Чим відрізняються англійські троянди від шрабів

| | 0 Comments| 20:10
Categories:

Зміст:

Грамотна обрізка троянд різних груп: основні відмінності, терміни та ступінь укорочування пагонів

Обрізка різних груп троянд, терміни та ступінь укорочування пагонів – відрізняються досить сильно. Одним групам показана сильна обрізка, іншим – середня та слабка. Коротку обрізку застосовують до саджанців при посадці. Нагадаємо, саджанці троянд нашого розплідника професійної якості, повністю готові до посадки і вже обрізані. Далі читайте рекомендації щодо кожної групи.

Важливо: щоб вибрати догляд, що найбільш підводить для кожного сорту, важливо знати до якої групи троянд він відноситься. Щоб розібратися – читайте про класифікацію троянд у нашому блозі.

Чайно-гібридні троянди – особливості обрізки

Більшість чайно-гібридних троянд нашого каталогу – зимують просто під високим підгортанням. В Україні із затяжною теплою осінню та м’якою зимою багато квітникарів та підгортання не роблять. Під осінь троянди не обрізають, тому пошкоджені морозами і старі трирічні пагони видаляють навесні, а молоді вкорочують. Ці троянди обрізають сильно та коротко. Якщо кущі молоді або ослаблені, пагони на них обрізають на 20-25 см від землі. Міцні, дорослі кущі – на 25-35 см. Пагони, як завжди, обрізають на сильну бруньку. Бутони першої хвилі у чайно-гібридних троянд починають формуватися спочатку на найстарших пагонах, а потім на молодших, це робить цвітіння більш розтягнутим та тривалим. Друга та третя хвиля – вже на молодих пагонах цього сезону. Тому відразу після закінчення першого цвітіння, зів’ялі суцвіття прибирають, а самі пагони вкорочують до 2-4 пазух листя, до сильної зовнішньої бруньки.

Флорибунди, спрей-троянди – як обрізати

Флорибунди і спрей-троянди вважаються більш потужними і здатні квітнути довше і рясніше, ніж попередня група. Тому їх стрижуть, комбінуючи сильну та середню обрізку. Дворічні пагони укорочують сильно, на 15-20 см від землі, залишаючи лише 3-5 бруньок. А однорічні та прикореневі пагони – вкорочують на третину висоти. Так крона стає гіллястою, цвітіння ще більш пишним та довгим. Після першої хвилі цвітіння – пагони, що відцвіли, на кущах вкорочують на четверть-третину висоти.

За такою ж схемою обрізають мініатюрні троянди-патіо та бордюрні. У найменших троянд після цвітіння видаляють тільки зів’ялі суцвіття до першого листка.

Виткі троянди – обрізка для цвітіння

Якщо плетисті троянди обрізати грамотно, їх цвітіння буде настільки пишним, що сад буквально буде вкритий каскадами пагонів, що квітнуть по всій довжині.

Обрізка різних груп плетистих троянд суттєво відрізняється. Є так звані – рамблери та клаймбери, вони відрізняються будовою куща. Перші – цвітуть одноразово, формують довгі гнучкі гілчасті пагони, яким обов’язково потрібна опора, арка, обелікс, альтанка та ін.

В інших – міцні прямі повторноквітучі пагони, які можна вирощувати не лише на шпалері. При відповідній обрізці вони можуть рости великим високим кущем, що вільно росте, без опори. Докладніше про особливості та відмінності рамблерів та клаймберів (клаймінгів) – читайте у статті.

Обрізка рамблерів, таких як Фламментанц та ін. сорти роблять з урахуванням того, що рясно і по всій довжині цвітуть пагони минулого року. Тому після цвітіння зазвичай видаляють більшість відцвілих гілок. А молоді пагони у міру росту направляють так, щоб вони розташовувалися на опорі горизонтально, або пологими спіралями під нахилом. Таке положення пагонів стимулює закладку квіткових бруньок майбутнього сезону по всій довжині. Частину старих гілок теж можна залишити для того, щоб кущ був сильнішим.

При такому підході основну обрізку рамблерів проводять після цвітіння влітку. Звільнення куща від старих гілок стимулює активний ріст молодих пагонів заміщення. Якщо молодих гілок недостатньо, сезонний приріст невеликий, кущ молодий чи слабкий, то старі пагони лише вкорочують до 35-45 см від основи.

Є й інший підхід до обрізки рамблерів дуже помірний. Так можна отримати високу троянду з довгими пагонами на альтанці, огорожі або стіні будівлі. Повністю прибирають тільки старі та пагони, що загущають. Інші – вкорочують на половину або на третину щовесни, бічні на 3-5 бруньок від основи для кущіння в нижній частині. Суперрясного цвітіння при такій обрізці не буде, звичайно, але зате троянда зможе обплести значну поверхню. Про особливості вирощування плетистих троянд – у публікації.

Обрізання клаймінгів, великоквіткових повторноквітучих плетистих троянд проводиться інакше. Найбільше бутонів з’являється на двох-трьохрічних гілках. Молодий приріст теж квітне наприкінці сезону на верхівках пагонів. Тому повністю прибирають пагони старші за чотири роки. Після цвітіння видаляють зів’ялі суцвіття до першої добре розвиненої бруньки. Якщо потрібно, пагони вкорочують на 1/3 для формування округлої крони або обрізають тільки до першого сильного листа. Намагайтеся видаляти квітки, що обсипаються, відразу ж, регулярно. Якщо їх залишати, це буде сильно затримувати формування бутонів для повторного цвітіння. Бічні пагони із зовнішніх боків куща, рекомендуємо обрізати на 3-4 бруньки від основи пагонів, щоб крона була пишною і квітучою з самого низу. Такий прийом обрізки допоможе уникнути голих ніг куща. За наявності опори клаймінги формують довгі плетисті пагони. Гілки у клаймінгів порівняно жорсткі, і розташовувати їх на шпалері зручно – віялоподібно. Якщо опори немає, то сорти цієї групи можуть рости як великий кущ. За таким саме принципом обрізають і плетисті англійські троянди.

Як обрізати паркові, сучасні шраби, англійські кущові троянди

Це великі кущові троянди, повторноквітучі, з безліччю стовбурів, що ростуть від основи куща. Деякі сорти за здатність формувати довгі пагони за наявності опори, іноді називають напівплетистими. Квітки утворюються на двох, трьох-і навіть чотирирічних пагонах при гарному догляді. Потім гілки обрізають. Навесні пагони вкорочують до першої сильної зовнішньої бруньки, щоб надати кущу гармонійної форми та стимулювати розгалуження. Бічні – на 2-4 бруньки для кущіння в нижній частині. Влітку після першого цвітіння зрізають суцвіття разом із третиною довжини пагона, щоб кущі формували нові бутони наступної хвилі.

