийшло на кущі близько 20 бульби, досить-таки великих. В цілому, я дуже задоволена, планую ще замовити в цьому році.

Дуже пристойний картопля Імпала голландської селекції, надалі завезений до України. Сорт з раннім терміном дозрівання 1, 5 місяці, але товарну масу набирає за 70-75 днів. Картопля Імпала має овальні бульби, в розрізі жовтуватого кольору. При варінні зберігає цілісність бульби не зраджуючи колір (не темніє). Відмінний на смак, особливо при приготуванні смаженої картоплі, гарний також при приготуванні пюре, і в перших страв. Імпала підходить під будь-які види грунту, добре переносить як посушливий, так і вологий клімат. Вирощувати даний картопля одне задоволення!

Найпопулярніший сорт картоплі на сьогоднішній день – «Імпала».

Сорт має низку якостей, завдяки яким багато агрономи південних регіонів України вибирають саме його, а саме:

  • Скоростиглість. Можливість збору двох врожаїв за літо є незаперечною перевагою. Перший урожай можна збирати вже через 45 діб після посадки картоплі;
  • Адаптивність. Сорт спокійно адаптується в періоди посухи і високої вологості;
  • Урожайність. Один кущ стабільно дає 15-16 бульб, але при особливому догляді за грунтом і кущем, кількість бульб зростає аж до 21;
  • Довге зберігання. Сорт прекрасно підходить для тривалого зберігання з максимальною збереженням (до 99%);
  • Смак. Варто відзначити відмінний смак м’якоті, а також збереження кольору при термообробці.

Думала не буду садити, але ризикнула. Відмінна картопелька. Багато навіть продала, був відмінний урожай.

Сорт картоплі Імпала: опис і особливості вирощування

Ранньостиглий сорт Імпала представляє високу цінність як для садівників-любителів, так і для власників великих фермерських господарств, що займаються вирощуванням картоплі у величезних масштабах. Про особливості, переваги, технології вирощування та заходи захисту від будь-яких хвороб і шкідників більш детально поговоримо далі в статті.

Історія сорти

Історія походження сорту Імпала почалася в голландському адміністративному центрі під назвою Еммелорд. Співробітники міжнародної компанії Agrico, яка з 1973 року широко відома по всьому світу своїми інноваційними розробками в сфері картоплярства, селекційним шляхом отримали даний сорт картоплі.

У 1992 році, за результатами проведених сортовипробування, Імпала був включений в Держреєстр рослин Української . У 2000 році його внесли в Держреєстри України та Республіки Білорусь. У культивування сорти картоплі Імпала обмежена чотирма регіонами, такими як:

  • Волго-Вятський (Кіровська, Нижегородська і Свердловська область; Республіка Марій Ел; Пермський край; Удмуртська і Чуваська Республіки).
  • Ніжневолжскій (Астраханська, Саратовська і Волгоградська область; Республіка Калмикія).
  • Північно-Західний (Вологодська, Калінінградська, Костромська, Ленінградська, Новгородська, Псковська, Тверська і Ярославська області).
  • Центральний (Брянська, Володимирська, Івановська, Калузька, Київська, Рязанська, Смоленська і Тульська області).

Однак, незважаючи на це, сорт Імпала набув широкого поширення по всій території Української . В окремих регіонах і України йому дали більш прості і звичні назви – Кубанка або Кримчанка.

Опис картоплі Імпала

Кущі. Висота картопляного куща досягає 75-80 см. Рослини прямостоячі, з 4-5 добре облиственими стеблами на кожному кущі. Листя мають середній розмір, досить щільні і пофарбовані в насичений зелений колір. По краю аркуша можна спостерігати невелику хвилястість. Квітки виростають білі з невеликою серединкою жовтого кольору.

Коренеплоди. Як правило, на кожному кущі утворюється близько 15 бульб. Коренеплоди великі, мають овальну, а іноді і круглоовальную форму. Основну масу бульби набирають до серпня. Їх вага в середньому становить 90-160 грам. Шкірка жовтуватого відтінку, характеризується гладкістю, а також легкістю в очищенні, завдяки своїй нещільної структурі. Кількість очок помірне. Вони дуже дрібні і залягають неглибоко, на поверхні шкірки. М’якоть світло-жовта, кремова.

Характеристика та особливості сорту

Розглянемо особливості і основні характеристики картоплі сорту Імпала за наступними критеріями:

Особливості вирощування та характеристики картоплі сорту Імпала

При виборі сорту картоплі овочівники приділяють увагу термінів дозрівання, врожайності, стійкості овочевої культури до погодних умов, поразок хворобами і шкідливими комахами. Крім ранніх строків визрівання, картопля сорту Імпала наділений природним імунітетом і відмінними смаковими якостями коренеплодів.

Сорт невибагливий до умов зростання і догляду, підходить для культивування, як на приватних городах, так і в промислових масштабах.

Історія сорти

Голландські вчені-селекціонери подарували світові безліч унікальних різновидів овочевих і ягідних культур. На початку 90-х років минулого століття в результаті тривалої і плідної роботи вчені отримали новий сорт картоплі під назвою Імпала. У 1995 році овочеву культуру з унікальними характеристиками занесли в українські реєстри з рекомендацією культивування в різних кліматичних зонах.

Опис і характеристика картоплі Імпала

Ранній сорт овочів досягає повної зрілості через 2 місяці після проведення посадкових робіт. У регіонах з теплим, південним кліматом, досвідчені городники знімають по 2 врожаю коренеплодів за сезон.

  1. Сорт невибагливий до складу грунту і погодних умов, легко переносить спеку і різкі температурні перепади.
  2. Дозрілі коренеплоди добре зберігаються в грунті, не втрачаючи смакових якостей і товарного вигляду.
  3. Кущі виростають густими, досягають позначки до 85 сантиметрів у висоту.
  4. У період вегетації на рослинах з’являються суцвіття з дрібними білими квітами.
  5. Під кожним кущем розвивається від 15 до 22 великих коренеплодів овальної форми.
  6. До моменту дозрівання забарвлення захисної шкірки набуває світло-жовтий відтінок.
  7. Маса одного коренеплоду коливається від 110 до 150 грам.
  8. Захисна шкірка тонка, гладка, щільно прилягає до м’якоті.
  9. Зібраний урожай коренеплодів довго зберігається, легко переносить далеке транспортування.
  10. Картопля сорту Імпала класифікується як столовий сорт овочевої культури.
  11. Важливо! Формування бульб припиняється на початку серпня, після чого коренеплоди можуть перебувати в грунті, але не розвиватимуться.

Плюси і мінуси картоплі

Щоб отримати якісний урожай смачних і корисних коренеплодів, необхідно ознайомитися з усіма можливими плюсами і мінусами сортовий культури.

  1. Раннє визрівання бульб дозволяє зібрати урожай картоплі до початку активної дії грибкових, вірусних і бактеріальних уражень.
  2. Сорт стійкий до погодних і кліматичних умов, відмінно переносить спеку і посуху.
  3. Дозрілі овочі характеризуються відмінними смаковими якостями, містять велику кількість корисних речовин і вітамінів.
  4. Сорт не вимогливий до відходу.
  5. При тепловій обробці бульби не розсипаються, зберігають цільну форму.
  6. Щільна шкірка захищає м’якоть коренеплодів від пошкоджень під час збирання і транспортування овочів.

Основним недоліком сорти відзначають непереносимість до підвищеної вологості грунту. У сезон дощів, овочева культура уражується паршею і ризоктониозом.

Як вирощувати культуру

Від правильно встановлених термінів посадочних робіт і вибору місця для картопляних грядок, залежить подальший розвиток овочевої культури і врожайність.

