Чому не цвітуть перці у відкритому ґрунті

| | 0 Comments| 01:08
Categories:

Правила догляду за перцем у відкритому ґрунті, що можна та чого не можна робити

Міцна та здорова розсада — це запорука великого, солодкого та соковитого врожаю перцю. Однак, не менш важливим етапом у вирощуванні перцю є догляд після пересадки розсади у відкритий ґрунт.

Пропонуємо дізнатися, як правильно доглядати за перцем у період плодоношення, щоб він дав щедрий та смачний врожай.

Правильний догляд за перцем у відкритому ґрунті.

Висаджувати розсаду перцю у відкритий ґрунт потрібно на сонячній ділянці, без протягів. Пам’ятайте, що не можна садити поруч розсаду солодкого та гіркого перцю, бо ці культури є перезапильні, через це солодкий перець може гірчити.

За посадженими у ґрунт саджанцями перцю потрібно правильно доглядати та рясно поливати. Тоді вони дадуть соковитий, солодкий та великий перець, навіть більший, ніж у магазині.

Полив перцю слід проводити за такою схемою: перед цвітінням — 1 раз на тиждень, після цвітіння та у період плодоношення 2-3 рази на тиждень. При занадто спекотній погоді можна збільшити кількість поливів до 3-4 разів на тиждень. Кущі перцю потрібно поливати тільки теплою та відстояною водою. Якщо розсаду перців поливати холодною водою, то зупиниться її зростання, а період плодоношення відтягнеться на невизначений термін. Якщо рослинам не забезпечити достатню кількість вологи, стебла стануть твердими, а листя та бутони почнуть опадати.

Також, важливу роль у період плодоношення перцю відіграє якісне підживлення. Для цього, краще використовувати народні засоби, наприклад розчин на основі попелу на 10 л. води 1 склянка. Підживлювати перець цим розчином потрібно 1 раз на 10 днів.

Ще можна приготувати корисний дріжджовий розчин, який сприяє швидкому зростанню зеленої маси. Для цього, потрібно у 5 л. води розчинити 100 грамів свіжих дріжджів, додати туди цукор або сироп старого варення та залишити настоюватися на сонці на кілька днів. Готовий настій слід розбавити з водою у співвідношенні 1:10 та вносити під кожен кущ по 1 л. дріжджового розчину, але не більше.

Для захисту перцю від попелиці можна посадити біля нього рослини-відлякувачі, такі як коріандр, базилік та цибулю. А от захистити перець від хвороб та деяких шкідників можна за допомогою біологічних препаратів: Триходерма Веріде, Споробактерин, Фітоспорин, Бітоксибацилін, Фітоверм, МатринБіо, Біоверт та інші.

Кущі перцю обов’язково слід підв’язувати, особливо високі сорти, бо стеблам важко тримати великі та дозріваючі перці. Для цього можна використовувати дерев’яні кілки, до яких підв’язуються стебла рослини.

Будуть більші, ніж у магазині: як доглядати за перцем у період плодоношення

Що люблять перці у відкритому ґрунті та чим їх підживляти задля гарного урожаю – Главред зібрав корисні поради.

Догляд за перцем у відкритому ґрунті / колаж: Главред, скріншот: instagram/colibrifruit, instagram/i_kvitka_dniprо

Як посадити і доглядати за болгарським перцем, щоб він приніс гарний, смачний і соковитий урожай. Варто знати і вміти, не лише як посадити розсаду перцю, а й як правильно за ним доглядати, щоб він якісно вродив. Главред розібрався у цікавих та корисних лайфхаках для догляду за перцем.

Як доглядати за перцями у відкритому ґрунті

Після висадки розсади перцю у відкритий ґрунт, вона потребує ретельного догляду. Варто поливати перець спеціальною водою, яку раніше відстояли. Перед цвітінням перці поливають один раз на тиждень. Збільшити полив до двох разів на тиждень можна, коли на вулиці спека. Коли перець викинув цвіт і вже починає плодоносити, тоді краще поливати 2-3 рази у тиждень.

Досвідчені господарі наголошують, якщо опадає листя, суцвіття чи твердіє стебло, це може означати одне – рослині не вистачає вологи через високу температуру. Може бути навпаки, що рослина припиняє зростання або в’яне, через низьку температуру, чи полив холодною водою.

Не можна висаджувати розсаду солодкого та гіркого перцю поруч. Вони можуть перезапилитись і потім солодкий перець може мати гірчинку. Щоб захистити перець від попелиці та інших шкідників, варто садити біля перцю базилік, цибулю та коріандр.

Чим підгодувати перці, щоб був хороший урожай: прості поради для дачників

Що любить болгарський перець

  1. Для висадки болгарського перцю потрібно обирати сонячне та захищене від спеки та вітру місце. Саджати його потрібно не дуже глибоко і акуратно поводитись із корінням розсади, бо перець дуже чутливий.
  2. Варто взяти до уваги, що для вирощування перцю потрібно багато води. Поливати саджанці перцю потрібно рясно кожен день і обов’язково теплою водою. Тоді перець буде величезний і соковитий, навіть більший, ніж у магазині.
  3. Потрібно обирати правильне підживлення для рослин. Краще обрати попіл, він містить дуже багато корисних мінералів, які підходять для перцю. Впродовж літа, поки наливається перець, потрібно підживлювати попелом 1 раз на 10 днів. Для цього потрібно у воді розчинити попіл, так краще засвоїться. На 10 літрів води розвести склянку попелу.
  4. Корисним для перцю підживленням є дріжджі. Варто, хоча б раз підлити рослини дріжджовою водою і це покращить швидше наростання зеленої маси. Для приготування дріжджової води потрібно 100 г свіжих дріжджів розвести в 5 літрах води. Можна додати туди трішки цукру або сиропу старого варення та залишити настоятись на сонечку декілька днів. Потім настояний розчин, який вийшов, потрібно розбавити із водою 1:10 і поливати під кущ. На один кущ виливати не більше літра.
  5. Важливо підв’язувати перець. Чим більша рослина і плоди на ній, тим важче вона тримається, тому потрібно підв’язувати перець. Можна це робити так само як і з помідорами, акуратно підгортаючи кожен кущик.

Дивіться відео про те, коли краще висаджувати овочеву розсаду:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.