Чому холодильник Мінськ 15м не вимикається

| | 0 Comments| 18:17
Categories:

Зміст:

Чому холодильник не відключається: поради майстра

Холодильник можна по праву назвати найнеобхіднішим видом побутової техніки. Він є камерою, в якій підтримується певний температурний режим для тривалого та безпечного зберігання продуктів харчування. Сучасні побутові холодильники виготовляються двокамерними. У холодильній камері підтримується температура від 0 до +5°С, у морозильній – до -20°С. При цьому більшість моделей оснащені механічним або електронним терморегулятором, який підтримує встановлений рівень холоду. Від користувача потрібно лише періодичне очищення внутрішніх поверхонь від надмірної вологи та забруднення залишками їжі.

Сучасні холодильники є зручними надійними агрегатами із тривалим терміном експлуатації. Вони прості у використанні та не вимагають особливого догляду. Але згодом деякі механізми та деталі холодильника можуть зноситися та вийти з ладу. Також можливий заводський шлюб або помилки у монтажі та експлуатації. Однією з найпоширеніших неполадок є те, що холодильник не вимикається. Це свідчить про наявність проблем у роботі, які потрібно усунути.

Якщо ваш холодильник постійно працює, слід спочатку визначити причину порушення нормального режиму функціонування. Тільки після грамотної діагностики потрібно проводити ремонтні роботи. Самостійне невміле втручання в конструкцію приладу може призвести лише до подорожчання ремонту або повного виходу з експлуатації дорогої техніки. Тому для налаштування та ремонту холодильника рекомендується скористатися послугами професійного сервісного центру. Досвідчені кваліфіковані майстри швидко виявлять причину несправності та усунуть її. При заміні окремих деталей та вузлів використовуються лише оригінальні запасні частини або їх повні аналоги. На всі виконані роботи та встановлені комплектуючі надається тривала гарантія.

Пристрій та принцип роботи сучасних холодильників

Якщо ви хочете визначити, чому не відключається холодильник, слід вивчити основи конструкції і принцип роботи сучасної холодильної техніки. Сьогодні на ринку представлено 2 типи пристроїв: зі статичною системою розморожування та пристрої Ноу Фрост. Робота будь-якого холодильного обладнання ґрунтується на парокомпресійному холодильному циклі. Він заснований на тому, що при випаровуванні охолоджувача поглинається енергія, а при конденсації вона виділяється. Як робочу речовину в холодильниках використовують фреони. Компресор збільшує тиск газоподібного холодоагенту і переміщає його трубками. У конденсаторі, що розташовується на задній стінці холодильника, фреон переводиться у рідку форму та виділяє тепло.

Випарник розміщується усередині холодильної камери. У випарнику охолоджувач трансформується в стан газу і забирає при цьому тепло. У пристроях із крапельною системою розморожування випарник розміщується безпосередньо на задній стінці холодильної камери. У холодильниках Ноу Фрост випарник знаходиться за стіною. Холодне повітря поширюється камерою за допомогою вентилятора. Якщо холодильник працює без зупинки, то це означає, що кількість тепла, що поглинається холодильним контуром менше, ніж тепло, яке надходить із зовнішнього середовища. При нормальному режимі роботи компресор працює 10-20 хвилин і відключається такі ж проміжки часу. Якщо холодильної потужності в такому режимі не вистачає, мотор-компресор працює майже без зупинки. Він намагається компенсувати втрати втрати часу простою. Але така робота часто не дозволяє створити в холодильній камері необхідний температурний режим. Також це веде до підвищеного зношування деталей та їх швидкого виходу з ладу.

Буває й таке, що холодильник працює без зупинки через несправну систему автоматичного регулювання температури. Така проблема може викликати намороження, що з часом призводить до дверей холодильника, що погано закриваються, або ж взагалі камера холодильника не буде закриватися.

Основні причини, чому холодильник не вимикається

Основними причинами, чому холодильник довго не відключається, є такі типові несправності:

    Зношування дверного ущільнення. Гумка на двері швидко зношується при частому відкриванні-зачиненні, підвищеній вологості, несвоєчасному розморожуванні та миття холодильника. Якщо дверцята нещільно зачиняються, то тепле повітря приміщення потрапляє в камеру і змушує холодильник працювати без перерви.