Оптимальні терміни і вибір місця

Картопля сорту Імпала вирощують у відкритому грунті. Тому терміни посадочних робіт розраховують виходячи з погодних і кліматичних умов регіону вирощування. У південних широтах, посів культури проводять в середині квітня, тому вже в червні збирають урожай молодих коренеплодів. В умовах помірного клімату, заходи з висадки картоплі проводять в 10-х числах травня, а в областях з холодним кліматом, роботи переносять на початок червня.

Під овочеві грядки вибирають сонячні ділянки, добре захищені від протягів і північного вітру.

Популярний і стабільно врожайний сорт картоплі Імпала від голландських селекціонерів

Ранні сорти картоплі популярні серед великих фермерів і дачників. Голландський сорт Імпала відповідає цій вимозі, характеризується високою продуктивністю, здатністю адаптуватися до будь-якого клімату і типу грунту. Бульби мають привабливий вигляд, містять оптимальний відсоток крохмалю, що дозволяє використовувати їх для варіння, смаження, запікання і гасіння.

Походження та опис сорту

Ранньостиглий картопля Імпала – продукт селекційної роботи голландських біологів компанії Agrico UA До Держреєстру України культур внесли в 1995 році.

Патентовласники : ФГБНУ «Камчатський науково-дослідний інститут сільського господарства», ЗАТ «Жовтневе», ТОВ «Алчак», ФГБУН «Федеральний дослідний центр« Казанський науковий центр Української академії наук », ТОВ ФГ« Седекія »та інші компанії.

Характеристики рослини представлені в таблиці .

показникихарактеристика
термін дозрівання40-60 днів
кущВисокорослий, прямостоячий, густолисті
Кількість бульб у кущі10-12
маса88-150 г
формаовальна
забарвленняШкірочка – жовта з дрібними вічками, м’якоть – світло-жовта
листяСереднього розміру, зеленого кольору
колір віночківбілий
вміст крохмалю10-14%
смакВідмінний (4 за п’ятибальною шкалою)
Клас / група в кулінаріїА / В (слабо-і среднерассипчатий)
врожайність180-360 ц / га
товарність89-94%
лежкость90%
призначенняСтолове
стійкістьДо раку, картопляної нематоди, вірусів, парші звичайної
транспортабельністьвисока

Як виростити сорт

Картопля Імпала вирощують на легких, злегка вологих ґрунтах з помірною кількістю азоту. Агротехніка сорти стандартна: помірний полив, розпушування, прополка, підгортання і підгодівля органікою і мінералами.

Терміни, схема і правила посадки

Посадковий матеріал годі й пророщувати перед закладенням в грунт , але подібна процедура сприяє швидкому формуванню паростків. Для цього бульби виносять з погреба, вибраковують насіння з ознаками гнилі і розкладають рівним шаром в світлому приміщенні. Температура повітря перший тиждень повинна складати + 18 … + 25 ° С, далі + 12 … + 15 ° С.

Ділянка під висадку готують з осені : перекопують і удобрюють гноєм. Навесні грунт розпушують і формують лунки. Роботу починають у другій декаді квітня або в перших числах травня, дочекавшись прогрівання грунту до + 7 ° С. Для швидкого розвитку кореневої системи і бульб оптимальна температура повітря + 22 … + 25 ° С. Зростання бульб припиняється в спеку (від + 25 ° С) або невеликих заморозках (-2 … -3 ° С).

Для посадки використовують насіння середнього калібру з безліччю вічок . Спочатку бульби замочують на 30 хвилин в слабкому розчині марганцівки або борної кислоти і опудривают золою для зниження ризику зараження грибками. Для стимуляції росту застосовують «Епін» або «Циркон».

Проростки намагаються не обламувати, оскільки це уповільнює розвиток рослини і знижує продуктивність. Глибина висадки картоплі – 6-8 см з проміжком 30 см. Відстань між рядами – 50 см.

Борозни розташовують в напрямку з півночі на південь . Таким чином вдається домогтися максимального освітлення посадок.

Довідка. Картопля Імпала стійкий до пошкоджень і зберігає до 98% плодів товарного вигляду завдяки щільній шкірці.

Правила догляду :

  1. Сівозміну . Картопля не можна висаджувати щороку на одному і тому ж місці або на ділянках, де росли томати, баклажани, перці. Кращі попередники – пшениця, жито, овес, квасоля, люпин, горох, ріпак, гірчиця, буркун.
  2. Полив . Витрата води на 1 м² – 40 л. В помірну погоду досить поливати 1 раз в 10-12 днів. У посуху частоту поливів збільшують і роблять дощування.
  3. Розпушування . Процедуру проводять в обов’язковому порядку, неглибоко, намагаючись не зачепити коріння і бульби.
  4. Підгортання . У перший раз проводять для кущів ростом 20 см, а після цвітіння повторюють.
  5. Мульчування . Ця процедура не обов’язкова, однак скорочує випаровування вологи з ґрунту, призупиняє ріст бур’янів, позбавляє від частих прополок. Для цього використовують чорне агроволокно, сіно, солому, тирсу, торф.

Рослини підживлюють три рази за весь сезон за схемою :

  • на початку вегетаційного періоду під кущ вносять 1 ч. л. аміачної селітри, 300 г перегною на 1 кущ або настій коров’яку (1:10);
  • під час бутонізації вносять 50 г золи, 10 г сульфату калію на 1 кущ;
  • після цвітіння (позакореневе підживлення) – 30 г суперфосфату, 200 г коров’яку / 10 л води.

Інші сорти і гібриди картоплі:

Нюанси вирощування і можливі труднощі

Картопля Імпала вирощують за голландською технологією , що дозволяє отримати максимальний урожай при мінімальних затратах. Її суть полягає в повній відмові від грядок з лунками на користь довгих борозен.

Переваги технології :

  1. Бульби закладають на глибину до 15 см для вільного доступу кисню до коренів.
  2. У грунті не накопичується волога, і кореневище не гниє.
  3. Рослини отримують достатню кількість ультрафіолету, а це позитивно впливає на продуктивність.
  4. Урожайність з одного куща досягає 2 кг добірних бульб.

Правила посадки :

  1. Насіння загортають в борозни відразу після підготовки грунту, не допускаючи його пересихання.
  2. На 1 м² садять 6-8 бульб паростками вгору.
  3. На дно борозен кладуть добрива (перегній, золу), а зверху розташовують бульби.
  4. Ширина між рядами становить 70-80 см, проміжок між кущами – 25-35 см.
  5. Перші сходи підгортають землею, створюючи гребені висотою 8-12 см. Через 30 днів процедуру повторюють, формуючи піднесення в 25-30 см.
  6. Для боротьби з бур’янами застосовують гербіциди Центуріон, Тітус, Лазурит.
  7. Ділянка поливають тричі: до цвітіння, через 10 днів після появи квіток, в кінці цвітіння. Скоротити трудомісткість допоможе крапельна система поливу.

Хвороби і шкідники

Сорт Імпала стійкий до раку, вірусів, парші звичайної та нематоди, але схильний до фітофторозу і ризоктониозу. У таблиці вказані основні симптоми зараження, методи профілактики і лікування .

  • сівозміну;
  • обробка бульб перед посадкою «Фітоспорін», марганцівкою;
  • підгодівля калійно-фосфорними добривами;
  • контроль рівня азоту в ґрунті.
  • дотримання сівозміни;
  • добриво калієм і фосфором;
  • своєчасний збір урожаю.

Картопляні посадки часто вражають шкідники – павутинний кліщ, попелиця, цикада, колорадський жук. У таблиці представлені способи позбавлення від шкідників на ділянці .