Важливо: 3-4 літні пагони шрабів, на відміну від чайно-гібридних та флорибунди – обрізають не на кільце, а на 2-4 бруньки, залишають 25-35 см від землі. Від них можуть відростати молоді пагони. Якщо ні, то частини, що залишилися, обрізають на рівні землі.

Якщо кущ великий, високий, сильний, не варто намагатися зробити його компактнішим за допомогою сильної обрізки. Уважно читайте описи сортів та відгуки в каталозі, дивіться фото, щоб вибрати ті, що гармонійно впишуться у дизайн вашого саду. Після надмірної обрізки великий кущ буде довго приходити до тями, нарощувати нові гілки на шкоду цвітінню, яке відсунеться на другу половину літа і буде дуже скромним.

Для сучасних шрабів і старовинних паркових троянд у літній період досить помірної обрізки, що коригує. У однократно квітучих троянд її проводять відразу після цвітіння, у ремонтантних – навесні. Гілки високих шрабів укорочують на третину-чверть, у компактних сортів до половини довжини.

Як формувати ґрунтопокривні троянди

Це найстійкіша до умов вирощування, невибаглива і тому популярна у ландшафтному дизайні група. Ґрунтопокривні троянди не можуть похвалитися такою ж різноманітністю сортів як чайно-гібридні або флорибунди, але це витривалі, швидкорослі, рясно квітучі кущі. Їх особливість – здатність формувати розпростерті пагони, що красиво «стікають» з підпірної стінки або контейнера на терасі, густо покривають свою ділянку клумби, відрізняються щільним здоровим листям, і кроною схильною до загущення.

  • Обрізання сортів з невисокою кроною, що стелиться, проводять навесні, видаляючи старі і хворі пагони, можна прибрати ті, які занадто загущують кущ.
  • Обрізка більш високих сортів із довгими дугоподібними пагонами – схожа на формування шрабів. Забирають гілки старше 4 років, проріджують крону при необхідності, надають кущу бажаної форми, наприклад, кулясту.

Вважається, що потрібно повністю видаляти пагони, що відцвіли, щоб стимулювати подальше цвітіння, робити обрізку за типом рамблерів. Але, більшість сучасних ґрунтопокровних сортів добре квітне практично без формуючої обрізки, тільки з санітарною та омолоджуючою, достатньо протягом літа видаляти відцвілі суцвіття. Спостерігайте за своїми трояндами, і вони вас самі підкажуть як їх краще обрізати.

Доглядати троянди не так складно, як новачкам здається спочатку. Дотримуйтесь рекомендацій наших фахівців, і ви навчитеся отримувати розкішне цвітіння королеви квітів за порівняно мінімальних зусиль.

Троянди шраби: опис, посадка і догляд (фото)

Флорибунда (лат. Floribunda – «рясно квітуча») – група сортів троянд, виділена окремо в 1976 р, як проміжна ланка між поліантовими і чайно-гібридними трояндами.

Авторство селекції приписують відразу двом оригінатором: американцеві П. Ламберту і данцеві Св. Поульсену, які проводили експерименти зі схрещування на початку 20 століття. Знайомі нам сьогодні безліч сортів троянд флорибунда вивів знаменитий селекціонер троянд Євген Бренер в 40-50 рр. В даний час налічується більше сотні сортів флорибунда і не припиняються роботи зі створення нових.

Важливо! Останнім часом в спеціалізованій літературі Флорибунда часто називають «грандифлора», стосовно сортам, що дає особливо великі квіти.

опис рослини

Шраби – це визнаний міжнародною ботанічної класифікації клас садових троянд. З англійської мови слово «Shrub» перекладається, як чагарник, що безпосередньо відображає зовнішні ознаки групи. Шрабовие, паркові або ландшафтні троянди представлені великою кількістю високих, низьких і навіть полуплетістних різновидів культури.

В окрему групу вони були виділені тільки в другій половині 20 століття, а в поширенні і селекції брало велику кількість дослідників по всьому світу. Наприклад, саме до шрабов сьогодні відносять всі види англійських садових троянд, канадських, німецьких і французьких селекціонерів. Усередині групи виділяють кілька підрозділів, що відрізняються в зростанні пагонів і формі куща.

Для всіх шрабов характерно рясне і тривале цвітіння, яке може тривати весь сезон. Це морозостійкі і невибагливі рослини, не завжди потребують зимовому укритті. Цю групу троянд часто застосовують в ландшафтному дизайні завдяки активному росту – всього за одне літо вони можуть вирости до 150 см.

Краще купувати саджанці у вигляді коренів з торфом, упакованих в мішки, ніж готову троянду в контейнері, якої складніше адаптуватися до умов саду.

При виборі куща треба переконатися, що у нього:

  • є кілька стебел трохи тонше олівця;
  • стебла одревесневевшіе, зелені і несморщенние;
  • коріння добре розвинені і розгалужені;
  • немає молодих нирок і пагонів на стеблі.

Детальніше про сортах і видах троянд флорибунда розказано тут.

У більшості випадків квітникаря залишаються дуже задоволеними трояндами-шрабов. В інтернеті можна прочитати величезну кількість захоплених слів про цей вид квітів.

Нижче представлені лише кілька з них:

  1. Валентина, 50 років: «Розвожу квіти на своїй дачній ділянці вже не один десяток років. Самими ж улюбленими серед них є троянди-шраби, так як вони прекрасно переносять під час моєї відсутності на дачі в будні дні і холодну пору року. При цьому протягом всього літа радують великою кількістю ароматних бутонів ».
  2. Світлана, 35 років: «Нещодавно переїхали з чоловіком в сільський будиночок. Захотіла прикрасити ділянку яскравими квітами. Колеги-садівники порадили придбати шраби, так як догляд за ними виявляється під силу початківцям квіткарем. Моїм кущах 3 роки – вони прекрасно цвітуть, відмінно витримують 30-градусні морози і часта відсутність поливу в літній час. Можу сміливо рекомендувати їх всім любителям троянд ».
  3. Володимир, 65 років: «Після відходу на пенсію переїхав в село. Квітникарством захоплювався завжди, тому вирішив розвести свій сад. В першу чергу купив різні сорти троянд, але найбільше мені сподобалися шраби – вони цвітуть з перших днів літа і до пізньої осені. При цьому під час роботи в саду я насолоджуюся поширюється пахощами. Сусіди нерідко просять саджанці. Чудові квіти ».

Тепер поговоримо про ключові особливості поливу і внесення добрив. Щотижня вам потрібно буде поливати квіти. Вологу землю вони люблять, але сильний застій вологи категорично не переносять. Одного відра води на кущ буде більш ніж достатньо. Англійські троянди не сприймають, коли на листя потрапляє вода – на них може з’явитися небезпечний грибок. При неправильному поливі паростки будуть погано рости, та й квіток буде набагато менше.