Що робити, якщо холодильник не вимикається після розморожування

Усі типи холодильників потребують регулярного обслуговування. Ноу Фрост не обов’язково розморожувати, оскільки іній не накопичується на стінках камери. Але щонайменше 1 раз на рік потрібно відключати таку холодильну техніку від мережі для виконання очищення та миття. Пристрої з крапельною системою відведення вологи вимагають регулярного розморожування в міру накопичення льоду на поверхнях холодильної та морозильної камер. Знайти інформацію про те, як розморожувати холодильник, можна в інструкції з експлуатації. При цьому користувачі часто зустрічаються із ситуацією, коли холодильник після розморожування не вимикається тривалий час.

Якщо холодильник працює без зупинки після розморожування, це є нормальною ситуацією. У такому режимі він може працювати до 24 годин. Оскільки після відключення та обслуговування холодильника всі його частини нагріваються, то після запуску потрібен додатковий час для охолодження. Мотор-компресор працюватиме у режимі підвищеного навантаження. При включенні після миття дайте пристрою попрацювати 2-3 години без продуктів. Це дозволить швидше охолодити повітря та поверхні холодильної камери та вийти на нормальний робочий режим. Не слід також одразу встановлювати режим максимального холоду, оскільки компресор працюватиме безперервно довгий час.

Коли після розморожування холодильник не морозить, хоча минуло вже більше доби, це свідчить про наявність проблем. Перевірте герметичність дверей. Можливо, при збиранні були пошкоджені гуми ущільнювачів або кріплення. Якщо холодильна камера перевантажена продуктами, а в приміщенні підтримується занадто висока температура повітря, мотор-компресор довго нагнітатиме холод. Якщо проблема не проходить протягом 1-2 діб, слід викликати майстра з сервісного центру. Він зможе вчасно знайти несправність і усунути її до більш серйозних поломок.

Що робити, якщо холодильник не морозить

Коли холодильник працює постійно без відпочинку, слід в першу чергу перевірити правильність установки і підключення техніки. Холодильні пристрої необхідно розміщувати далеко від джерел надлишкового тепла та вологи. Сонячне проміння з вікна не повинно падати на холодильник протягом більшої частини світлового дня. Для якісної циркуляції повітря та протікання ефективного теплообміну з навколишнім середовищем холодильник слід встановлювати на відстані від стін та інших поверхонь. Відстань від бічних панелей до найближчих перешкод має становити щонайменше 50 мм, від задньої панелі до стіни – щонайменше 100 мм. При встановленні холодильника в нішу між кришкою та стелею повинен залишатися простір не менше 250 мм. Також агрегат повинен встановлюватись на тверду рівну поверхню. Для забезпечення горизонтального рівня слід відрегулювати ніжки холодильника. Максимальний нахил не повинен перевищувати 5 градусів.

Якщо ваш холодильник працює без перерви, то перед викликом ремонтників слід виконати такі маніпуляції:

    перевірте правильність установки регулятора температури – під час роботи в режимі «максимального холоду» компресор може не встигати компенсувати тепловтрати при відкриванні дверцят і через обшивку корпусу, нещільності дверей;

Якщо холодильник морозить, але не відключається, то користувач може довго не звертати уваги на це явище. За такої роботи ефективність охолодження значно падає. Це веде до поступового погіршення умови зберігання продуктів, а також різкого зростання споживання електроенергії. Функціонування компресора в навантаженому режимі призводить до підвищеного зносу частин, що труться. У результаті мотор-компресор виробить свій ресурс значно раніше. Потрібна його заміна. При цьому компресор є дорогим механізмом, а роботи щодо його заміни також вимагатимуть чималих витрат часу та грошей. Тому варто вчасно реагувати на проблему невпинної роботи холодильного пристрою та проводити його ремонт.