шкідникметоди боротьби
попелицяОбприскування «Актара», «Конфідором», «актеллика», настоєм оману (200 г сухих коренів / 10 л гарячої води, настояти 3 години).
павутинний кліщОбприскування «Вертімек», «Бікол», нашатирним спиртом (60 мл нашатирю, 25 мл рідкого мила / 10 л).
цикадаЗрошення кущів засобами «Мовенто Енерджі», «Табу», «Акарін», «Каліпсо», «Протеус».
Колорадський жукОбробка фунгіцидами «Актара», «Кілер», «Корадо», «Ультора», настоєм листя волоського горіха (300 г сухого листя / 10 л гарячої води, настояти тиждень), опудривание кукурудзяним борошном, гіпсом, золою берези.

Збір, зберігання і застосування врожаю

Для отримання двох врожаїв за сезон перший картопля збирають в похмурий день, а потім повторно висаджують кущ в землю, рясно зволоживши ямку водою. При першій копанні бульби водянисті, а смакові якості посередні. Вони поліпшуються протягом 3-4 тижнів.

Картопля підходить для смаження, запікання, приготування салатів, супів. У відварному вигляді бульби не темніють.

Правила зберігання врожаю :

  1. Бульби після копки очищають від землі і розкладають в темному місці для просушування.
  2. Плоди сортують, вибраковують пошкоджені, з ознаками гнилі.
  3. Картопля поміщають в ящики або мішки, зверху кладуть буряк або яблука. Таке сусідство запобігає проростанню і гниття.
  4. На балконі або лоджії з склінням бульби зберігають в термоконтейнерах, ящиках утеплених пінопластом або фольгированним екраном.
  5. Плоди періодично перебирають, повністю виймаючи з тари для зберігання. Гнилі і зелені бульби викидають.

Переваги і недоліки

До переваг сорту Імпала відносяться:

  • ранній термін дозрівання;
  • високі показники врожайності;
  • відмінний товарний вигляд;
  • лежкість;
  • відмінні смакові характеристики;
  • широке використання в кулінарії;
  • посухостійкість;
  • стійкість до раку, нематоди, вірусів і парші звичайної.

Недолік – бульби розтріскуються при дефіциті вологи.

Для яких регіонів підходить

Картопля Імпала отримав допуск до вирощування в Північно-Західному, Центральному, Волго-Вятському, Ніжневолжском регіонах. Сорт успішно культивують і на півдні країни, отримуючи по два врожаї за сезон.

Відгуки

Сорт Імпала з’явився на вітчизняному ринку давно і встиг сподобатися городникам і споживачам за відмінні смакові якості, раннеспелость і високу врожайність. Відгуки про сорт в основному позитивні.

Кілька років працювала в якості редактора телевізійної програми з провідними виробниками декоративних рослин в Україні. На дачі з усіх видів аграрних робіт за краще збір врожаю, але заради цього готова регулярно полоти, тяпа, пасинкувати, поливати, підв’язувати, проріджувати і т. Д. Переконана, що найсмачніші овочі і фрукти – вирощені своїми руками!

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть:

У маленькій Данії будь-яку ділянку землі – дуже дороге задоволення. Тому місцеві садівники-городники пристосувалися вирощувати свіжі овочі в відрах, великих пакетах, пінопластових ящиках, наповнених спеціальної земляною сумішшю. Такі агротехнічні методи дозволяють отримувати урожай навіть в домашніх умовах.

В Австралії вчені почали експерименти з клонування декількох сортів винограду, які ростуть в холодних регіонах. Потепління клімату, яке прогнозують на найближчі 50 років, призведе до їх зникнення. Австралійські сорти мають відмінні характеристики для виноробства і не схильні до поширеним в Європі і Америці захворювань.

На допомогу садівникам і городникам розроблені зручні програми для Android. В першу чергу це посівні (місячні, квіткові і т. Д.) Календарі, тематичні журнали, добірки корисних порад. З їх допомогою можна вибрати день, сприятливий для посадки кожного виду рослин, визначити терміни їх дозрівання і вчасно зібрати урожай.

«Морозостійкі» сорти суниці садової (частіше просто – «полуниця») так само потребують укриття, як і звичайні сорти (особливо в тих регіонах, де бувають безсніжні зими або морози, що чергуються з відлигами). У всій суниці коріння поверхневі. Це означає, що без укриття вони вимерзають. Запевнення продавців в тому, що суниця «морозостійка», «зимостійка», «переносить морози до -35 ℃» і т. Д. – обман. Садівники повинні пам’ятати про те, що кореневу систему суниці ще нікому не вдавалося змінити.

Від сортових помідорів можна отримати «свої» насіння для посіву на наступний рік (якщо сорт дуже сподобався). А з гібридними це робити марно: насіння-то вийдуть, але вони будуть нести спадковий матеріал не того рослини, з якого взято, а його численних «предків».

Родина перцю – Америка, але основні селекційні роботи по виведенню солодких сортів проводилися, зокрема, Ференцем Хорватом (Угорщина) в 20-х рр. XX століття в Європі, переважно на Балканах. До України перець потрапив уже з Болгарії, тому і отримав своє звичне назва – «болгарський».

Природні токсини містяться в багатьох рослинах; не виняток і ті, які вирощують в садах і на городах. Так, в кісточках яблук, абрикосів, персиків є синильна (ціанистоводнева) кислота, а в бадиллі і шкірці недозрілих пасльонових (картоплі, баклажанів, помідорів) – соланін. Але не варто побоюватися: їх кількість занадто незначно.

Фермер з Оклахоми Карл Бернс вивів незвичайний сорт різнобарвною кукурудзи, який отримав назву Rainbow Corn ( «райдужна»). Зерна на кожному качані – різних кольорів і відтінків: коричневі, рожеві, фіолетові, блакитні, зелені та ін. Такого результату вдалося домогтися шляхом багаторічного відбору найбільш забарвлених звичайних сортів і їх схрещування.

Новинка американських розробників – робот Tertill, що виконує прополку бур’янів в городі. Прилад придуманий під керівництвом Джона Доунза (творця робота-пилососа) і працює за будь-яких погодних умовах автономно, пересуваючись по нерівній поверхні на колесах. При цьому він зрізає всі рослини нижче 3 см вбудованим тріммером.

Картопля сорту «Імпала»: характеристика і гідності, фото. Особливості вирощування сортового картоплі «Імпала»

Опис куща картоплі і біологічні особливості сорту «Імпала»

Сорт Імпала виведений голландськими селекціонерами. Уже понад 10 років вирощується в центральних і південних регіонах України і встиг завоювати популярність у городників завдяки можливості отримувати врожаї в ранні терміни. З 1995 року включений в Держреєстр селекційних досягнень.

Сорт середньоранній, молоді бульби придатні до вживання вже через 45 днів після сходів, технічна зрілість настає через 60-70 днів.

Бульби картоплі Імпала світло-жовтого кольору, з гладкою шкіркою

Сорт відрізняється врожайністю, привабливим зовнішнім виглядом коренеплодів і чудовими смаковими якостями.

Кущ досить високий (0,75 м), густий, добре облиственний, утворюється 4-5 стеблами. Листя середнього розміру, насичено-зеленого кольору, з легкої хвилястістю по краю. Квітки білі з жовтою серединкою.

Для коренеплодів характерна овальна форма, дрібні вічка, що залягають неглибоко. Шкірка гладенька, світло-жовтого відтінку. Середня вага картоплини – 120-160 г. М’якоть плодів жовта, має відмінні смакові якості, оцінка – 4,9 бала. Завдяки невеликій кількості крохмалю (14,6%) бульби після термообробки темніють, розм’якшуються, але при цьому не розварюються, а лише трохи розтріскуються. Картопля смачний в будь-якому вигляді: смажений, тушкований, доданий в салати, супи, запіканки.