Всі без винятку види троянди поливаються рано вранці або після 7 вечора. Після кожного поливу кущики пухкі і підгортати.

Що стосується добрив, в першу чергу потрібно використовувати торф’яну землю або компост. Це істотно сповільнить висихання грунту. Навесні, в період зав’язування нирок, настійно рекомендується удобрити англійські троянди азотом – особливо якщо використовується сорт троянда belvedere. У літній період рекомендований калій і фосфор, які забезпечують цвітіння і швидке зростання.

А як же гній Його в перепрілий вигляді рекомендується вносити кожні 2-3 роки. Щоб зміцнити стебла троянд, не забудьте внести трохи калію перед зимівлею.

Троянди Шраби сорти: інструкція по правильному вирощування та догляду

Чайно-гібридні культури користуються у квітникарів великою популярністю. Вони з’явилися з чайної і ремонтантной троянд. Саме ця категорія часто застосовується для створення букетів. Для суцвіть характерна правильна форма і ніжний аромат.

При оформленні саду кущі можуть використовуватися окремо або в групах. Характерною особливістю таких культур вважається відтінок листя. Вони відрізняються зеленим забарвленням з червонуватим відливом. Такі кущі мають по 1 квітці на гілці. Вони володіють великими розмірами і досягають 10-12 сантиметрів у висоту.

Рослини потребують правильного догляду. Завдяки цьому вдається уникнути поширених захворювань. Кущі характеризуються стійкістю до морозів до -18 градусів.

У сорту шраби є кілька характерних особливостей. Це один з небагатьох видів, який цінується не за привабливий зовнішній вигляд окремої квітки, а за тривале цвітіння великої кількості квітів. Нижче – ще 7 особливостей:

  1. Різноманітна забарвлення бутонів. Дійсно, ви можете побачити яскраво-червоні, коричневі і навіть бузкові відтінки. А адже ще бувають смугасті, строкаті пелюстки.
  2. Незвичайна форма і розміри. Ви можете зустріти напівмахрові, мелкоцветковиє, махрові сорти. І це ще не межа!
  3. Що стосується листя, їх відтінки не менш цікаві – зустрічаються навіть бордові листочки. Плоди декоративні, навіть шипи виглядають дуже мальовничо.
  4. Цвітіння рясне і насичене. Перші квіточки з’являються в кінці травня, пелюстки опадають тільки у вересні.
  5. Просто фантастичний аромат більшості сортів.
  6. Всі без винятку сорти ростуть досить швидко – за один вегетаційний період можуть досягти 150 см. Кущі досить витончені, мають гнучкими гілочками.
  7. Зимостійкість. Крім того, посадка і догляд шрабов не уявляють особливої ​​складності. На зиму ви можете просто вкрити їх на зиму, а деякі англійські і канадські троянди без проблем переносять морози в -30 градусів. Єдина особливість, яка може викликати труднощі у початківців садівників.

Шраби відрізняються високою стійкістю і сильним імунітетом. Зараження зазвичай відбувається тільки на тлі недотримання агротехніки вирощування, догляду та при посадці в надмірно вологих ґрунтах. В такому випадку є ризик появи грибкових захворювань, наприклад, борошнистої роси, плямистості або сферотеки. У разі виявлення ознак хвороби необхідно обрізати всі уражені частини куща, провести комплексну обробку фунгіцидом.

Шкідники зустрічаються частіше, зазвичай це садовий хрущ або малиновий довгоносик, тля і павутинний кліщ вражають троянди вкрай рідко. Зазвичай комахи живуть в бутонах, а після їх повного знищення переходять і на інші частини рослини. Як заходи боротьби і профілактики застосовують комплексні органічні інсектициди широкого спектра дії.

Шраби стали справжнім символом процвітання і доглянутості ділянки. Вони дозволяють створити унікальну квіткову композицію, яка буде радувати вас практично все літо. Догляд за ними простий, рослини рідко хворіють і не потребують великої кількості добрив. При вирощуванні важливо грамотно підібрати сорт і розташувати кущ в оптимальному для культури місці.

Велика популярність шрабових троянд обумовлена не тільки універсальністю використання цих рослин, а й унікальною невибагливістю, стійкістю культури. Чагарник може переносити досить сильні морози, рідко хворіє і навіть при мінімальному догляді активно зростає і входить в стадію цвітіння. Нижче наведено базові моменти догляду за шрабов.

Всі види троянд – вологолюбні рослини, але при цьому потрібно уважно дотримуватися режиму поливу. Вологу рекомендується вносити виключно під корінь, щоб уникнути хвороб листя. Протягом усього літа полив проводять до двох разів на тиждень з розрахунку 10-12 літрів на одну рослину.

Воду потрібно використовувати тільки відстояну і не нижче температури навколишнього середовища. У період активної вегетації з кінця весни і по першу половину літа обсяг поливу можна збільшити. Помірне обприскування листя і квіток проводять тільки в разі крайньої необхідності, наприклад, в посушливу погоду, коли є ймовірність в’янення.

Після опадання бутонів з кінця серпня по другу середину вересня полив повністю припиняють, що дозволяє рослині спокійно перейти в період спокою, почати формувати нові пагони.

підживлення

Найкраще троянди реагують на органічну підгодівлю. У перший раз добрива вносять в грунт під час підготовки до посадки, позику процедуру проводять двічі на рік (восени і навесні) протягом перших трьох років зростання. Крім цього протягом сезону у рослини з’являється потреба і мікро- і макроелементів.

Для підтримки здоров’я рослини рекомендується використовувати комплексні мінеральні підгодівлі для садових квітів, в яких міститься весь спектр речовин. Підживлення проводять в момент початку утворення бутонів, в період активного цвітіння і перед початком спокою. Склад потрібно вносити виключно під корінь після чергового поливу, дотримуючись дозування, зазначену на етикетці кошти.

Оскільки для кореневої системи потрібен добре аерованих грунт, розпушування проводять з регулярністю 2-3 рази за сезон. Процедуру можна здійснювати протягом перших трьох років життя рослини, так як через об’ємної листяної частини розпушування в подальшому проводити вкрай складно.

Разом з цим проводять і мульчування, як чого застосовують тирсу або торф. Це дозволяє знизити швидкість росту бур’янів, а мульча буде утримувати вологу в ґрунті довгий час після поливу. Коли чагарник досить розвинеться, необхідність в процедурі зникає, так як в кореневій частині утворюється природний шар з опалого листя.

Всі садові троянди потребують регулярної формуванні куща. Це дозволяє омолодити рослину, надати необхідну декоративну форму. У перший раз обрізку слід проводити мінімум через 1,5-2 роки після посадки саджанця, як правило, в першій або другій декаді квітня. Восени проводять планову прищіпку відцвілих бутонів, після чого можна проводити укриття троянди на зиму.