Поради щодо догляду та технічного обслуговування

Щоб запобігти ситуації, коли холодильник не вимикається тривалий час, слід дотримуватись правил експлуатації та вчасно виконувати технічне обслуговування техніки:

    виконуйте регулярне розморожування холодильної та морозильної камери при утворенні льоду на внутрішніх стінках;

Якщо постійно працює холодильник, слід знайти причину виникнення несправності і усунути її. Технічне обслуговування, розбирання та ремонт холодильника некваліфікованими фахівцями може призвести до травм, удару електричним струмом або виникнення пожежі. Крім того, велика ймовірність посилення проблеми. Дрібна несправність, яку кваліфікований майстер зможе усунути протягом півгодини, може перетворитися на серйозну проблему. Це веде до подорожчання ремонтних робіт або навіть до повного виходу з експлуатації дорогої техніки. Тому завжди користуйтесь послугами професійних сервісних центрів. Досвідчені фахівці швидко та недорого усунуть несправність. Якість послуг підтверджується офіційною гарантією на всі роботи та запасні частини.

Чому не вимикається холодильник – Огляд частих поломок

Коли холодильник працює, ми чуємо характерний звук, це робота його компресора. У багатьох моделях компресор здатний періодично вимикатися, коли в його роботі немає необхідності. Але в той час, коли в холодильнику або морозильній камері температура стає вище заданої на панелі управління, компресор знову вмикається в роботу. Це нормальний розвиток подій у процесі функціонування холодильника.

Інша справа інверторні компресори у холодильнику. Такі агрегати працюють постійно без відключення, але на відміну від звичайних, коли в їхній роботі немає необхідності вони здатні знижувати свої обороти до граничного мінімуму, що може створювати ілюзію того, що компресор відключився. Це також нормально.

Але якщо холодильник має звичайний компресор і працює без відключень або інверторний працює постійно на високих оборотах, це ознака того, що функціонування виробу відбувається неправильно, можливо відбулася поломка холодильника.

Холодильник не вимикається через витік фреону

Фреон в холодильнику є основним і одним з найважливіших елементів, які забезпечують охолодження та заморожування. Саме завдяки цьому газу навіть у спекотну погоду в холодильнику підтримується необхідна низька температура. Об’єм фреону для нормальної роботи в системі холодильника повинен бути в нормі, його не повинно бути більше чи менше. Отже, якщо норма обсягу порушується, нормально працювати холодильник не зможе.

Найчастіше рівень об’єму фреону порушується через витік. Причина самого витоку може бути абсолютно різною, наприклад, неправильне транспортування, механічне пошкодження, розгерметизація трубок в місцях паяння та інше. Якщо модель вашого холодильника з одним компресором, то в холодильній та морозильній камерах буде висока температура, якщо компресора два, то одна з камер працюватиме нормально, а друга ні.

В результаті витоку фреону, утворюється температура вище норми в одній із камер холодильника або відразу в двох. Високу температуру холодильник намагатиметься опустити до заданої на панелі управління, компресор працюватиме, але марно, температуру опустити не вдасться, а компресор не зупинятиметься, поки не вийде з ладу. Щоб усунути поломку, необхідно виявити місце витоку та ліквідувати його. Після усунення місця витоку слід вакуумувати систему, замінити фільтр-осушувач та зробити заправку фреоном.

Виконати таку роботу самостійно не можна, адже, крім навичок ремонту холодильника, знадобиться також спеціалізований інструмент, який практично зазвичай не зустрічається в домашньому господарстві.

Нещільно прилягає ущільнювач дверцят

Герметичною є не тільки система холодильника, за якою циркулює фреон, а й самі камери холодильника в той момент, коли дверцята закриті. Виробники дбають про те, щоб ізоляція камер була максимально високою, щоб тепле повітря зовні не мало можливості потрапити всередину холодильника, таким чином компресор працює рідше, відбувається економія ресурсу даного агрегату і стає меншою витрата електроенергії.

Досить важливим елементом такої ізоляції стає простий ущільнювач, розташований на дверцятах холодильника. Часом ми не звертаємо жодної уваги на нього, але лише до того часу, поки холодильник працює справно. Якщо з якоїсь причини деформується ущільнювач, його форма порушується або він піддається механічному пошкодженню, всі властивості ізоляції в цей момент втрачаються.