Кущі картоплі Імпала високі і густі

врожайність

Сорт урожайний, на кущі формується 16-21 бульба, з 1 гектара землі збирають 37-60 тонн картоплі за сезон. У південних областях сорт використовують для отримання двох врожаїв. Справа в тому, що Імпала придатна для вживання вже через півтора місяці після висадки. Тому в похмуру погоду збирають ранній урожай, проливають лунку водою і висаджують в неї кущ вдруге – на ньому сформуються нові коренеплоди. Так можна підвищити врожайність майже в півтора рази.

Сорт стійкий до механічних пошкоджень: після збору до 98% клубнеплодов зберігають товарний вигляд. Завдяки щільному шкірці плоди добре зберігаються, не в’януть і не проростають після зими.

Культура може адаптуватися до будь-яких погодних стресів: і в посуху, і в дощове літо дає чудові врожаї. Добре розвивається на будь-яких типах грунту.

Ранньостиглий сорт картоплі Імпала використовують для отримання двох врожаїв на півдні країни

Сорт стійкий до раку і нематоди, слабо уражається вірусними хворобами і паршею. Однак сприйнятливий до фітофторозу бадилля і ризоктониозу. При появі перших плям на листках коренеплоди зупиняються в рості, тому кущі слід обробляти фунгіцидами, щоб не втратити урожай.

При фітофторозу на бадиллі картоплі з’являються темні плями

Насіннєвий матеріал можна садити і непророщенние. Однак з огляду на, що в грунті проростає цей сорт повільно, особливо непідготовлені бульби, щоб отримати урожай в більш ранні терміни, посівної картоплю краще все ж проростити: помістити в ящики і витримати в приміщенні на світлі з температурою спочатку 18-25 ° С, потім 12 -15 ° С протягом місяця. При цьому відбраковують непророслих і хворі картоплини.

Щоб отримати хороший врожай, слід дотримуватися певних правил.

Щоб отримати хороший урожай картоплі, доведеться постаратися

  1. У відкритий грунт висаджувати бульби не раніше середини квітня, коли добре прогріється земля. Терміни посадки можуть зрушуватися в залежності від кліматичних особливостей регіону і погодних умов.
  2. Як насіннєвого матеріалу використовувати бульби середнього розміру, без пошкоджень і хворобливих змін, з великою кількістю очок.
  3. Перед посадкою бульби слід потримати півгодини в розчині марганцю або борної кислоти, потім опудрить золою – таке знезараження знизить ризик розвитку хвороб. А додавання в розчин борної кислоти є стимулятором росту.
  4. Намагатися не травмувати відростки на бульбах – обламування призводить до уповільненого розвитку куща і зниження врожайності.

Імпала – один з найбільш скоростиглих сортів картоплі, відомий своєю невибагливістю. Сорт прекрасно підходить для вирощування молодого картоплі і отримання повноцінно дозрілих бульб для тривалого зберігання.
Фото сорти картоплі Імпала

Картопля Імпала – ранньостиглий сорт, столового типу. Виведений голландськими селекціонерами. Вирощується переважно в середній смузі і на півдні. У північних областях вирощування можливо, але тільки при якісному догляді – йому там може бути недостатньо сонця.

Кущ росте в середньому до 75 см, прямостояче. Складається приблизно з 5 стебел, хоча може бути більше або менше. Листочки насичено-зелені, середнього розміру, рівні з легкої хвилястістю по краю. Квіти білі, типовою для картоплі форми і середнього розміру. Під кущем, за час вегетації формується близько 8-16 бульб.

Так як Імпала дає ранній урожай, в південних регіонах городники встигають отримати цілих два врожаї за сезон!

Середня маса зібраного картоплі 90-150 г. Форма овальна. Шкірка рівна, очі посаджені неглибоко. Шкірочка тонка, жовтого кольору. М’якоть також жовта. У складі приблизно 17% сухих речовин, 10-14,5% крохмалю, а також вітаміни, мінерали, органічні кислоти. Смак бульб оцінюється на 4,9 бала з 5.

Ознайомтеся також з цими статтями

Як правильно вибрати диню Кращі м’ясні породи свиней

Опис породи Пекінська качка

Знаючи характеристики сорту, можна з упевненістю сказати, чи підходить він для вирощування в тому чи іншому випадку.

  • Урожайність близько 180-360 ц / га. З куща збирають до 21 картоплини середнього розміру.
  • Є стійкість до таких захворювань як картопляний рак, парша звичайна, віруси групи А. Не страшна сорту і нематода.
  • Коренеплоди мають товарний вигляд, відразу після збору готові до продажу (зрозуміло, коли підсохнуть).
  • Сорт не боїться посухи і нормально розвивається навіть при недостатньому поливі.
  • Може вирощуватися на будь-якому типі грунту.
  • Транспортабельність висока. Під час перевезення картопля не мнеться і не псується, якщо створити для нього сприятливі умови.
  • Лежкість 95%, а якщо створити для зберігання врожаю максимально комфортні умови, то лежкість буде близько 100%!
  • Смак у картоплі дуже хороший, використання універсально.

Радимо до прочитання інші наші статті

Варення з шишок Як правильно садити моркву

Кращі породи декоративних кроликів для домашнього утримання

Відгуки людей, які вже вирощували картоплю Імпала, дозволяють зрозуміти, чи настільки сорт хороший, як це заявляє виробник.
Картопля з зеленню

  • Тимур Сьомін: «Сорт Імпала саджу не перший рік і рекомендую всім знайомим. Це дуже смачний картопля, особливо, коли молодий і вирощувати його не важче, ніж інші види. Зберігається непогано, тим більше в хороших умовах, так що нарікань немає ».
  • Валентина Матвєєва: «Не можу сказати, що сорт прямо найкращий з усіх, але він цілком гідний. Урожайність, якість бульб непогані. Більше віддаю перевагу білий коренеплід, як на мене він смачніший ».
  • Віталій Мороз: «Кілька років намагався знайти надійного постачальника Імпали. Для моєї родини це найкращий сорт. Вирощуємо щорічно і врожайність завжди висока. Правда кілька разів були проблеми з фітофторою, з тих пір 2-3 рази за сезон обприскуємо посадки «бабусиними рецептами» від хвороби і проблем немає ».
  • Марія Солтанова: «Вирощуємо картоплю Імпала на продаж. Людям дуже подобається, розгрібають за лічені години. Перевозиться дуже добре, без особливих ушкоджень. Возили в коробках, мішках, сітках – в будь-якому варіанті НЕ давиться. Урожайність висока – на сім’ю і продаж вистачає ».

Про імпали можна з упевненістю сказати, що це один з найпопулярніших сортів нашого регіону. У південних областях України та в Україні існує назва «Кубанка» або «Кримська».

Бездоганний зовнішній вигляд, відмінні смакові якості, висока врожайність – відмінні ознаки сорту. Збільшення бульб і утворення крохмалю відбувається швидкими темпами не залежно від погодних умов. У південних областях України і на Україні можливе отримання двох врожаїв за сезон.

Характеристика сорту картоплі Імпала:

  • Час повного дозрівання: 55-65суток;
  • Крахмалистость: 10-14%;
  • Вага бульби в грамах: 90-150;
  • Максимальний вміст бульб на одному кущі: 16-21;
  • Урожайність (ц / га): 180-360;
  • Споживчі характеристики сорту: відмінні смакові якості, сорт відрізняється високою транспортабельністю, не темніє після приготування;
  • Відрізняється високою лежкості при зберіганні без зниження смакових якостей 95%;
  • Колір картоплі на зрізі: від світло-жовтого до кремового;
  • Шкірочка: жовта, іноді світло-коричнева;
  • Перспективні регіони для культивування сорти (рф): Північно-Західний регіон, Центральний регіон, Волго-Вятський край, Поволжя.

Спочатку цей високоврожайний ранньостиглий сорт був виведений в Голландії. Ось уже десять років він з успіхом культивується в України та ближньому зарубіжжі.