Особливості форміровкі безпосередньо залежать від сорту і виду троянди. Зазвичай підрізають пагони приблизно на половину або на 2/3, залишаючи до 5-6 нирок зростання. У тому випадку, якщо є необхідність омолодити кущ, то гілки зрізають прямо біля самої землі, зберігаючи кілька молодих і сильних пагонів.

Крім цього, протягом всього сезону бажано своєчасно видаляти деформовані, викривлені і хворі частини рослини, щоб уникнути зараження всього куща. Після обрізки обов’язково потрібно обробити місце зрізу садовим варом або деревною золою.

пересадка

Шрабовие троянди можуть спокійно рости і розвиватися на одному місці більше 15 років без необхідності пересадки. Потреба в цій процедурі з’являється, коли рослина повністю припинило зростання, знизилася якість цвітіння, бутони виглядають слабкими або мають невиразний забарвлення.

Процедуру пересадки проводять тільки після повного цвітіння, але перед початком заморозків. Для цього кущ повністю обрізають під самий корінь, а потім акуратно викопують і переносять на нове місце. Під час пересадки слід уважно стежити за корінням, намагаючись не пошкодити їх. Після перевалки рослині потрібно більш ретельний догляд, особливо полив і підгодівля.

Наявність опори необхідно тільки для великих і полуплетістие чагарників, які вирощуються на відкритій ділянці. Зазвичай застосовують кол, вбитий поруч з рослиною, або невелику решітку, що найбільш естетично виглядає при груповій посадці троянд. Висота опори розраховується з обсягу куща, повинна становити не більше 2/3 від його розміру.

Багато квітникарі в якості підтримки застосовують різні декоративні елементи, що дозволяє створити красиву і органічну композицію. При вирощуванні рослини на вітряних ділянках, опору встановлюють ще в процесі посадки саджанця, потім лише змінюючи її по мірі зростання троянди.

Перед посадкою важливо правильно вибрати саджанці. Перевагу варто віддавати однорічним рослинам зі здоровою кореневою системою без пошкоджень і рівними хорошими відростками. Кора повинна бути без Одеревіння і не пересушеній. Коли коренева система трохи підсушити її необхідно за добу до посадки замочити її в посудині з водою.

Місце і для посадки саджанців безпосередньо залежить від вибраного сорту. Якщо квіти не схильні до вигоряння кущі садять на ділянках з гарним освітленням. У разі схильності до вицвітання, кущі висаджують на ділянках, захищених від прямих сонячних променів.

Залежно від розмірів дорослої рослини, кущі висаджують на відстанях достатніх для повноцінного розвитку. Об’ємні рослини садять з проміжками між кущами до 1,5-2 метрів. Високі рослини з віком втрачають листової покрив нижній частині стовбурів, тому поруч зніми потрібно садити невисокі сорти, які прикриють порожні стовбури. Більш дрібні сорти висаджують з відстанями між кущів близько 50 сантиметрів.

Підготовка місця для посадки полягає в попередньому добриві грунту за 2 тижні до висадки. Добриво робиться торфом або компостом. Ями роблять розмірами 0,5 метра в ширину і довжину і глибиною 50-60 сантиметрів. На дно ями укладають суміш ґрунту і добрив і добре поливають. Потім на середину ями встановлюють саджанець і закопують грунтом трохи утрамбовуючи. Після того як саджанці посаджені грунт навколо рясно поливають і мульчують тирсою.

Оптимальним часом для висадки саджанців троянди-шраби вважається кінець весни або початок осені, коли грунт не менше 10 ℃.

Розведення троянд-шраб не вимагає спеціальних знань і застосування великих зусиль по догляду, тому підійде навіть для квітникарів любителя. Більшість сортів не вимагає створення спеціальні умови. Догляд – це своєчасний полив, обрізка кущів та захист від зимових холодів.

Полив і підгодівля

Ці гібриди не потребують частої поливанні, їх треба поливати рясно в міру необхідності. Часті поливи маленьким об’ємом води робити не слід, тому що рослини можуть почати в’янути.

У районах з жарким і посушливим кліматом кущі поливають один раз в тиждень, в регіонах менш теплих полив робиться не частіше ніж раз в 10 днів. Кращий час для поливу – ранній ранок або пізній вечір, після заходу сонця.

Вибір місця і умови утримання

Для того щоб мінімізувати догляд за шрабовимі трояндами на своїй ділянці, потрібно грамотно підійти до вибору місця для посадки. Незважаючи на те, що це невибагливі рослини, в умовах підвищеної вологості або при нестачі світла можливий розвиток хвороб, зниження зростання і втрата якості цвітіння.

Освітлення і місце

Найкраще розміщувати паркові троянди на злегка затемненому, але сонячному ділянці, захищеному від сильних поривів вітру. Перед посадкою потрібно уважно вивчити опис рослини, оскільки розташування саджанців безпосередньо впливає від особливостей куща.

Зазвичай шраби висаджують в груповій посадці в миксбордере або виділеної клумбі в формі трикутника або квадрата, в якості живої огорожі або як одиночна рослина. Полуплетістие сорти відмінно підходять для декорування будівель на ділянці, наприклад, з їх допомогою можна оформити арку, колону або альтанку.

Майже всі сорти стійкі до затемнення, але при регулярному дефіциті світла можливе зниження рясності цвітіння, втрата забарвлення пелюсток. При посадці на надмірно сонячному місці є ризик вигоряння листя, а також рослина потребуватиме посилення обсягу поливу.

температура

Шраби, особливо канадської селекції, відомі своєю морозостійкістю. Рослини можуть спокійно переносити навіть самі низькі температури навколишнього середовища. У період вегетації оптимальна норма становить 16-20оС, після переходу в стадію спокою для рослини бажана прохолода, так як вона прискорює відновлення.

Для досягнення повного обсягу цвітіння досить всього 15оС, тому паркові троянди нерідко вирощують в регіонах з несприятливим кліматом. Восени, коли чагарник переходить в стадію спокою, в північних областях бажано проводити укриття, щоб зберегти здоров’я рослини.

Повітря і вологість

Троянди цієї групи можуть переносити як сухість, так і вологість. При надлишки води в ґрунті та повітрі можливе загнивання коренів, а також розвиток грибкових інфекцій. Саме тому полив рекомендується проводити тільки під корінь чагарнику.

Сильний вітер особливо шкодить великим і об’ємним кущах, тому наявність опори при вирощуванні шрабових троянд є обов’язковим. Завдяки міцним корінням і великим обсягом листя низькі сорти спокійно переносять навіть сильні пориви вітру. В цілому, всі різновиди погано реагують на протяги, тому небажано розбивати квітник на повністю відкритому місці.

