артишок квітка

| | 0 Comments| 18:14
Categories:

Артишок посівний (Cynara scolymus) – багаторічна трав'яниста рослина родини айстрових. Рослина виростає до 2 метрів, а суцвіття схожі на шишки, що нагадують чортополох. У їжу вживають ту частину суцвіть, яка ще не розпустилася і складається з численних м'ясистих лусочок.

Суцвіття артишоків можна готувати на пару, смажити на грилі, маринувати і фарширувати. Невеликі артишоки ідеально підходять для закусок, середнього розміру – для тушкування і смаження. Листя можна макати в соуси, приготовлені на власний смак. Свіжу серцевину артишоку нарізають тоненькими шматочками і додають в салати.

Найбільш простий спосіб – виростити розсаду. Для цього насіння артишоку замочують, змішують з піском і поміщають в холодильник. Витримують тиждень при температурі 3 – 5 градусів Цельсія. Потім, насіння висаджують в горщики або лоточки і вирощують, як звичайну розсаду.

За словами фермерки, ця рослина — багаторічна, її масово вирощують в Італії, Єгипті та Греції. Тому важливо, каже Олена, на зиму артишоки вкривати.

Збризкати артишоки соком половинки лимона, що залишилася, і помістити їх в лимонну воду. Закип'ятити солону воду у великій каструлі. Відправити туди артишоки та знову довести до кипіння. Зменшити вогонь, накрити і варити 30-60 хвилин|мінути|, поки вони не стануть м'якими.





Артишок – джерело вітамінів, його цілющі властивостівідомі із давніх часів. Містить фосфор, кальцій і магній, вітаміни А, В1, В2, В6, В9, РР, С, Е і К, клітковину, мінеральні солі, інсулін та каротин. Вітамін В6 допомагає швидше розщеплювати і засвоювати тваринні білки і амінокислоти. …