Як результат, холодне повітря з камери холодильника може залишати межі цієї камери, а тепле може проникати всередину. В результаті такого процесу температура всередині холодильника постійно зростає, компресор починає вимикатися рідше, а дуже скоро зовсім не вимикається. Відновлювати ущільнювач дверцята холодильника, найчастіше немає необхідності, його потрібно замінити на новий.

Це робиться легко, просто знімається старий ущільнювач із пазів, а на його місце одягається новий. Таку процедуру можна зробити самостійно.

Поломка вентилятора у системі відтайки

Конструкція сучасного холодильника із системою No Frost дещо складніша, ніж конструкція звичайного холодильника із статичною системою відтайки. Але, зважаючи на сучасні вимоги до технологій від споживачів, найчастіше сьогодні використовуються холодильники саме з системою No Frost. Крім шуму при роботі компресора, ми зможемо чути ще і роботу вентилятора, який розташований у системі відтайки.

Саме цей вентилятор дозволяє охолодженому повітрі циркулювати у камерах холодильника. Але є моменти, коли вентилятор не може працювати. Його мотор може згоріти через ряд причин, якщо несправний ТЕН в системі відтайки, вентилятор може покритися льодом і також не зможе обертатися. Якщо таке відбувається, у холодильнику неухильно підвищиться температура.

При підвищенні температури компресор, як і в попередніх випадках, відреагує і почне працювати на підвищених оборотах. В результаті він припинить відключатися зовсім і не зменшуватиме обороти, якщо він інверторний. За такої поломки, необхідно з’ясувати причину несправності, адже відсутність роботи вентилятора може бути лише наслідком. Для точної діагностики краще запросити досвідченого майстра, який швидко з’ясує причину, а й якісно усуне її.

Поломка в системі відтайки

Система відтайки властива конструкції холодильників із системою No Frost. Завдяки їй, у нас не виникає потреби у розморожуванні холодильника, адже це відбувається автоматично. Але відбувається це лише у повністю справних холодильниках. Якщо з якоїсь причини система відтайки не може працювати коректно, то в морозильній камері утворюється великий шар льоду, який перешкоджатиме нормальній циркуляції охолодженого повітря.

Як результат, у холодильник не проникатиме охолоджене повітря, температура всередині камери зростатиме, компресор включиться в роботу і функціонуватиме на максимальних обертах без відключення. До схожої проблеми призводить і зледеніння вентилятора, завдяки якому охолоджене повітря циркулює камерами. Вентилятор може бути справним, але до неможливості його роботи призвела поломка елемента в системі відтайки.

Сама система відтайки складається з кількох елементів, але найчастіше несправності піддається ТЕН. Це не дуже потужний нагрівальний елемент, який періодично включається в роботу і допомагає розтанути інею, що утворюється. Щоб з’ясувати справжню причину поломки та виявити непрацюючий елемент, важливо провести якісну діагностику. Для цього необхідно звернутись до сервісного центру.

Неправильно працює керуюча плата

Така причина поломки виключена у холодильниках з механічною системою керування. Однак, якщо ми маємо справу з більш-менш сучасним холодильником, варто розуміти, що всі вони мають електроніку, а, відповідно, плата, що управляє, також є в їх конструкції. Керівна плата є своєрідним центром холодильника, який приймає дані від різних датчиків, розташованих у конструкції пристрою, аналізує їх та розподіляє необхідні команди на вузли холодильника.

Саме завдяки таким командам від керуючої плати компресор включається, вимикається або правильно контролює обороти своєї роботи. Результат несправності плати може бути найрізноманітнішим. Якщо поломка відбулася в ланцюгу датчика температури, то плата не буде «розуміти», що температура всередині холодильника достатньо, компресору настав час відключатися. Отже, компресор продовжить працювати, навіть якщо в холодильнику вже утворюється снігова шуба.

Керуюча плата має властивість ламатися, якщо відбувається перепад напруги в електромережі, внутрішнє замикання чи плату потрапляє волога. Самостійно проводити ремонт керуючої плати настійно не рекомендується, адже некваліфіковане втручання може погіршити проблему або призвести до нових супутніх поломок.