Шраби відрізняються невибагливістю до складу і якості грунту. Для посадки підійде будь-який субстрат, але кращого цвітіння можна домогтися в глинистих ґрунтах з великою концентрацією гумусу. Грунт обов’язково повинна бути добре аерірованной, тому безпосередньо перед посадкою додають торф, компост або дрібний річковий пісок.

У тому випадку, якщо ви вирішили розмістити троянди на піщаному або супіщаних ділянці, попередньо рекомендується внести дернову землю з середнім рівнем кислотності. Всі сорти добре реагують на органіку, тому наявність таких добрив в грунті перед посадкою є обов’язково. Крім цього бажано домогтися слабокислого рівня кислотності грунту, що найбільш корисно для цієї культури.

Зовнішній вигляд

У групі зустрічаються бордюрні (до 40 см), середньорослі (50-80 см) і високі сорти (від 1 метра).

Листя Флорибунда густа, гладка або з прожилками, темно-зелена, глянцева, рідко зустрічаються сорти з матовими листям. Листя (5-7 штук) прикріплені до черешка, що з’єднуються за допомогою вузлів з бічними пагонами або стеблом.

Відмінною особливістю флорибунди є цвітіння не поодинокими квітами – відразу розпускається кілька бутонів, зібраних в суцвіття. Великі квіти мають різне забарвлення залежно від сорту, зазвичай яскраву і соковиту.

Зустрічаються квітки різного ступеня махровості (10-25 пелюсток), рідше прості. Багато сортів близькі за формою до чайно-гібридних троянд – мають бокаловидную чашу, інші – чашоподібні або плоскі. На відміну від чайно-гібридних сортів квіти флорибунди або зовсім не пахнуть або дають слабкий аромат.

Ми хочемо познайомити наших читачів з сортами Пінк Мондіаль, Ювілей принца Монако, Аспірин, Новаліс, Пінк, Помпонелла про які можна прочитати в наших статтях.

Підготовка до посадки

Троянди цієї групи найпростіше висаджувати саджанцями, отриманими самостійно або набутими в магазині. Посадку проводять з другої половини вересня аж до початку заморозків. На посадковому матеріалі не повинно бути механічних пошкоджень, слідів гнилі та інших ознак хвороби. Коренева система обов’язково повинна бути здоровою і добре зволоженою, що важливо для прискорення вкорінення.

Деякі квітникарі за добу перед початком робіт замочують саджанці в воді для того, щоб підготувати коріння. Ще під час покупки посадкового матеріалу потрібно уважно вивчити фото і анотацію, щоб з точністю спланувати місце для розташування.

Приблизно за 10-14 днів до посадки потрібно ретельно перекопати ділянку, після чого внести в грунт органіку з розрахунку 5-6 кг / м2. В якості добрив найкраще використовувати коров’як, але його можна замінити пташиним послідом або торфом. У несприятливому кліматі з низькою якістю грунту рекомендується внести і комплексні добрива з підвищеним вмістом фосфору і калію.

Сорти троянд шрабов з фото і описом

Шраби (англ. Shrub – пров. «Чагарник») – високорослі сорти паркової троянди чагарникового типу, для яких характерне тривале безперервне цвітіння. До шрабов відносять всі складні гібриди, які по ряду ознак НЕ віднести до Флорибунда і іншим сортам троянд. Шраби по зовнішньому вигляду схожі на Флорибунда: дають кущі з великою кількістю квітів різних відтінків і форм.

Відмінність шрабов від Флорибунда в тому, що перші більш витривалі, але цвітуть менш рясно, оскільки багато ресурсів рослини йде на формування високого куща. Також відмітною якістю шрабов є насичений аромат квіток.

Ось кілька сортів з відгуками від досвідчених садівників з фото і описом.

Сорт Магніт Шраб (Magnet Shrub) – класична кущова троянда, що характеризується ніжно-рожевими квітами і високою ароматний. Квіти багатогранні, що досягають 9 см в діаметрі, з хвилястими пелюстками. Колір троянди багатогранний, що переходить з ніжно-рожевого в персиковий і лососевий. Відгуки досвідчених садівників говорять на користь того, що кущ у троянди потужний, високий, що досягає 100 см, квіти прекрасно приживаються і цвітуть тривалий час.

Ще один сорт -ла Вілла Котта (La Villa Cotta), що має рожеві пелюстки зовні і мідні – всередині. Характеристики: здорова, глянцева соковито-зелене листя, прекрасно відтіняє квіти красуні. Є ніжний аромат, цвітіння, що радує садівника протягом усього сезону. Кущ прямостоячий, що не вимагає додаткової опори, сильний і досить пухнастий.

Якщо ви – любитель яскравих, соковитих кольорів, вам сподобається сорт Red Eden Rose (Ред Еден Роуз) з махровими квітами і яскраво-гранатовим відтінком, який до кінця літа вицвітає і переходить в малиновий. Кущ у рослини міцний, високий, цвіте великими квітами, зібраними в кисті по кілька штук. Ред Еден Роуз прекрасно переносять зиму і стійкий до різних захворювань (борошниста роса). Крім того, садівники відзначають запаморочливий аромат цієї троянди, з нотками свіжих фруктів.

Приголомшливий сорт – Бельведер Шраб Роза (Belvedere), з великими квітами персикового кольору. Оптимально виглядає в невеликих групах по три кущі. Аромат приємний, терпкий, яскравий. Однак, як відзначають багато садівників, схильна до багатьох хвороб. У тому числі і борошнистої роси.

Володар соковитих гранатових кольорів – це англійський сорт Fisherman s Friend (Фішерменс Френд) з яскравим ароматом рожевого масла. Чи не стійкий до хвороб, притаманних трояндам, зате чудово переносить морози. Має високий, потужний кущ і квіти до 15 см в діаметрі. Як відзначають багато садівників, прекрасно переносить зиму, навіть якщо кущ не вкривати.

Роза Кенні Шраб (Kennys Shrub) також заслуговує на увагу. Характеризується гарними, рожевими квітами, схожими за кольором і розміром на півонія. Кущ в зростанні досягає 90 см, в ширині – 60 см. Квіти зі свіжим чайним ароматом, під час старіння починають пахнути лимоном, а пізніше – чорною смородиною. Як відзначають садівники, такі метаморфози відбуваються з трояндою не тільки після старіння, а й з переходом дня і ночі. Багато хто любить цей сорт за розмір бутона і неповторний аромат.

Є й інші, більш класичні сорти шрабов. Це сорт флюоресцент (Rose Fluorescent), виведений ще в далекому 1977 році. Характеризується яскраво-червоними квітами, які радують своїх господарів постійним цвітінням. Як відзначають садівники, кущ прекрасно переносить дощі, а ось ароматом практично не радує.