У рослини – довге стебло, що досягає 75 см. На одному кущі виростає від 4-6 стебел. Листя має яскраво зелений відтінок, особливо в період масового цвітіння. Білі квітки зібрані в невеликі суцвіття, серединка квітки жовтого кольору.

Підземні пагони – коренеплоди відрізняються великими розмірами (маса досягає 160 г). Форма їх яйцевидна, поверхня бульби гладка.

У сорту Імпала на бульбах є невелика кількість очок, які розташовані досить поверхнево, що надає бульб гладку форму. Зовнішня шкірочка дуже тонка, напівпрозора, на зрізі м’якоть має злегка кремову забарвлення.

Смакові якості картоплі сорту Імпала дуже високі.

Прекрасні смакові якості є характерною особливістю сорту, оцінка – 4,9 з 5. А його хімічний склад відрізняється збалансованим кількістю нутрієнтів, мінералів, вітамінів, а також біологічно активних речовин.

Зміст сухих речовин в бульбах досягає 17%, крахмалистость – 11- 14%. Такий рівень вмісту крохмалю є невисоким. Через низький вміст крохмалистих речовин картопля при термічній обробці стає розсипчастим, борошнистим, лише трохи розтріскуючись, що не розварюється повністю.

1 Сорт Імпала – картопля з Голландії

Картопля сорту Імпала вже більше 10 років успішно вирощується українцівами. Він добре росте і плодоносить в центральних і південних регіонах нашої країни. Завдяки відмінним смаковим якостям, картопля нерідко розлучається і в північних областях, переважно в парниках. Відмінною характеристикою картоплі є його досить високий стебло, що досягає 70 см.

  • Посадка картоплі за голландською технологією
  • картопляне добриво
  • Народні засоби від колорадського жука

Виведений голландцями сорт Імпала дає дуже смачний картопля з гладкою шкіркою без шорсткостей і глибоких вічок. Шкірочка дуже тонка, що особливо цінують в плодах споживачі. Бульб характерна правильна овальна форма. У разі дотримання всіх агротехнічних норм вирощування вага кожної зрілої картоплини становить від 100 до 150 грам.

Картопля від голландських селекціонерів цінується через свою скороспелости. Перший урожай можна збирати вже через 50 днів після посадки.

Якщо ви хочете зібрати повністю дозрілі коренеплоди з метою подальшого зберігання, необхідно почекати не менше 80 днів. Велике значення для збору врожаю мають особливості клімату в конкретному регіоні. Так, жителі центральних південних областей встигають зібрати урожай картоплі двічі за рік. Кожен з кущів дає не менше 12 бульб.

Картопля сорту «Імпала»: характеристика і гідності, фото. Особливості вирощування сортового картоплі «Імпала»

За терміну дозрівання сорт картоплі Імпала відноситься до надранньої. Повної технічної зрілості коренеплоди досягають через 65-75 днів від появи сходів, але для раннього вживання і реалізації перший урожай можна викопувати вже через 45 днів.

Такий короткий цикл вегетації дозволяє вирощувати урожай двічі протягом одного сезону, що дуже часто практикується в південних регіонах. Сорт Імпала надзвичайно стійкий до захворювань і холоду, тому його врожайність завжди на високому рівні, незалежно від погодних та кліматичних умов.

За відгуками овочівників, в урожайний рік з кожного куща можна зібрати 15-20 досить великих бульб, що в промислових масштабах становить 30-50 тонн / 1 га.

Листя яскраво-зеленого забарвлення, невеликі, з легкої хвилястістю по краю. Цвітіння рясне, квітки білі з помаранчевої серединкою, зібрані в кисті по 6-10 штук.

У кореневище кожного куща стандартно формується 6-10 бульб, але в хорошій родючому грунту врожайність з одного куща може бути значно вище (до 20 штук).

Відео «Опис»

З відео Ви дізнаєтеся багато цікавого про цей сорт картоплі.

Зовні картоплю можна відрізнити від інших сортів за характерними ознаками:

  • гладка товста шкірка без шорсткостей;
  • кремовий колір шкурки;
  • мала кількість поверхневих очок;
  • світла або жовтувата м’якоть;
  • овальна форма.

Вага бульб середній, від 100 до 150 гр. Смакові якості добрі, колір м’якоті не змінюється при обробці. Крім того, плоди зберігають свій привабливий зовнішній вигляд протягом всього періоду зберігання, легко переносять транспортування. При зберіганні урожай не проростає.

Проростають бульби Імпали довго, тому для раннього врожаю їх краще заздалегідь закласти в тепло. Плоди витягують з сховища, викладають в овочеві ящики в одні шар і виставляють на найсвітліше місце. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 20 ° С протягом місяця. Після цього температуру знижують до 15 ° С.

Досвідчені садівники рекомендують пророщувати бульби в горщиках. Для отримання раннього врожаю бульби висаджують в горщик на початку березня, тоді вже в квітні їх можна пересадити у відкритий грунт.

  1. Горщики наповнити поживною почвосмесью, помістити розрізані бульби і добре зволожити грунт.
  2. Тару накрити плівкою і прибрати в тепло до появи сходів.
  3. Плівку зняти, як тільки з’являться паростки.

Для пророщування відбирайте здорові бульби з великою кількістю очок. З них можна отримати більше врожаю. Перед посадкою в грунт обробіть плоди марганцівкою або іншими препаратами протягом 30 хв, після чого добре присипте золою.

Коренеплід добре росте і розвивається в будь-якому грунті, але для підвищення врожайності слід дотримуватися деяких правил вирощування.

Науково доведено, що великий урожай картоплі можна зібрати тільки у відкритому грунті. Добрими попередниками під імпали будуть боби, капуста, озимі злаки, кукурудза, багаторічні трави. Вкрай не рекомендується висаджувати сортову картоплю після томатів, перців або баклажанів. Крім того, потрібно дотримуватися сівозміни, і не вирощувати бульби два роки на одному місці.

Вирощують картоплю на легких або середніх ґрунтах, тому для початку доведеться подбати про її розпушенні. Плоди з хорошими товарними характеристиками можна отримати на грядках багатих гумусом. Під посадку вносять золу.

Грядки розташовують з півночі на південь або з півдня на схід, так вони отримають більше сонячного світла, що сприятливо позначається на врожайності. Висаджують підготовлені плоди неглибоко, формують гребінь з грунту на висоту 7-10 см. Так картопля швидше вкорінюється, урожай виходить великим. Між лунками залишають до 30 см, а між рядами до 50 см.

Боронування проводять через 10 днів після посадки, щоб зруйнувати ґрунтову кірку, знищити бур’яни. Після рясного поливу або дощу грядки підгодовують настоєм коров’яку, пташиного посліду або перегноєм. Сходи з’являються при температурі повітря від 18 ° С.

Якщо літо видалося дощовим, то атмосферних опадів цілком може вистачити. Не забувайте вчасно рихлити земляну кірку.

Підживлення грядок роблять дозовано. Органіку застосовують восени під оранку або ранньою весною. А ось мінеральні добрива, особливо азотні, вносять обережно. Їх надлишок негативно позначається на смакових якостях бульб. Фосфорно-калійні підгодівлі роблять тільки восени, після збору врожаю. У період вегетації мінеральними добривами краще не користуватися.

У період активного росту і розвитку куща, його обробляють від фітофторозу. Думка багатьох садівників про те, що бульби мають імунітет від цього захворювання, а, значить, кущ не потребує обробки – помилкове. Справа в тому, що кількість врожаю безпосередньо залежить від здоров’я куща. Коли на листках з’являються перші ознаки фітофторозу, бульби перестають активно рости, врожайність падає. Краще запобігти такій ситуації, зробивши профілактичне обприскування.