Неправильно працює датчик температури або термостат

Лише вдумайтеся, як компресор може розуміти, коли він повинен працювати, а коли йому час відключитися. Насправді цей процес одночасно простий і складний. Спочатку необхідно встановити на панель управління бажану температуру всередині камер. Далі включається компресор, температура починає опускатися до заданих параметрів, це контролюватиме датчик температури. Як тільки датчик визначить, що температура опустилася до необхідних параметрів, він передасть відповідну інформацію на плату, яка і передасть команду компресору на відключення.

Досить довгий і непростий алгоритм, але в той же час цілком зрозумілий. Але варто лише одному ланцюжку в даному алгоритмі вийти з ладу, як робота всього холодильника стане не правильною. Наприклад, якщо датчик температури буде неправильно вимірювати температуру або зовсім перестане працювати, плата не зможе отримати інформацію про температурний режим в холодильнику. Це розцінюватиме як необхідність продовжувати роботу, компресор не отримає команду зупинитися і працюватиме без відключення.

У цьому випадку ремонт температурного датчика недоцільний, його потрібно замінити на новий. Якщо ви орієнтуєтеся в пристрої холодильника, зробити заміну можна самостійно, але якщо ви не розумієте, де розташовується датчик температури, краще звернутися до майстра для ремонту холодильника.

Підведемо підсумок

Постійна робота компресора холодильника без відключення або зниження обертів інверторної системи є свідченням поломки. Її необхідно вчасно діагностувати та усунути, адже при роботі компресора без зупинки він дуже швидко втрачає свій ресурс і, рано чи пізно, може згоріти.

Основні поломки, через які компресор холодильника працює без відключення:

· Холодильник не відключається через витік фреону – необхідно усунути місце витоку та зробити заправку фреоном;

· Нещільно прилягає ущільнювач дверцят – пошкоджений ущільнювач потрібно замінити на новий;

· Поломка вентилятора в системі відтайки – якщо вийшов з ладу вентилятор, його потрібно замінити, якщо вентилятор не працює через систему відтайки, необхідно діагностувати її;

· Поломка в системі відтайки – перевіряється працездатність всіх елементів системи, пошкоджені та непрацюючі вузли змінюються на нові;

· Неправильно працює керуюча плата – пошкоджені елементи на платі перепаюються, доріжки, що окислилися, зачищаються, іноді може знадобитися перепрошивка пам’яті;

· Неправильно працює датчик температури або термостат – датчик потрібно замінити на новий, його ремонт недоцільний.

Холодильник не вимикається: 7 причин перевантаження компресора

Холодильник — король кухні. Без нього не хочеться варити борщ на кілька днів, запасатись м’ясом, балувати себе тортиками. Щоб агрегат охолоджував довго та якісно, ​​потрібно стежити за циклічністю увімкнення/вимкнення.

Розберемося, в яких випадках цього не відбувається і як часто ваш холодильник повинен відключатися від електромережі.

Як часто має вимикатися холодильник?

Багато залежить від моделі, завантаженості агрегату, налаштувань, температури в приміщенні, заправленого фреону та інших факторів. Співвідношення часу роботи та простою має бути в межах 1/4-1/2. Ці пропорції є актуальними для агрегату, який давно не розморожувався. Після першого увімкнення або розморожування холодильник може працювати без зупинки більше ніж годину.

Приклади нормальних інтервалів роботи та відпочинку: 3 та 6, 2 та 8 хвилин. Тривалість одного циклу зазвичай у діапазоні 8-15 хвилин. Тобто вважається нормою відключення 4-8 разів на годину. Відхилення у часових інтервалах допустимі. Головне, щоб апарат періодично вимикався. Зворотна ситуація говорить про неправильні умови роботи чи несправність.

Холодильник працює без зупинки: що зробити насамперед

Спочатку перевірте умови роботи агрегату. Дверцята повинні бути щільно закриті. Перешкодити герметичності може нагромадження продуктів, ручка від сковорідки, зношування гуми ізоляції тощо.