Ще один дивовижний вид шрабов – це Романс (Romanze). Для нього характерні яскраво-рожеві квіти, зібрані в суцвіття до 15 штук в волоті. Має приємний, яскравий аромат і високий кущ до 150 см. Як відзначають садівники, рослина універсальне рослина для новачків, яке характеризується парадоксальною витривалістю і переживе будь-яку негоду, починаючи від дощів і морозів і закінчуючи сильною спекою.

Соромно було б не згадати і про такий чудовий вигляді, як Бонанза (Bonanza), що має пелюстки різних квітів. Усередині квітка сонячно-оранжевий, а зовні – рожевий. Всередині при повному розкритті квітки спостерігаються золотисті тичинки. Гарний даний вид ще й тим, що має властивості клінінгу, так як очищається не тільки від пелюсток на квітці, але і листків на стовбурі, тому в обрізку не потребує. Як відзначають садівники, шраб цвіте дуже довго, практично до самих морозів.

Приголомшливими білими квітами характеризується сорт Сноу баллет (Snow Ballet), створений відразу двома селекціонерами. Згодом квіти переходять в зелений відтінок і радують своїх господарів таким же ніжним ароматом, як і самі квіти. Кущ дуже пишний, до 120 см в діаметрі, кольорі з ранньої весни до пізньої осені. За відгуками садівників, навіть саджанці цього шрабов відмінно переносять морози.

Ще один сорт квітів від відомого селекціонера Остіна – це шраб Вільям Морріс (William Morris), названий на честь однойменного поета і художника Вільяма Морріса. Прекрасний він вже тим, що в ньому ніби спеціально змішані кілька кольорів – світиться рожевий, соковитий персиковий і яскравий абрикосовий.

Сорт Магніт Шраб (Magnet Shrub) – класична кущова троянда, що характеризується ніжно-рожевими квітами і високою ароматний. Квіти багатогранні, що досягають 9 см в діаметрі, з хвилястими пелюстками. Колір троянди багатогранний, що переходить з ніжно-рожевого в персиковий і лососевий. Відгуки досвідчених садівників говорять на користь того, що кущ у троянди потужний, високий, що досягає 100 см, квіти прекрасно приживаються і цвітуть тривалий час.

Один з найважливіших моментів в догляді за трояндами, в тому числі і шрабов – обрізка.

процес посадки

Саджанці шрабових троянд висаджують в індивідуальні ямки до 50 см в глибину. Оптимальний діаметр лунки – 50-60 см. А відстань між кущами безпосередньо залежить від сорту і цілей посадки. При створенні квітучої клумби саджанці висаджують з відстанню до 150 см, якщо ви плануєте створити живопліт або обрамлення конструкції на ділянці, посадку потрібно проводити частіше.

  1. У готову посадкову лунку потрібно укласти 3-4 ст. ложки деревної золи, при необхідності укласти шар дренажу до 5 см. В якості матеріалу застосовують великий пісок або керамзит.
  2. Саджанці з відкритою кореневою системою потрібно акуратно розправити, намагаючись не пошкодити коріння. Якщо ви купили троянду в коробці, то її можна просто перевалити з грудкою землі в підготовлену ямку.
  3. Кущик засипають землею до першої точки зростання, а потім рясно поливають водою з розрахунку до 15 л на одну рослину. На цьому ж етапі проводять мульчування, щоб уникнути впливу заморозків.

Для великих сортів поруч з саджанцем важливо відразу ж встановити опору, щоб не упустити цей момент в процесі активного зростання. При вирощуванні шрабов в холодних регіонах через 2-3 дня після висадки рекомендується провести укриття, так як молода рослина найбільш вразливе до перепадів температур.

Посадка у відкритий грунт – відповідальна і важлива справа, до якого слід підготуватися завчасно.

За два тижні до висаджування ділянка, відведена під троянди, слід збагатити добривом (компост, торф, перегній, зола) і ретельно перекопати підгодовуваний грунт.

Наступний крок – викопати квадратну яму (50 на 50 см). Глибина канави повинна дорівнювати шістдесяти сантиметрів. Тут слід враховувати також розміри кореневища. Якщо показники вище – то яма повинна бути більше.

А потім починається найцікавіше. Яму засипають викопаної землею, заповнивши порожнечу на одну третину, і виливають туди піввідра води разом зі спеціальним добривом для троянд.

Після того, як вода вбереться, висаджують сама рослина, поставивши його посередині, прямо вертикально лінії грунту.

Засипати лунку слід руками, злегка ущільнюючи місце так, щоб вийшло поглиблення в п’ять-шість сантиметрів.

Після цього кущ важливо замульчувати, а землю навколо нього – утрамбувати.

Отже, перша справа зроблено – наша троянда шраб посаджена. Що робити далі

Шраби в ландшафтному дизайні

Троянди сорту «шраб» активно застосовуються в дизайні ландшафту в наш час. Вони надають якусь родзинку дачному або заміському ділянці, або саду. Рекомендується садити рослина групами по три і більше примірників, а потім формувати з них один великий кущ. Ще роблять «живі» огорожі. Проста розмістіть саджанці по всій території ділянки, як забор.Рекомендуется придбати в магазині з тематикою сад і город або виготовити самостійно опору для чагарників.

Завдяки тому, що шраби володіють значною висотою, вони високо цінуються дизайнерами з усього світу. Така рослина можна посадити практично в будь-якому куточку ділянки, і при цьому воно не буде вимагати якогось особливого догляду.

Так само з багатьох високорослих сортів створюють живоплоти, але існують і бордюрні шраби, які садять уздовж доріжки. А ще чагарники садять поруч з лавандою і фенхелем, і виглядає це дуже гідно.

Цікаво кущі троянд виглядають і з рослинами, що мають велику листя, ніж з успіхом користуються дизайнери.

Оформлення квітами буде залежати від виду шрабов. Наприклад, якщо говорити про англійських сортах, які нагадують за формою великі півонії, то їх найкраще розподіляти в одиночних посадках.

Завдяки формі англійських шрабов їх стебла, посипані бутонами, звисають до землі – в результаті кущ за формою нагадує велику кулю. Якщо вибрати яскраві сорти квітів, то з їх допомогою можна підкреслити соковиту зелень газону.

Раніше вже згадувалося, що шраби використовуються як живопліт в саду. З їх допомогою можна зробити акцент лише на окремій ділянці, або засадити шраби по периметру. В цьому випадку можна навіть забути про формування та обрізку кущів.

Висадивши кімнатні сорти шрабов на перед ньому плані, можна прикрасити ними вічнозелені чагарники і дерева. Шраби поєднуються з туями, ялівцем, ялиною, горобинники і ін.

У випадку з полуплетістие видами шрабов їх доречно використовувати для вертикального озеленення. Всього за один сезон троянди здатні покрити цілу стіну. Якщо говорити про великих сортах, кущі яких під час цвітіння виглядають об’ємними, то ними доречно прикрашати альтанки, тераси або арки.

