Чим небезпечний розрив м’яза

| | 0 Comments| 19:34
Categories:

Розрив м'язу (ІІІ ступінь) – це численні пошкодження волокон і сполучних тканин. Характеризується утворенням внутрішньо м'язової гематоми. Втрачається м'язова рухливість та утворюється слабкість.

Розрив м'язів – це порушення цілісності м'яза без пошкодження шкіри. Залежно від локалізації пошкодження спостерігається характерна клінічна картина, з локальним болем, порушенням функції пошкодженого сегмента, наявністю набряку і гематоми.

Повністю зв'язки після пошкодження відновлюються через 8-9 тижнів. Розриви 1 ступеня гояться зазвичай без будь-яких проблем.

В результаті пошкодження м'яз скорочується і ділянки сухожилля розходяться один від одного, тому і не можуть самостійно зростися. Пошкодження обмежує можливість кінцівки рухатися, супроводжується гострим і сильним болем.

У разі повного розриву сухожилля необхідна хірургічна процедура зшивання волокон. Потім кінцівку іммобілізують у гіпсі на термін близько 6 тижнів. На подальшому етапі лікування застосовують пасивні вправи та лікувальну фізкультуру (наприклад, магнітне поле, лазерна терапія). Реабілітація зазвичай триває 4-6 тижнів.

Лікування розриву м'яза Частковий розрив передбачає іммобілізацію пошкодженого місця з використанням гіпсових пов'язок. Важливо забезпечити фіксацію м'язової тканини в такому положенні, щоб пошкоджені ділянки розташовувалися близько одна до одної. Лікування розриву м'яза може передбачати і оперативне втручання.





Розтягнення або розрив м’яза – це болюча травма. Чи допомагає охолодження та лід? Дізнайтеся про першу допомогу та різні види травм м’язів.