Процес протистояння шкідників і хвороб при вирощуванні сорту Імпала нічим не відрізняється від даного процесу у інших сортів картоплі. Найбільш стійкий сорт до таких вірусів A і Yn, а також до картопляного раку і нематоди.

Незважаючи на це, все ж з деякими хворобами даному сорту самому не впоратися. До них відносяться фітофтороз бульб і стебел і звичайна парша.

З цими проблемами дозволяють впоратися розроблені препарати, які можна придбати в магазинах для садівництва і городництва. Вони допомагають запобігти різним неприємності, і дають велику ймовірність отримати хороший урожай.

Сорт Імпала дозволяє виростити картоплю, що володіє високими смаковими якостями, прекрасним урожаєм і тривалим терміном зберігання. Даний сорт підходить для вирощування як для бізнесу, так і для власних потреб.

Завдяки своїм чудовим якостям сорт картоплі Імпала широко поширений серед садівників і городників. Він прославився як стійкий, невибагливий сорт. Як правило, його використовують, щоб отримати суперранній картопля. Даний сорт відмінно підходить тим, хто бажає отримувати більше одного врожаю в рік без додаткових фінансових витрат.

Подивіться відео! Урожай картоплі сорту Імпала

Розглянувши картопля Імпала і опис цього сорту, давайте дізнаємося про його властивості. Він швидко адаптується до різних погодних умов, з легкістю переносить часті опади і тимчасові посухи. Картоплю можна розводити в грунті відкритого і закритого типу. Крім цього, картопля Імпала досить добре протистоїть хворобам. Він відрізняється стійкістю до вірусів Yn і A, нематоди і картопляного раку.

Підготовка картоплі перед посадкою

Трохи гірше Імпала протидіє фітофторозу бульб і стебел, парші звичайної. Через це перед посадкою картопля обробляється спеціальними засобами для знезараження. Для цих цілей агрономи використовують деревну золу, 1 кілограм якої розбавляють в 10 літрах води. Після цього кожен бульба занурюють в розчин і висаджують в грунт.

Підготовка бульб до розведення грає особливо важливу роль у випадку з ранньостиглими сортами. Щоб отримати хороший урожай, найкраще віддавати перевагу матеріалу великих розмірів. Чим більше на одній картоплині буде очок, тим вище у вас шанси отримати пишні кущі з великою кількістю коренеплодів.

Підготовка бульб картоплі

Картопля Імпала не вимагає попереднього прогріву. Однак, у випадку з посадкою для раннього збору бульби все ж буде потрібно підготувати. Для цього перенесіть їх в добре освітлене місце і тримайте там протягом 30 днів при температурі 13-16 ° C. Найкраще вирощувати розсаду з кінця березня, і вже в кінці квітня ви зможете посадити готовий матеріал.

Імпала, як і інші ранні сорти картоплі, дуже любить органічні і мінеральні підгодівлі. Такі добрива служать додатковими джерелами живлення і тепла. Гній потрібно вносити тільки для щільного ґрунту, в інших випадках можна обійтися без нього. Ви також можете використовувати азотні добрива.

Полив і підгодівля картоплі

Для посадки Імпали потрібно зробити високі гребені, що мають гострі верхівки. Таким чином, бульби будуть отримувати додаткове тепло. Садять картоплю в другій половині квітня. Робити це пізніше фахівці не радять. При підготовці грунту між гребенями потрібно дотримуватися відстані в 50 см. Дистанція між кущами повинна становити не менше 35 см.

Хоч голландський сорт і вважається досить стійким до окремих хвороб і паразитів, проте навіть він не в змозі захистити себе від всюдисущого колорадського жука. Сьогодні є чимало препаратів, покликаних знищити популяцію комахи на вашому городі. Однак деякі з них досить дорогі, а інші не відрізняються високою ефективністю. У будь-якому випадку перед покупкою магазинних препаратів необхідно спробувати будь-який з народних засобів проти колорадського жука.

особливості вирощування

Урожайність сорту висока, не залежить від погодних або кліматичних умов. Кущі добре переносять похолодання, посуху і інші зміни погоди. Стійкі до різних захворювань.

Картопляний кущ росте прямо, добре гілкується, утворює до 6 пагонів. Висота куща близько 75 см, листової покрив хороший. Листя хвилясті, невеликі, яскравого зеленого кольору. Цвіте кущ рясно. Квітки білі з помаранчевої серединкою, зібрані в суцвіття.

Приблизно через тиждень після посадки, а також обов’язково після дощів проводиться обережне боронування гребенів за допомогою граблів, що допомагає знищувати ниткоподібні бур’яни, а також руйнувати земляну поверхневу кірку, що перешкоджає грунтової аерації. При необхідності внести такі добрива, як перегній, коров’як або пташиний послід, можна закладати їх мотикою безпосередньо в грунт, але тільки після рясних поливу або дощу.

Зрошувальні заходи рекомендується проводити рідко, але робити їх максимально рясними, що дозволить добре промочити шар грунту на глибину не менше 40 см. З цією метою в середньому на кожні 10 квадратних метрів посадок необхідно використовувати приблизно 400-500 л води. Поливи здійснюються не менше трьох разів за вегетаційний період, з інтервалом в 10 днів.

Після збору врожаю картопля «Імпала» добре зберігається і починає проростати в числі самих останніх.

Історія картоплі Імпала почалася в одному з адміністративних центрів Нідерландів – в місті Еммелорд. Розташований він на землі, відвойованої біля озера, а ще раніше ділянка була частиною моря. У найхолоднішому місяці року (січні) температура не опускається нижче 0оC, а в самому жаркому (серпні) не піднімається вище 22оC. Дощі припадають на кожен другий-третій день.

Батьківщина картоплі Імпала – Нідерланди

У місцевих фермерів в таких умовах дуже добре росте картопля, але на внутрішньому ринку продавати великі врожаї не вдається.

У 1973 році виробники об’єдналися, щоб створити одне велике підприємство, мета якого – вирощування і продаж картоплі. Так почала свою діяльність міжнародна компанія Agrico.

Міжнародна компанія Agrico розробляє інноваційні рішення в сфері картоплярства

Одним з найбільших ринків збуту стала Україна. У 1992 році картопля пройшов сортовипробування і був внесений до Держреєстру, як районований всього для чотирьох регіонів:

Сорт Імпала поширився по всій України

Однак картопля Імпала швидко поширився по всій України. Його успішно вирощують для продажу фермери Краснодара, навіть встигаючи зібрати два врожаї за сезон. У 2000 році сорт був внесений до Держреєстри України та Білорусі.

Приступати до висадки у відкритий грунт рекомендується в першій декаді квітня. Через 45 днів картопля порадує Вас першим урожаєм. Час дозрівання обумовлено кліматичними особливостями місцевості.

Великим плюсом даного сорту картоплі є те, що при посадці матеріалу не потрібно попереднього пророщування. Це дає можливість отримати хороший урожай, витративши менше часу.

Незважаючи на це, якщо хочете отримати урожай якомога раніше, бажано заздалегідь проростити картоплю. З цією метою бульби тримають в ящику при денному світлі протягом приблизно тридцяти днів. Спочатку при температурі 18-25 ° С, а потім градус знижують до 12-15 ° С.

По суті, вирощування розсади картоплі Імпала практично не нічим не відрізняється від вирощування будь-якої іншої розсади. Також як і з іншими рослинами, горщик необхідно поставити в тепле місце і за допомогою плівки підтримувати вологість. Тобто накрити горщик плівкою. Коли картопля проросте, це укриття необхідно прибрати. Як тільки грунт досягне потрібної температури, кущі разом із землею можна висаджувати в грунт.