Якщо з герметичністю порядок, переходимо до наступного етапу — перевірки робочої температури. Розморожуємо холодильник і вмикаємо його без продуктів. Через пару годин вимірюємо температуру градусником у морозилці та холодильній камері. Вона має відповідати нормі. Якщо агрегат не може охолоджувати до необхідного рівня, казус не пов’язаний з термодатчиком. Датчик не дає сигнал через високу температуру, і холодильник тому не вимикається. Далі розглянемо з яких причин компресор безперервно працює.

Чому не відключається холодильник: найпоширеніші причини

За відключення агрегату відповідає терморегулятор чи термодатчик, тому серед потенційних винуватців він першому місці. Втім, не варто скидати з рахунків інші нюанси:

Несправність терморегулятора або неправильне налаштування

Не варто бездумно налаштовувати роботу холодильника. Після виставлення максимально низьких градусів агрегат довго не вимикатиметься. Особливо якщо його забито під зав’язку.

У холодильнику без електроніки є термостат — прилад, який періодично розмикає та замикає ланцюг живлення, знеструмлюючи та знову включаючи мотор-компресор. При несправності терморегулятора двигун працює безперервно та сильно морозить. При несправності термостата його треба замінити. Після усунення несправності зверніть увагу, через скільки став відключатися холодильник, все має бути в межах норми.

Витік холодоагенту

У разі невеликого витоку фреон може виходити кілька тижнів. При цьому холодильник продовжує працювати. Тиск у системі падає, мотору для досягнення потрібної температури доводиться працювати, не вимикаючись, але вийти на необхідні градуси йому все одно не вдається. Температура у холодильнику не відповідає належному рівню.

Виявити втрату фреону можна за масляною плямою на трубці, утворення льоду зовні, біля компресора. Однак, щоб точно відповісти на запитання, чому холодильник не хоче відключатися, швидше за все доведеться запросити фахівця. У разі витоку фреону ви не зможете самі усунути несправність. Потрібно буде знайти місце виходу холодоагенту, запаяти пробій та заповнити систему заново.

Джерела тепла поруч

Буває, що холодильник неправильно працює відразу після установки. Він повинен розташовуватися поруч із джерелами тепла: потужними радіаторами опалення, камінами, газовими плитами тощо. Уся ця техніка підігріває корпус агрегату. У стінах холодильника, звичайно, є теплоізоляція, але гріти його зовні не варто. Це може стати додатковою причиною, яка разом з іншими обставинами не дає апарату відключатися.

Проблеми з ущільнювачем дверей

Згодом ущільнювач деформується, і дверцята зачиняються не щільно. Всередину заходить тепле повітря з кімнати, що перешкоджає охолодженню продуктів. В результаті холодильник довго працює і не хоче вимикатися. Перевірити ущільнювач можна, залишивши всередині ліхтарик вночі. Якщо з корпусу йде смужка світла, то гумка не забезпечує належну герметичність. Трохи деформований ущільнювач розправте самостійно. Для цього:

  • розморозьте холодильник;
  • обробіть гумку окропом з чайника, нижню частину можна пором з носика праски;
  • розправте ущільнювач;
  • Закрийте дверцята на пару хвилин для вирівнювання товщини гумки.

Несправність компресора

Найгірший варіант — несправність компресора. Якщо всі вищезгадані несправності до вашої нагоди не ставляться, залишається грішити на серце холодильника. Проблеми з ним бувають після тривалої експлуатації або у разі заводського дефекту. Заміна компресора — дорога процедура, яка потребує професійного підходу. Якщо проблеми з бюджетним агрегатом, перевірити деталь можна за допомогою мультиметра: продзвонити обидві обмотки, скласти їх опори та порівняти отримане значення з тим, що дають два паралельні штирі. Оми повинні вийти приблизно однакові.

Чому ще може не вимикатися холодильник? До сказаного вище додамо пару пунктів:

  1. Засмітилися трубки, якими циркулює фреон.
  2. Несправна плата керування. Для холодильників, які не оснащені електронікою, першопричиною несправності може стати терморегулятор. Для більш просунутих пристроїв — термодатчик, який подає сигнал на плату. Якщо він зламався — витрачатися особливо не доведеться. Гірше — коли згоріла плата.

Якщо агрегат не відключається — не затягуйте з ремонтом: перевантаження компресора може призвести до виходу з ладу.