Грунтопокривні троянди доречно використовувати для оформлення пологих схилів, або у бордюрів (тому то вони і називаються «бордюрними» трояндами). Це шраб Вестерланд (Rose Westerland), троянда Карамелла (Caramella) – саме її ви можете побачити на заголовному фото, Кентуккі Дербі (Kentucky Derby) та інші. Так само має сенс розміщувати такі сорти в вазонах, штучно піднімаючи батоги троянд над землею. Якщо правильно сформувати кущ, то він стане відмінним «бонусом» до рокарій або газону.

У випадку з полуплетістие видами шрабов їх доречно використовувати для вертикального озеленення. Всього за один сезон троянди здатні покрити цілу стіну. Якщо говорити про великих сортах, кущі яких під час цвітіння виглядають об’ємними, то ними доречно прикрашати альтанки, тераси або арки.

вирощування

Умови утримання

  • При вирощуванні рослини на садовій ділянці необхідно вибрати світле місце, яке б затінювати в денний період.
  • Роза погано переносить попадання прямих сонячних променів на листя і квіти.
  • Ділянка не повинен перебувати на заболоченій місцевості і сильно продуватися.

Довідка. Оскільки флорибунда є зимостійким рослиною, воно добре переносить суворі кліматичні умови.

  • Рясний полив рекомендується проводити в період росту куща, при ньому періодичність процедури – до 2 разів на тиждень.
  • Рідкісний полив потрібно кущах флорибунди восени – в цей час рослина зрошують не частіше 1 разу на 2 тижні.
  • Взимку в Середній смузі України полив кущів троянд у відкритому грунті припиняється, оскільки в ньому немає в цей період необхідності.

Флорибунда – рослина вологолюбна, але варто уникати надмірної вологості і застою рідини в грунті.

підживлення

Органічні і мінеральні добрива вносяться один раз навесні і 3-4 рази влітку – для стимуляції цвітіння куща.

обрізка

Обов’язкова процедура для нормального росту рослини.

  1. Навесні проводиться обрізка всіх замерзлих і пошкоджених пагонів і формується крона куща.
  2. В кінці осені проводиться санітарна обрізка.

підв’язка

Довідка. Кущ флорибунди при нормальному розвитку не вимагає додаткової опори і підв’язки.

У разі, якщо кущ формується небажаним чином або хилиться до землі, в грунт вбивається кілок і кущ підв’язується мотузкою до опори.

пересадка

Пересадці кущ троянди піддається в декількох випадках:

  • при первинній посадці саджанця;
  • при необхідності в омолодження старого куща;
  • якщо флорибунда не приживається на обраному ділянці.

При пересадці важливо не пошкодити коріння куща при викопуванні, в іншому необхідно керуватися загальними правилами посадки рослини.

Підготовка до зими

  1. Осінь – відповідальний час для квітникаря: для підготовки кущів флорибунди до зимової «сплячки» троянди обрізають до розмірів укриття.
  2. Далі кущі флорибунди підгортають і підгодовують органічними добривами, що необхідно для найбільш комфортної зимівлі.
  3. Нарешті, кущі троянд підгортають із застосуванням торфу, накриваються лапником і поверх нього – міцним нетканим матеріалом.

Більш детально про вирощування та догляду за Флорибунда розказано тут.

Обрізати кущі необхідно як в лікувальних, так і в декоративних цілях. Перш за все слід видалити слабкі, пошкоджені і засохлі гілки. Робити це найкраще в квітні, після танення снігів.

Залишити необхідно п’ять міцних стебел, що мають не більше восьми нирок. Їх теж важливо обрізати, для кращого розвитку і цвітіння. Однак вкоротити стебла слід менше, ніж на половину їх довжини.

Через п’ять років можна зробити омолодження куща: старі стебла зрізати більше, ніж наполовину, а молоді – трохи менше.

Також обрізку може бути здійснена в злагоді з задуманим дизайном. Троянди шраби дуже чуйні і стійкі до будь-якої вигадливої ​​формі, яку їм додасть художник-садівник.

Чим примітна обрізка англійської троянди шраби Догляд за такими чагарниками нічим не відрізняється від звичайних. Єдине, що може різнитися, – це довжина залишаються стебел. Англійські шраби слід обрізати якомога коротше, навіть до дванадцяти сантиметрів.

підживлення

Шраб -непріхотлівое рослина, але і за ним потрібно вміти правильно доглядати.

вибір саджанців

Коли мова заходить про вибір саджанців, найкраще вибирати однорічні рослини. І нехай вони будуть невеликими за розміром, головне – щоб шраби правильно зберігали і акуратно викопували. Обов’язково зверніть увагу на кору – вона повинна бути одревесневшей, що не скукоженний і не сухий. Якщо ж коріння все ж трохи підсохли, то їх потрібно вимочити в холодній воді, протримавши там протягом доби.

посадка рослини

Багато в чому посадка буде залежати від того, який саме сорт ви виберете. Якщо мова заходить про невеликі, міцних кущах, які, до того ж, не вигоряють на сонці, то для них найкраще підійде добре освітлене місце з прямим доступом до сонячних променів.

Якщо мова йде про сильно розлогих кущах, або про кущах з полуплетістие стволом, то для них слід заздалегідь продумати опору.

Звертайте увагу на те, наскільки троянди розлогі і як швидко вони ростуть. Якщо мова йде про невеликим чагарниках, то їх має сенс садити в групі на відстані півметра. Для більших кущів знадобиться і більш велику відстань – як мінімум, два метри. Тут слід також пам’ятати, що такі кущі шрабов згодом дерев’яніють і оголюють свій ствол, від чого погіршується якість квітів і всього куща в цілому. Тому на першому плані має сенс посадити низькорослі кущі, або інші садові квіти невеликої висоти.

Всі троянди, а вже тим більше шраби, люблять рясний полив і періодичні сезонні підгодівлі. Тому якщо ваш клімат сухий і спекотний, то квіти потрібно поливати як мінімум раз на тиждень. Не рекомендується поливати шраби часто і невеликою кількістю, так як це може привести до того, що кущ поступово зів’яне.

Укриття на зиму

Нехай шраби є найбільш стійкими з усіх груп троянд до морозів, але й вони вимагають грамотного укриття на Зімун південних територіях досить підгорнути кущі землею, взятою з міжрядь. Надалі рослини досить усього лише присипати тирсою.

А ось в північних районах країни крім вищеописаних заходів для укриття використовується ялиновий лапник, або сухе листя.

Полив і підгодівля

Більшість сортів потрібно постійно обрізати. Це роблять, для того щоб надати форму кущах, а також омолодити його. Перед тим як укрити кущі на зиму в кінці осені їх необхідно провести обрізку. Тоді видаляються молодята не дозріли пагони, в них міститься багато вологи, взимку при мінусових температурах волога може перетворитися в лід.