Незалежно від способу посадки, який Ви використовуєте, необхідно слідувати декільком рекомендаціям для підготовки картоплі:

  • Як правило, в грунт картопля висаджують не раніше в середини квітня;
  • Ідеальним посадковим матеріалом є неушкоджені, середні за розміром бульби. Бажано щоб кількість очок на картоплі було максимальним;
  • Перед тим як висадити бульби у відкритий грунт, обробіть їх антисептичними розчинами. Для цього необхідно витримати картопля в розчині не менше 45 хвилин;
  • З очима потрібно бути вкрай обережними, так як їх пошкодження може спричинити за собою уповільнення розвитку картоплі.

Подивіться відео! Посадка картоплі сорту Імпала

В цілому, процес посадки даного типу картоплі простий, однак на деякі умови посадки варто звернути увагу, тому що в іншому випадку Ви не зможете досягти необхідного результату.

Для отримання бажаного врожаю дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Картопля не рекомендується садити більше одного разу на одному і тому ж місці, а також на місці, на якому раніше вирощувалися такі культури, як перець або томати;
  • Сорт Імпала бажано висаджувати на місце, на якому раніше росли багаторічні трави, озимі злаки, бобові культури;
  • Обов’язково простежте за тим, щоб грунт для посадки був досить прогрітим, пухким і зволоженим. Не слід поспішати і занадто рано висаджувати картоплю, але пам’ятайте, що більш комфортно рослина відчуває себе у вологому грунті, тому картопля бажано посадити, поки грунт після танення сніг знаходиться у вологому стані;
  • Сорт Імпала бажано садити в гребені висотою не менше 10 сантиметрів. Відстань між кущами не повинно перевищувати 30 см, а в міжряддях до 50 см;
  • Незважаючи на те, що сорт цілком вдало може розвиватися і в сухому грунті, бажано під час посухи не забувати поливати кущі, так як в цьому випадку продуктивність картоплі значно зросте;
  • Коли кущі заввишки досягнуть 15 см, їх слід підгорнути. Надалі ця процедура проводитися повторно;
  • Проміжки між рядами бажано іноді розпушувати, видаляючи бур’яни;
  • При необхідності обробляйте кущі від шкідників. про це можна прочитати Обробка картоплі від колорадського жука: народні та хімічні засоби боротьби зі шкідником

Так як картопля Імпала дає хороший урожай в середовищі з середньою вологістю, полив слід робити помірним.

Зберігають даний сорт також як і інші. Викопаний картоплю необхідно гарненько просушити, скласти в ящики або сітки і опустити в сухий льох. Якщо все зробити правильно, то термін зберігання Імпали буде досить тривалим.

Картопля Імпала, як і інші ранні сорти, вітає мінеральні та органічні добрива, так як це є додатковим ресурсом тепла і поживних речовин. Внесення гною покращує розвиток картоплі.

Перепрілий гній вносити в грунт бажано ранньою весною перед переорюванням землі. Це сприяє поліпшенню грунту, підвищує його родючість.

Добрива мінерального походження слід вносити невеликими порціями, так як передозування деяких з них (особливо азотних) робить негативний вплив на смак картоплі. Добавки, які мають в своєму складі фосфор і калій, вносять тільки в осінній період. При використанні мінеральних добрив необхідно завжди дотримуватись рекомендацій, зазначених на упаковці.

Коли картопля знаходиться в періоді вегетації, підживлення, як правило, не роблять.

В цілому, агротехніка для цього сорту стандартна і містить звичайні заходи: розпушування, полив, мульчування, підгортання, добриво.

Секрети гарного врожаю

Популярність сорти «Імпала» в останні роки дуже зросла, так як його вирощування давно стало гарантією якісних, стабільно високих врожаїв і максимального збереження отриманих бульб. Численні випробування цієї овочевої культури показали, що вона оптимально підходить для культивування в південних районах.

Багаторічний досвід вирощування сорту «Імпала» дозволяє виділити деякі особливості, які сприятливо впливають на його врожайність і якість бульб.

  1. Картопля цього сорту добре вдається на різних типах ґрунту, але тільки якщо грунт заздалегідь якісно удобрений, відрізняється крихкістю і досить зволожений. Крім того, грунт обов’язково повинна бути багата гумусом, а також мати досить глибоким орним шаром.
  2. Найбільш швидкий розвиток і поява сходів спостерігається при температурі 18 … 25 ° C, а цвітіння і дружне формування бульб помічено при температурі 17 … 20 ° C.
  3. Висока врожайність досягається при випаданні за період вегетації близько 250-300 мм атмосферних опадів, тому максимально рівномірне зволоження грунту є важливою умовою для повноцінного росту і розвитку картоплі «Імпала».
  4. Щоб отримати не один, а два врожаї картоплі, необхідно зібрати перший, ранній урожай в похмуру погоду, обібрати бульби, а потім висадити картопляний кущ вдруге, рясно протоку лунку водою. Такий захід дозволяє до збирання основного врожаю сформувати на рослинах другий урожай.

Ми вам також пропонуємо ознайомитися з характеристиками і правилами вирощування картоплі «Іван-да-Мар’я».

Не потрібно чекати, коли бадилля Імпали ляже і пожовтіє – стояти зеленими вони можуть довго. Буває, що перетримати в поле рання картопля починає нарощувати другий урожай на вже дозрілих бульбах. У вас вийде багато дрібниці, товарні якості основного врожаю знизяться. Тому приступайте до прибирання через 2 місяці після появи сходів. Якщо Імпала зійшла наприкінці травня, значить, збирати урожай потрібно вже в кінці липня.
Не чекайте загибелі бадилля, копайте імпали після закінчення терміну її вегетації (60 днів)

При вирощуванні другого врожаю або в результаті пізньої посадки прибирання картоплі припадає на осінь. У цьому випадку за тиждень до копки скосите всю бадилля і приберіть її з поля. В кінці сезону вона, як правило, вражена фітофторозом. Хвороботворні грибки з дощами і росами потраплять в землю і заразять бульби.

Особливу увагу приділяють сортам, у яких не тільки раннє дозрівання, але і висока стійкість до хвороб, хороша адаптація до погодних умов і високі смакові якості.

До таких сортів відноситься картопля Імпала, який зарекомендував себе тільки з позитивного боку.

  • Бульби овальної форми;
  • Маленькі очиці з неглибоким заляганням;
  • Коренеплоди гладкі, світло-жовті;
  • Середня маса бульби від 120 до 160 грам;
  • М’якоть на зрізі жовтуватого кольору.
  • Кущ досягає 75 см;
  • Досить густий, утворюється 4-5 стеблами;
  • Насичено-зелені середні листочки, з трохи хвилястими краями;
  • Квітки білого кольору, жовті в серединці.

У даного сорту маса переваг, через які він високо цінується у садівників:

  • Стійкий до посушливих періодів і захворювань. Картопля має прекрасну адаптацією до різних умов погоди. Йому не страшна посуха;
  • Толерантний до ряду хвороб. Його не дивує картопляний рак, нематода, віруси A і Yn;

ДОВІДКА: Грунт повинен бути збагачений гумусом і мати досить глибокий орний шар.

  • Дає високий урожай. При правильній агротехніці з кожного куща можна зібрати більше 17 бульб, з гектара можна зібрати від 37 до 60 тонн за сезон, а на півдні можливий збір двох врожаїв;
  • Скоростиглість. Головною характеристикою Імпали є раннє дозрівання, перший урожай збирають вже на 45 день після посадки. Повністю дозріває картопля на 60-75 день, даний фактор залежить від кліматичних умов;
  • Смакові якості. Під час термічної обробки бульби зберігають форму і не розсипаються;
  • Стійкість до механічних пошкоджень. Під час збору врожаю до 97% коренеплодів здатні зберегти первинний вигляд;
  • Невибагливий до типу грунту. Вирощувати картоплю Імпала можна на будь-якому грунті.

До недоліків сорту відноситься схильність до наступних хвороб:

Завдяки багаторічному досвіду вирощування сорту Імпала виділяють деякі особливості, що сприятливо впливають на його урожай і якість коренеплодів:

  • Даний сорт відмінно росте на будь-яких типах грунту, але тільки попередньо якісно удобреному, пухкої і досить зволоженою;
  • Сходи швидко розвиваються і з’являються при температурному режимі від 18 до 25 ° C, а цвітуть і формують коренеплоди при 17 до 20 ° C;
  • Високого врожаю дозволяє досягти випадання в період вегетації близько 250-300 мл атмосферних опадів, повноцінному росту і розвитку картоплі сприяє рівномірно зволожений грунт;
  • Для отримання двох картопляних врожаїв, перший ранній урожай збирають в похмуру погоду, необхідно зібрати всі коренеплоди, а потім повторно посадити кущ, не забувши рясно полити лунку водою. Це дозволить на час збору основного врожаю сформуватися другого.

Для отримання хорошого врожаю, необхідно дотримання певних правил:

  • Посадку бульб у відкритий грунт проводять не раніше середини квітня, в добре прогріту грунт. Терміни посадки варіюються в залежності від клімату регіону та умов погоди;
  • Насіннєвим матеріалом служать середні бульби з достатньою кількістю очок, на яких відсутні пошкодження;
  • Перед посадкою бульби тримають 30 хвилин в розчині марганцівки або борної кислоти, після опудривают золою;
  • Уникати травмування відростків на бульбах. Через обламаних паростків кущі повільно розвиваються і знижується врожайність;
  • При вирощуванні даного сорту необхідне дотримання сівозміни. Не варто висаджувати два сезони поспіль картопля Імпала на одному і тому ж ділянці, а також на грядці після перців, томатів і баклажанів. Відмінно підійдуть ділянки після злаків (пшениці, вівса), бобових (гороху, люпину, буркуну), хрестоцвітих (білої гірчиці, ріпаку, суріпиці);
  • Заглиблення бульб проводять на глибину від 6 до 8 см в прогрітий, вологий і пухкий грунт;
  • Садити картоплю треба негусто, відстань між рослинами повинна становити – 30 см, в міжряддя – 50 см.

ДОВІДКА: Процес знезараження зменшить ризик розвитку захворювань. А борна кислота здатна стимулювати зростання.

  • Через тиждень після посадки і після дощів обережно боронувати гребені граблями. Це сприяє знищенню ниткоподібних бур’янів і руйнування земляної поверхневої кірки, яка перешкоджає грунтової аерації. У міру необхідності можливе внесення перегною, коров’яку або пташиного посліду, закладаючи їх сапкою прямо в грунт;
  • Рекомендовані рідкісні, але рясні поливи. Так грунт промочити на глибину не менше 40 см;
  • Проводити регулярні прополку і розпушування грунту в міжряддя;
  • Якщо з’явилися шкідники провести обробку кущів препаратами Актара, Актеллік, Колорадо. Для значного підвищення імунітету рослин і запобігання розвитку фітофтори, картопля кілька разів за сезон обприскувати Фітоспорін.

ВАЖЛИВО: Вносити добрива варто тільки після рясних поливів або дощів.

Сорт Імпала високостійкий до:

Картопля среднеустойчив до:

ДОВІДКА: Витрата води на 10 м2 посадок складе від 400 до 500 літрів. Поливати тричі за період вегетації, з проміжком в 10 днів.

Період від появи сходів до збору врожаю займає від 40 до 60 днів.

Через відмінних смакових якостей картопля сорту Імпала високо цінується споживачами. Зміст невеликої кількості крохмалю не дозволяє бульб після термічної обробки темніти, і лише злегка розтріскуватися. Картоплю можна смажити, тушкувати, додавати в салати, супи, запіканки.

УВАГА: Перед збором потрібно звернути увагу на загальний стан кущів: якщо бадилля почала падати, а нижні листочки стали жовтими, картопля дозрів.

Вибравши сорт Імпала в результаті можна отримати високоякісний, стабільно високий урожай, з максимально збереженими коренеплодами. Цей чудовий сорт картоплі підходить для вирощування підсобними господарствами, а також малому та середньому бізнесу.

Рекомендуємо статті по темі

  • При посадці картоплі Імпала слід дотримуватися сівозміни: не використовувати два роки поспіль один і той же ділянку під картоплю даного сорту, не садити там, де в минулому сезоні росли перці, томати, баклажани.
  • Кращі попередники картоплі – злаки (пшениця, овес), бобові (горох, люпин, буркун), хрестоцвіті (біла гірчиця, рапс, суріпиця).
  • Висаджують бульби на глибину 6-8 сантиметрів в добре прогріту вологу пухкий грунт.
  • Садять картоплю негусто, з інтервалом 30 см між рослинами, 50 см між рядами.
  • Сорт невибагливий, утворює коренеплоди і в невлажном грунті, проте за відсутності опадів тричі за сезон зрошують грядки (40 л води / 1 м²). В посушливе літо картопля обов’язково поливають
  • Обов’язково підгортають підросли до 20 см кущі, при розмиванні гребеня такий агропріём повторюють. Без підгортання можна позбутися 30% можливого врожаю: при розпушуванні грунт збагачується киснем, який необхідний рослинам.
  • Регулярно прополювати і розпушують ґрунт між рядами.
  • При появі шкідників обробляють кущі Актара, актеллика, Колорадо. За сезон кілька разів корисно обприскати рослини Фітоспорін, що значно підвищить їх імунітет і запобіжить розвитку фітофтори.

Досвідчені городники і фермери, успішно вирощуючи картоплю сорту Імпала на своїх ділянках, радять враховувати ряд чинників, що сприятливо впливають на врожайність.

Вимоги до посадкового матеріалу

Для посадки «Імпали» рекомендується насіннєвий матеріал, що відповідає ГОСТу Р 53136-2008. Терміни посадки картоплі варіюються, однак в ЦФО її краще проводити в кінці квітня або першій декаді травня, коли грунт достатньо прогріта, а також зберігається необхідна для проростання вологість. Для посадки кращі ділянки, які раніше використовувалися під вирощування бобових, озимих культур і багаторічних трав.

Запорукою отримання хорошого врожаю є правильна і своєчасна підготовка насіннєвого матеріалу в весняний період.

  • Перші кілька днів температурний режим, необхідний для якісного пророщування, повинен становити 18 … 25 ° C, а далі, до моменту висаджування, слід знизити температуру до 12 … 14 ° C, а також збільшити освітленість бульб.
  • Щоб збільшити кількість очок на картопляному бульбі, слід виконати кільцювання, тобто зробити поперечний круговий надріз ближче до вершини бульби.
  • Обробка насіннєвого матеріалу перед висаджуванням сильними хімічними препаратами стала в останні роки дуже популярною і розцінюється багатьма як гарантія якісного врожаю, стійкого до хвороб. Однак позитивного результату можна досягти і при використанні менш шкідливих засобів, таких як перманганат калію, деревна зола і борна кислота.
  • Рекомендується занурити ящик з повністю пророщених насіннєвими бульбами в розчин марганцівки (розчин приготувати з розрахунку 1 г марганцевокислого калію на відро води) і витримати в ньому 30-40 хвилин, а потім виконати опудривание бульб деревною золою.

Переваги сорту картоплі «Імпала»

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що перевагами сорти є:

  • скоростиглість;
  • висока врожайність;
  • хороші смакові якості;
  • товарний вигляд;
  • тривалий період зберігання бульб;
  • стійкість до пошкоджень і капризам погоди;
  • стійкість до хвороб і шкідників.

Але без недоліків не обійшлося. Сорт має середню стійкість до парші, фітофторозу бадилля і ризоктониозу.