Також обрізають все листя, бутони, гілки з ушкодженнями та ознаками хвороб. Якщо їх не видаляти може початися гниття, яке провокує розвиток грибкових захворювань.

Весняна обрізка робиться після зняття захисного матеріалу. Тоді прибирають завмерлі гілки, залишаються тільки ті гілочки, на яких велика кількість нирок. Основні стебла потрібно вкоротити на чверть, бічні пагони вкоротити на третину.

Низькорослі прямо зростаючі сорти вкорочують в два рази. Проводячи обрізку важливо залишати на кожному втечу не менше 8 нирок. Раз на три роки кущі омолоджують видаленням старих пагонів.

Багато сортів мають високу гарну стійкість до морозів, при цьому їх все одно вкривають на зиму. У Південних районах роблять тільки утеплення грунту навколо кущів додатковим шаром землі і тирсою. У районах помірного клімату стебла троянди пригинають до землі потім накривають ялиновим гіллям або сухим листям.

У регіонах з більш низькими зимовими температурами поверх рослинного захисного шару використовують спеціальні матеріали для захисту рослин. Навесні, коли розтане сніг важливо вчасно прибрати захисний матеріал, інакше рослини можуть почати зопрівати, тоді можуть стати більш уразливі до інфекцій.

Троянди-шраби в декоративних посадках

Ці кущові рослини чудово гармонують в міських або присадибних посадках. Їх часто використовують в ландшафтному дизайні. Вони можуть стати гарними живими огорожами. Можна разом з невисокими сортами всаджувати високорослі у вигляді ярусних огорож. Ці ярусні огорожі прекрасно виглядають при правильному і гармонійному виборі відтінків кольорів.

Низькорослі сорти часто використовують в посадках з хвойними деревами. Сланкі сорти використовують в посадках на схилах або для створення бордюрів. Їх довгі гілки можна використовувати для створення арок. Поодинокі кущі стануть прикрасою газонів або клумб. Висаджуючи троянди в композиціях важливо не перевантажити її іншими рослинами з великими яскравими квітками, для того щоб троянда втратила своєї унікальності і краси.

Вдало виглядають композиції з трояндою або НЕ квітучими рослинами, газонної травою, великими каменями. Яскраві великі квіти троянди-шраб будуть підкреслювати зелень композиції, прикрашати кольором кам’яні ансамблі. Кращі сусіди для троянди – туя, ялівець і їли.

Грунтопокривні сорти можна висаджувати одиночними кущами чи створення посадок у вигляді килимів. Чагарникові сорти використовують для створення композицій з іншими рослинами. Високорослі сорти прикрасять берег штучного ставу. За допомогою високих кущів троянд-шраб можна заховати паркан створивши живопліт. Для формування арки використовують сланкі види.

Багато квітучі рослини радують красивим цвітінням невелику кількість днів. Більшість видів троянди-шраби стануть прикрасою садової ділянки завдяки своєму пишному цвітінню весь вегетативний період з початку літа до перших холодів.

Форма кущів цих рослин найрізноманітніша, що дозволяє використовуватися їх для створення унікальних композицій на ділянках. Підбираючи грамотно відтінки кольорів є велика кількість варіацій для прикраси саду.

термін життя

Середня тривалість життя кущів флорибунди – 8-12 років.

Термін життя куща продовжується за рахунок систематичного омолодження – спеціальної обрізки старих, «сліпих» і відмерлих пагонів. Старі кущі корисно періодично пересаджувати. Викопавши попередньо обрізаний кущ, слід оглянути його кореневу систему і видалити сухі або хворі корінці, і обрізати занадто довге коріння.

У поєднанні з правильною агротехнікою, обрізка і пересаджування куща можуть продовжити термін його життя на 10 років.

Важливо! Тривалість життя куща і його цвітіння залежить також від якості самого саджанця.

зимівля

Майже всі види шрабов мають сильну морозостійкість, здатні витримувати до 30оС. При вирощуванні в холодних областях з морозною і тривалою зимою, а також для молодих троянд віком до 2 років рекомендується проводити укриття. Це дозволяє знизити ризик хвороб і загибелі рослини. Процедуру проводять після закінчення цвітіння восени, зазвичай з початку жовтня.

Спочатку потрібно провести санітарну обрізку рослини, а потім щільно прив’язати кущ до опори. Після цього розу обгортають крафтового папером або бавовною, на півночі додатково можна встановити лапник або агроволокно. У теплих областях досить тільки рясно обсипати кореневу область тирсою або торфом. Знімати зимовий укриття можна тільки після закінчення весняних заморозків.

Для успішної зимівлі шрабов потрібно, щоб вони правильно могли увійти в зиму, пройшли всі етапи своєї фізіологічної підготовки до стану спокою. Тому в другій половині літа не треба турбувати їх зайвим увагою, тобто сильно не підгодовувати, не поливати, не обрізати.

На початку жовтня їх необхідно підживити фосфорно-калійними добривами. Якщо у вас ростуть зимостійкі сорти шрабов, а самі ви проживаєте в кліматичній зоні, в якій не дуже суворі зими, то кущі годі й вкривати. Їм досить пройти природну процедуру загартовування і високе підгортання. Кращим укриттям для них буде високий сніговий покрив.

Зими не завжди бувають сніжними, тому є сенс подбати про додаткове укриття. Для цього використовують ялиновий або сосновий лапник, сухий дубової лист, а зверху накривають лутрасилом.

У високорослих і плетистих кущів гілки пригинають до землі. Якщо вони не гнучкі, то можна трохи підкопати коріння з протилежного боку від місця згину. Гілки укладають на лапник, щоб вони не підгнили в разі утворення талої води. Їх фіксують шпильками, а то вони будуть прагнути повернутися в початкове положення. Зверху кладуть лапник і вкривають нетканим матеріалом, лутрасилом.

Троянди з довгими плетистими гілками, що обвивають садові архітектурні споруди, не знімають. Їх вкривають прямо на конструкціях.

технологія посадки

На перших порах кущики слід затінювати ялиновим гіллям або іншим матеріалом. Подальший догляд за трояндами полягає в періодичних поливах, підгодівлі, які формують обрізаннях.

Назви популярних сортів з фото

Карт Бланш

Білі, з легким відтінком рожевого, келихоподібних бутони.

Блювендер

Блакитні і ніжно-бузкові квіти.

Жовті пелюстки з червоною окантовкою, які в міру розпускання набувають яскраво-червоний колір з жовтими прожилками.

Ліллі Марлен

Слабо-махрові вогненно-червоні квітки.

фрезія

Махрові бутони ніжно-жовтого відтінку.

пурпурний тигр

Бутон забарвлений сумішшю білого і пурпурно-лілового з рожевими і бузково плямами, штрихами і патьоками.

Розмарі Роз

Квітки камеліевідной форми з рожево-смородинової забарвленням.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.